Blondynka czy brunetka?

Spis treści


  Brunetka czy blondynka

  Sprawdź, czy naprawdę „Mężczyźni Wolą Blondynki”

  Jest moda, są trendy, o których pisaliśmy wcześniej. Oczy – głębokie spojrzenie, podkreślone subtelnym makijażem. Usta – pełne i w kolorze czerwonym. Dłonie – delikatne i zadbane. No i przede wszystkim… włosy! Badania mówią, że mężczyznom podobają się bardziej kobiety noszące długie włosy. I choć najważniejsze, to podobać się przede wszystkim sobie samemu, to przecież która z nas nie lubi widzieć błysku w oku mężczyzny na swój widok? No właśnie.
  Jest moda, są trendy, ale nie ma czegoś takiego, jak oficjalna, jedna i uniwersalna definicja piękna. Nigdy nie było. Na przestrzeni lat pojawiały się wyobrażenia o kobiecym pięknie, a cechy tego piękna przypisywano poszczególnym kobietom – aktorkom, piosenkarkom i modelkom, które pojawiały się na billboardach i w kolorowych magazynach. Są za to atrybuty kobiecości, o których pisaliśmy wcześniej. Oczy – głębokie spojrzenie, podkreślone subtelnym makijażem. Usta – pełne i w kolorze czerwonym. Dłonie – delikatne i zadbane. No i przede wszystkim… włosy! Badania mówią, że mężczyznom podobają się bardziej kobiety noszące długie włosy. I choć najważniejsze, to podobać się przede wszystkim sobie samemu, to przecież która z nas nie lubi widzieć błysku w oku mężczyzny na swój widok? No właśnie.
   

  Jakie włosy przedłużane wybrać?

  Na długie włosy nie może sobie pozwolić każda z nas. Dlaczego? Ponieważ nie każdy gatunek włosa może być długi. Niektóre panie mają zbyt rzadkie włosy, a inne zmagają się z cienkimi i plączącymi się kosmykami. Kiedyś takie okoliczności faktycznie stanowiły problem. Na szczęście dziś istnieje możliwość zabiegu przedłużenia włosów. Są różne metody, a najlepszą z nich dobiera specjalista – to musi być bezpieczna metoda dla każdego indywidualnego przypadku.

   
  Kiedy już zdecydujemy się na zabieg przedłużania włosów, to stajemy przed kolejną ważną decyzją – jaki kolor włosów do przedłużania wybrać? Cóż, przede wszystkim należy dobrać kolor włosów do naszego koloru, który obecnie nosimy. Decyzja o przedłużeniu włosów może być również doskonałym momentem na przeprowadzenie kompleksowej metamorfozy i zmianę koloru! A zatem wróćmy do tytułowego pytania: czy to prawda, że mężczyźni wolą blondynki?
   
  Włosy blond ponadczasowa moda
   

  Dlaczego blondynki?

  Jeżeli mowa o blondynkach, to należy też wspomnieć o osobie, która z włosami blond kojarzy się jak nikt inny. Marilyn Monroe. To właśnie w latach pięćdziesiątych zaczęły się pojawiać stereotypy – blondynki są ładniejsze, blondynki są zabawniejsze, blondynki są bardziej kobiece. Te sformułowania, stale powtarzane, zakorzeniły się w kulturze i faktycznie towarzyszą nam do dziś (w końcu w 1953 Howard Hawks zadecydował ostatecznie, że „Mężczyźni wolą blondynki”).
   
  Co mówią badania?
   
  Z tym większą radością przedstawiamy ciekawostkę. Otóż, według Deborah Arthurs, która przeprowadziła badania dla Daily Mail, mężczyźni uważają kobiety o ciemniejszych włosach za bardziej atrakcyjne seksualnie. Na podstawie badania przeprowadzonego przez serwis społecznościowy Badoo, w ankiecie wśród 2000 mężczyzn, ponad 60 procent mężczyzn stwierdziło, że woli kobiety o „kruczoczarnych włosach”.
   
  Jeżeli powyższa ciekawostka wywołała zaskoczenie, to uprzedzamy – dalej będzie jeszcze ciekawiej. Oddzielne badanie przeprowadzone przez Virena Swamiego dostarcza kolejnych informacji. Eksperyment obejmował dwa różne badania, ponieważ, jak stwierdził, preferencje mężczyzn dotyczące blondynek i brunetek są bardziej złożoną kwestią, niż mogłoby się wydawać.
   
  Brunetki czy blondynki?
   
  W pierwszym badaniu zaangażowano kobietę, która przez kilka tygodni przesiadywała w nocnych klubach. W trakcie eksperymentu trzykrotnie zmieniała kolor włosów – była blondynką, brunetką i rudowłosą. Osoby pomagające w przeprowadzeniu eksperymentu obserwowały i liczyły, ilu mężczyzn podeszło do kobiety w ciągu godziny. Wyniki pokazały, że najczęściej zwracano na nią uwagę, gdy była blondynką. Wniosek zatem wydaje się być prosty – mężczyźni wolą blondynki. Uwaga! Sprawdźmy, co wydarzyło się później.
   
  Podczas drugiego eksperymentu, pokazywano grupie mężczyzn zdjęcie tej samej kobiety, z różnymi kolorami włosów. Mężczyźni prawie jednogłośnie stwierdzili, że ładniejsza jest brunetka.
   
  Czym spowodowana jest ta rozbieżność? Powodów może być wiele. Przedstawiliśmy zestawienie tych wykluczających się badań celowo – upodobania to rzecz gustu. Współczesna ideologia zmienia się. Zmieniła się (i nadal zmienia) rola kobiety. Kolor włosów powinien być indywidualnie dobrany do osoby. Ma na to wpływ m.in. karnacja i kolor oczu. Oferta Viola Hair Extensions jest bardzo bogata i posiada duży wybór kolorów i metod. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce „Włosy do przedłużania”, w której można wybrać włosy idealne dla siebie z wyszczególnieniem metody, koloru i długości.