Atrybuty kobiecości

Spis treści


  Atrybuty kobiecości
   

  Atrybuty kobiecości – czym są dla Ciebie i ile znaczą?

  Atrybuty kobiecości są czymś charakterystycznym dla płci pięknej, nieodłącznie z nią związanym i posiadającym pewną symbolikę. Rozważania na temat atrybutów kobiecości warto rozpocząć od ustalenia, czym w ogóle jest kobiecość. Jednoznaczne zdefiniowanie tego pojęcia nie jest proste, bo dla każdego kobiecość może mieć nieco inny wydźwięk. Obecnie tego określenia najczęściej używa się w odniesieniu do cech fizycznych. Jednak istnieje wiele innych aspektów, które są właściwe tylko kobietom, jak choćby kwestia kobiecej psychiki. Potrafimy być kruche i silne jednocześnie. Lubimy czuć się „zaopiekowane”, ale same także potrafimy się troszczyć o siebie i innych. Czym są zatem atrybuty kobiecości? I czy dla każdej z nas znaczą to samo?

  Każda kobieta jest inna, dlatego definicja kobiecości i znaczenie poszczególnych atrybutów kobiecości powinny być rozpatrywane bardzo indywidualnie. Najważniejsze jest to, że współczesne kobiety są coraz częściej przekonane o własnej wartości – o tym, że są wartościowe takimi, jakie są. Walczą o siebie, o swoje prawa i doskonale potrafią same o siebie zadbać. Chcą się rozwijać i osiągają niesamowite sukcesy, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. A że doskonale przychodzi im zdobywanie tego wszystkiego w szpilkach i z buntowniczo rozwianym włosem, cóż… mężczyźni mogą nam tylko pozazdrościć.
  Znaczenie atrybutów kobiecości
   

  Atrybuty kobiecości i ich znaczenie

  Każdy atrybut kobiecości można dowolnie definiować, gdyż ile jest ludzi, tyle jest spojrzeń na świat. Są kobiety subtelne i delikatne, ale są także silne i władcze. Czy któraś nich jest bardziej lub mniej kobieca? Może zatem najważniejszymi atrybutami kobiecości będzie piękna cera, śliczny uśmiech i zgrabne ciało? A co z pewnością siebie i twardym stąpaniem po ziemi? Będąc kobietą możemy mieć i jedno, i drugie. Bo prawdziwa kobieta żyje po swojemu.
   
  Istnieją na świecie kobiety o niezwykle pięknej urodzie, o cudownej figurze i o pięknych włosach. Dla niektórych właśnie one będą ideałem, ucieleśnieniem kobiecości. Jednak takie postrzeganie to ocenianie jedynie zewnętrznej otoczki. Nie wiemy, czy ta kobieta jest troskliwa, dobra, zmysłowa, opiekuńcza, a te cechy to także niezaprzeczalnie atrybuty kobiecości.
   
  Czy seksowny strój to atrybut kobiecości? Z pewnością taki ubiór nie pozostanie niezauważony. Ściągnie niejedno męskie spojrzenie i być może skupi na sobie zazdrosny wzrok innej kobiety. A może wyraża on aprobatę i niekłamany podziw? Są osoby, dla których wygląd zewnętrzny jest najistotniejszy. Dla wielu kobiet strój będzie sposobem na podkreślenie atrybutów kobiecości w postaci np. zgrabnej figury. Jeśli to sprawia jej radość, to przecież tym, jak wygląda, nie robi nikomu nic złego.
   
  Atrybutem kobiecości na pewno będą wdzięk i klasa, a także umiejętność odpowiedniego zachowania się w każdej sytuacji. Nie każda z nas się z tym rodzi, ale każda – o ile tylko chce – może się tego nauczyć.
   
  Włosy atrybutem kobiecości
   

  Włosy – pożądany atrybut kobiecości

  Biorąc pod uwagę wygląd zewnętrzny kobiety, liczy się kilka elementów, ale włosy można bez wątpienia zaliczyć do najważniejszych atrybutów kobiecości. Długie, gęste i lśniące włosy często uznawane są za najbardziej kobiecy element wyglądu. Już małe dziewczynki, rysując swoje pierwsze obrazki przedstawiające ludzi, poszczególną płeć charakteryzują za sprawą długości włosów. Reszta postaci, czyli od głowy w dół, wygląda często tak samo.
   
  Włosy są dla większości kobiet niezwykle ważne. Pozwalają w pewien sposób wyrazić siebie i swoją indywidualność. Bywają cechą charakterystyczną wyglądu, dzięki której jest się rozpoznawalną. Włosy, atrybut kobiecości, jest zauważany jako pierwszy element wyglądu zwłaszcza przez wzrokowców.
   
  Powszechnie uznaje się, że kobiety posiadające burzę włosów są szczęściarami. One same nie zawsze tak uważają. Ileż to razy słyszymy: jak ja ci zazdroszczę tych loków! Wówczas często pada odpowiedź: a ty nie wiesz, ile bym dała, za takie proste i gładkie jak twoje… Mimo większego lub mniejszego zadowolenia z tego, co mamy na głowie, większość kobiet dba o swoje włosy, stosuje odpowiednią pielęgnację, a także modne stylizacje, dodatkowo podkreślając tym samym piękno swoich włosów. Piękne i zadbane włosy dodają kobietom pewności siebie i wpływają na samopoczucie, dlatego tak bardzo cieszą nas wizyty u fryzjera.
   
  Atrybut kobiecości w postaci pięknych włosów bywa również przedmiotem zazdrości, zwłaszcza tych kobiet, którym natura poskąpiła tego wyjątkowego daru. Nie ma sensu karmić się złymi emocjami i zazdrościć komuś pięknych włosów, gdy nowoczesna technologia daje nam możliwość posiadania własnych, równie okazałych. Mamy do dyspozycji kilkanaście rewelacyjnych metod przedłużania i zagęszczanie włosów, dzięki którym w ciągu kilku godzin możemy cieszyć się pięknymi i okazałymi kosmykami na własnej głowie. Jednak, aby efekt faktycznie spełnił nasze oczekiwania, warto wybrać do tego doczepki wykonane z włosów naturalnych pochodzenia słowiańskiego. Tylko zabieg wykonany z ich użyciem gwarantuje naturalne i jednolite wykończenie fryzury, a także pewność, że włosy będą prezentować się idealnie przez wiele miesięcy.
   
  Kobiecość
   

  Cechy kobiecości z perspektywy kobiet

  Każda kobieta powinna dążyć do tego, by być przede wszystkim pewną siebie. Wiara we własne siły i poczucie wartości są niezwykle ważne i pomagają w trudach codzienności. Świadomość własnych zalet i niezależność dodają siły do mierzenia się z wszelkimi wyzwaniami. Kobieta ma pełne prawo do wyboru, co jest dla niej najważniejsze i co sprawia jej przyjemność, a także jakie cechy kobiecości mają dla niej znaczenie. Może to być przykładowo zmysłowość, inteligencja, tajemniczość, zalotność, wyrozumiałość. Jeżeli dla kobiety ważny jest nienaganny wygląd i liczy się przede wszystkim codzienny perfekcyjny makijaż i piękna fryzura, to w taki sposób powinna wyrażać siebie. Jeżeli jednak najważniejszą cechą jest dla niej troskliwa opieka nad bliskimi, a wygląd jest drugorzędny, to też bardzo dobrze. Co więc wygrywa w rankingu na atrybuty kobiecości? Jest to wyjątkowy konkurs, w którym wszystkie odpowiedzi są poprawne. Bo najważniejsze, by kobiety były szczęśliwe dla samych siebie. Girls power rządzi!