Jak korzystnie dobrać kolor włosów?

Jak korzystnie dobrać kolor włosów

Jak korzystnie dobrać kolor włosów?

Jeżeli przestało podobać Ci się Twoje odbicie w lustrze, coraz częściej myślisz o zmianie wizerunku, ale nie chcesz decydować się na drastyczne kroki, pomyśl o zmianie koloru włosów. Ta niepozorna i szybka metamorfoza, jaką jest koloryzacja, może w zupełności odmienić Twój wygląd, poprawić samopoczucie i sprawić, że poczujesz się atrakcyjniejsza. Oprócz klasycznego farbowania możesz także zdecydować się na włosy do przedłużania – w innym odcieniu niż Twoje własne, co pozwoli uzyskać równie wyjątkowy rezultat. Niemniej istotne jest to, aby wiedzieć jak dobrać kolor włosów do twarzy, urody i koloru naszych oczu. Tak aby efekt nie tylko sprostał, ale nawet przerósł nasze oczekiwania.

Farbowanie włosów ma wiele odsłon. Możesz wykonać je samodzielnie w domu, z pomocą przyjaciółki, lub oddać swoje włosy w ręce profesjonalistów. Niezależnie od tego, co zdecydujesz, ważne, aby odpowiednio dobrać kolor włosów. Na rynku dostępne są farby, pianki czy spraye koloryzujące w każdym odcieniu, nie warto jednak decydować się na kolor pod wpływem impulsu czy mody. Pamiętaj, że nie każdy kolor włosów będzie korzystny, a jak go dobrać, aby nie żałować, przeczytasz poniżej.

Kolor włosów a typ urody

Jak dobrać kolor włosów do typu urody?

Każda z nas jest inna. Różnimy się karnacją, kolorem oczu, kształtem twarzy. Nie wszystkim też pasuje to samo. Dlatego do każdego typu urody należy dobierać kolor włosów indywidualnie. Fryzura dodatkowo może pomóc podkreślić i wyrazić Twój charakter czy dodać elegancji i powagi.

Odpowiednie dopasowanie nowej fryzury pozwoli wydobyć Twoje prawdziwe piękno, rozświetlić twarz i dodać jej blasku. Niestety źle dobrany kolor włosów może spowodować odwrotne efekty i sprawić, że będziemy czuć się staro i smutno. A tego nie chce żadna z nas. Jak zatem dobrać odpowiedni kolor włosów by czuć się w nim dobrze? Po pierwsze należy określić swój typ urody. Jak to zrobić? Zasadniczo przyjęło się stosować cztery typy urody, powiązane z porami roku. Dodatkowo typy urody dzielą się jeszcze na ciepłe i zimne.

Jakim typem urody jestem?

Wiosna, lato, jesień czy zima?

Posługując się nomenklaturą pór roku, wiosna określa osobę o jasnej i bladej cerze, często z piegami, która w miesiącach letnich szybko łapie opaleniznę. Wiosna zazwyczaj ma delikatne, jasne włosy w odcieniach blondu, brązu lub rudości i oczy w kolorze błękitu lub zieleni. Do tego typu urody będą pasować niemal wszystkie odcienie blondów.

Typ letni to z kolei kobieta o naturalnie „mysich” włosach, z bladą skórą, która nie lubi słońca i opalania. Można powiedzieć – typowa Słowianka. W przypadku letniego typu urody również najlepiej sprawdzają się blondy, jednak tym razem będą to odcienie zdecydowanie chłodniejsze.

Jesień kojarzy się z feerią barw, dlatego osoba o jesiennym typie urody też zwykle lubi być wyrazista. Najlepiej czuje się z kolorem włosów miedzianym lub w innych odcieniach rudności, co pięknie współgra z jej oliwkową cerą i oczami – brązowymi, piwnymi czy zielonymi. Przy takim typie urody lepiej unikać blondów.

Na koniec zima. Wyrazista postać o kruczoczarnych włosach i mocno niebieskich lub zielonych oczach. Zimna dobrze zaprezentuje się również w mocnych, intensywnych brązach.

Kolor włosów a karnacja

Jak dobrać kolor włosów do karnacji?

Zależność między tymi dwoma elementami – kolorem włosów i typem karnacji – jest kluczowa. Profesjonalni fryzjerzy podkreślają, aby wybierać kolory włosów różniące się o kilka tonów od odcienia naszej karnacji. Korzystny będzie zarówno wybór tonów ciemniejszych jak i jaśniejszych.

Najczęściej określamy swoją karnację mówiąc – jasna lub ciemna. Jak dobrać kolor włosów do jasnej karnacji? Specjaliści są zgodni, że do jasnej karnacji najlepiej pasują chłodne odcienie blondu oraz brązy. Dlatego osoby z taką karnacją mogą śmiało wybierać spośród bardzo modnych ostatnio popieli i platynowych blondów. W przypadku rozjaśniania włosów, aby cały proces przebiegał bezpiecznie i by uzyskać pożądane efekty, najlepiej udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Jest to zabieg wymagający odpowiedniej wiedzy i produktów, więc wykonanie go w domowych warunkach mogłoby się nie udać i przynieść więcej szkody niż pożytku.

Jasna cera dobrze prezentuje się także w brązach. Tu również mamy możliwość wyboru odpowiedniego koloru w modnych tonach. Dla chcących uzyskać efekt kontrastu – pozwolą na to zdecydowane odcienie granatu lub nawet czerń.

Wybierając kolor włosów do ciemnej karnacji najkorzystniej będzie zdecydować się na odcienie ciemniejsze, choć dla osób lubiących wyzwania i eksperymenty jaśniejsze tony mogą okazać się idealnym rozwiązaniem. Dobrym sposobem jest np. zastosowanie pasemek albo refleksów w jaśniejszym kolorze, co dodatkowo podkreśli fryzurę. Za pomocą refleksów można przemycić również trochę weselszych barw, intensywnych czerwieni, a nawet fioletów.

Kolor włosów a kolor oczu

Czy kolor oczu ma znaczenie?

Każdy typ urody charakteryzuję się również odpowiednim kolorem oczu. Określenie koloru naszych oczu jest zdecydowanie prostsze niż typu urody, wystarczy tylko spojrzeć w lustro. Jednak dobór koloru włosów do koloru oczu jest równie istotny. Jak dobrać kolor włosów do oczu? Do zielonego koloru oczu idealnie będą pasować włosy w odcieniach brązu i rudności. Kolor niebieski skomponuje się z każdym kolorem włosów. Jest uważany za kolor uniwersalny, choć podobno rzadkością w naturze są osoby o rudych włosach i niebieskich oczach. Przy oczach piwnych i brązowych warto postawić na brązy, czernie i odcienie złociste.

Analizując powyższe wskazówki dużo łatwiej będzie nam odpowiedzieć sobie na pytanie jak dobrać kolor włosów do twarzy. Decydując się na zmianę koloru włosów, warto poświęcić chwilkę na zastanowienie się i przemyślenie decyzji. A jeśli marzysz o szybkiej metamorfozie „tu i teraz”, idealnym rozwiązaniem będą naturalne peruki. Ich doskonała jakość sprawia, że wyglądają jak prawdziwe włosy. Co więcej, dzięki nim, by zyskać zupełnie nowe wcielenie, nie musisz w żaden sposób ingerować w wygląd swoich własnych włosów.