Zagęszczenie włosów: przedłużanie włosów cienkich

Która z nas nie marzy o pięknych, gęstych włosach? Utarło się bowiem, że włosy są symbolem kobiecości, a wiele z nas szczerze przyznaje, że dodają one pewności siebie. Co jeśli jednak Twoje naturalne włosy nie są ani długie, ani gęste, a układanie codziennej fryzury to Twoja największa zmora? Dziś nie musisz się już zadręczać – dzięki innowacyjnym metodom przedłużania i zagęszczania włosów będziesz mogła na nowo poczuć się kobieco.

Przedłużanie cienkich włosów

Rzadkie, cienkie i zniszczone włosy przyprawiają o ból głowy wiele kobiet. Taki stan włosów wynika nie tylko z niewłaściwej pielęgnacji, ale również z chorób, które skutecznie osłabiają kondycję włosa. Długie, gęste i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Nie każda z nas została jednak hojnie obdarzona przez naturę. Dla tych z nas, których włosy są raczej cienkie zabieg przedłużania jest prawdziwą innowacją i doskonałym rozwiązaniem na dodanie fryzurze odrobiny objętości.

Zanim jednak podejmiesz decyzję o przedłużaniu włosów, zapoznaj się z zasadami pielęgnacji włosów przedłużanych. Poznaj tajniki, które pozwolą Ci cieszyć się pięknymi i długimi włosami nawet przez kilkanaście tygodni.

Przedłużanie włosów - jaka metoda najlepsza?

Metoda na mikroringi

Obecnie na rynku istnieje wiele metod przedłużania włosów, które można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Metoda ma mikroringi – to jedna z tych metod, przy której nie jest wykorzystywana wysoka temperatura. Włosy doczepiane są na specjalne mocowania do włosów naturalnych. W metodzie tej wykorzystywane są małe, metalowe obrączki, które dobierane są do koloru włosów oraz ich stanu. To jedna z tych metod, która może być stosowane u kobiet, których włosy są rzadkie i cienkie.

Metoda keratynowa

Polega na przedłużaniu włosów na ciepło za pomocą małych keratynowych zgrzewów w temperaturze 170°C lub pistoletem na wkłady keratynowe. Metoda ta sprawdzi się najlepiej na zdrowych i dość silnych włosach.

Metoda kanapkowa

Nazywana także metodą tape on lub hairtalk. Metoda ta polega na przełużaniu włosów za pomocą silikonowych taśm, które dopinają kolejne pasma włosów. Metoda kanapkowa polecana jest dla kobiet, które mają rzadki i cienkie włosy.

Metoda ultradźwiękowa

Dziś uznawana za jedną z najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych metod przedłużania włosów. Wspomniana metoda przypomina metodę keratynową, jednak podczas zabiegu doczepiane pasma zgrzewane są z naturalnymi włosami przy pomocy specjalnych zgrzewarek ultradźwiękowych, które wydzielają fale o wysokich częstotliwościach. Podczas przedłużania nie wykorzystuje się wysokich temperatur, która szkodzi cienkim i rzadkim włosom.

Laserowe przedłużanie włosów

Uważa się, że metoda laserowa jest jedną z najtrwalszych i najdroższych sposobów na bujną czuprynę. Charakterystyczną cechą tej metody jest subtelne połączenie i praktyczne połączenie włosów naturalnych i syntetycznych, niewidoczne dla oka. Także w dotyku wrażenie naturalnych włosów jest niezaprzeczalne. Efekt utrzymuje się od 4-6 miesięcy.

Szybka metoda przedłużania włosów clip-on/off

Jeśli nie interesuje Cię doczepianie włosów przy pomocy metod trwałych, doskonałym rozwiązaniem będzie doczepianie włosów na chwilę – metoda clip on będzie idealnym pomysłem dla Ciebie. Na tego typu metodę decydują się kobiety, które pragną przedłużyć włosy na specjalną okazję, taką jak ślub, duże przyjęcie czy wesele. To metoda na chwilę – sztuczne pasma na taśmie możesz z łatwością przyczepić do naturalnych pasm używając specjalnych klamerek. Zwróć uwagę, by były one całkowicie schowane pod włosami – uzyskasz w ten sposób w pełni naturalny efekt.

Tego typu sztuczne włosy są nie tylko tanie, ale i praktyczne i co istotne – założenie ich nie wymaga wizyty w salonie.

Jak przedłużać włosy cienkie?

Czas noszenia włosów doczepianych zależy głównie od metody, którą wybraliśmy. Włosy możesz przedłużyć jednorazowo lub na stałe.

Wiele kobiet zastanawia się także, czy doczepy będą widoczne. Nie, jeśli proces przedłużania przebiegnie we właściwy sposób i jeśli specjalista dobierze właściwą metodę. Najbardziej widoczne będą włosy przedłużane za pomocą metody kanapkowej lub clip on/off, szczególnie wtedy, jeśli będziemy próbowali je spiąć, jednak nie jest to reguła. Uważa się, że im wyższa cena przedłużania, tym trudniej odróżnić włosy naturalne od tych doczepionych.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów – czy jest bezpieczne?

Wiele z nas zastanawia się czy przedłużanie włosów jest bezpieczne. Oczekujemy, że będzie to bezbolesne i bezinwazyjne – i tak rzeczywiście jest w większości przypadków. Najważniejsze jest, by wybrać salon, który świadczy tę usługę w sposób w pełni profesjonalny. Istotne są taże włosy, które wybieramy do przedłużania – ich jakość gwarantuje długie  i bezproblemowe noszenie nawet do kilkunastu tygodni. Raz na zawsze obalamy mit, że cienkich włosów nie należy przedłużać – tak, zagęszczanie bardzo cienkich włosów jest możliwe. Wystarczy, że postawimy na właściwą metodę i znajdziemy osobę, która zna się na rzeczy i odpowiednio nam doradzi.

Jak wzmocnić cienkie włosy domowym sposobem?

Jeśli chcesz lepiej zadbać o swoje cienkie i rzadkie włosy – zaufaj naszym wskazówkom. Na kondycję włosów ma wpływ wiele czynników, w tym nasza pielęgnacja oraz dobór kosmetyków. Włosy może osłabiać zbyt częsta stylizacja – lokówki, suszarki i prostownice, ale także źle dobrane produkty. Stan włosów pogorszyć się może również za sprawą zbyt dużej ekspozycji na słońce.

Pamiętajmy, że także stres może źle wpływać na nasz organizm, w tym także na kondycję naszych włosów. Jeśli zauważysz ich nadmierne wypadanie – warto najpierw skonsultować się z lekarzem, który zaleci podstawowe badani, by wykluczyć ewentualną chorobę.