Pielęgnacja włosów przedłużanych - kompendium wiedzy

Długie włosy to marzenie wielu kobiet. Jeśli Twoje włosy są słabe, nie chcą rosnąć, a ty czujesz się w nich mało kobieca – jest na to sposób. Przedłużanie włosów to zabieg idealny, jeśli od dawna marzysz o długich włosach, jednak zapuszczenie ich graniczy z cudem. Jak pielęgnować włosy przedłużane? Jakich kosmetyków używać? Na te i inne pytania odpowiadamy w najnowszym artykule.

Pielęgnacja włosów przedłużonych i zagęszczonych

Planujesz zabieg przedłużanie włosów? Kluczowe jest, abyś jeszcze przed jego wykonaniem zgłębiła wiedzę na temat pielęgnacji włosów przedłużanych. To kluczowa kwestia, jeśli chcesz przez długi czas cieszyć się pięknymi i zadbanymi włosami. Pamiętaj, że włosy przedłużane są martwe – nie mają więc naturalnego źródła nawilżenia, jakie posiadają włosy naturalne. W naszym poradniku przedstawiamy najważniejsze porady, dotyczące pielęgnacji włosów przedłużanych.

Szczotkowanie włosów przedłużanych

Włosy przedłużane powinny być czasanie kilkukrotnie w ciągu dnia. Regularne czesanie przedłuża bowiem ich żywotność i pozwala utrzymać je w idealnym stanie. Dodatkowo podczas czesania oczyszczamy je z drobinek kurzu i resztek kosmetyków. Najlepiej kupić szczotkę, która jest przeznaczona właśnie do włosów przedłużanych, dzięki temu sam proces czesania będzie przebiegał szybciej i łatwiej.

Czesanie włosów przedłużanych powinno zawsze odbywać się w kierunku ku górze – zwracając szczególną uwagę na łączenia. Pamiętaj także, by nie szarpać włosów podczas czesania, ponieważ może to spowodować pojedyncze wyciągnięcie włosków. Jeśli włosy są długie warto je związani na noc w warkocz.

Mycie włosów przedłużanych

Kolejnym ważnym krokiem w pielęgnacji włosów przedłużanych jest ich mycie. Częstotliwość zabiegu musisz dostosować do swojego trybu życia. Fryzjerzy zalecają, by czynność tę wykonywać dwa            razy w tygodniu. Jaki szampon do włosów przedłużanych? Istotne jest, aby do mycia używać delikatnych produktów nawilżających, bez SLS, SLES oraz parabenów – substancje te mogą bowiem naruszyć łączenia oraz struktury. Szampon do doczepianych włosów powinien delikatnie oczyszczać, ale także już na tym etapie – pielęgnować i nawilżać.

Szampon do doczepianych włosów

Włosy doczepiane najlepiej myć pod prysznicem. Ważna jest także temperatura wody – dostosuj ją do własnych preferencji, uważaj jednak, aby nie była za gorąca. Nanieś szampon na dłonie i delikatnie go spień, a następnie wykonaj masaż głowy. Pamiętaj, aby dokładnie umyć skórę głowy, nie omijając przy tym żadnego miejsca. Następnie przenieś wytworzoną pianę w dół, myjąc włosy na całej długości. Unikaj ruchów okrężnych i ciągnących – mogą one bowiem naruszyć łączenia i splatać włosy. Po umyciu dokładnie spłucz pianę i w razie potrzeby powtórz czynność.

Odżywka do włosów doczepianych

Pamiętaj, aby po umyciu włosów nakładać na nie produkty nawilżające – najlepiej sprawdzą się maski i odżywki bogate w proteiny, których zadaniem jest odbudowane struktury włosa. Pamiętaj, aby sięgać także po produkty, które w swoim składzie mają humektanty i emolienty – taka kompleksowa pielęgnacja sprawi, że Twoje włosy będą wyglądać doskonale.

Suszenie włosów przedłużanych

Pamiętaj, aby włosy przedłużane traktować delikatnie. Nie należy szarpać ich ręcznikiem ani suszym zbyt gorącym powietrzem – wszystko to może im szkodzić. Po myciu przeczesz włosy palcami i delikatnie odsącz nadmiar wody ręcznikiem bawełnianym lub ręcznikiem jednorazowym. Zawiń włosy na chwilę i poczekaj, aż znaczna część wody wsiąknie w ręcznik. Następnie wysusz włosy chłodnym powietrzem lub pozostaw do wyschnięcia. Ważne jest, aby nie chodzić spać w mokrych włosach – może powodować zniszczenia i splątanie włosów.

Stylizacja włosów przedłużanych

Zastanawiasz się, czy możesz swobodnie kręcić i prostować włosy przedłużane? Doskonale wiemy, że spektakularna długość włosów aż prosi się o różne eksperymenty – kręcenie, prostowanie, falowanie. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z nadmierną stylizacją. Z racji swoich właściwości, włosy przedłużane tracą swoje właściwości – elastyczność oraz nawilżenie. Sprawia to, że szybciej stają się suche i matowe, a co za tym idzie – zwiększa się ich tendencja do plątania się. Ważne, by do pielęgnacji włosów przedłużanych włączyć produkty silnie nawilżające, zaś przed każdą stylizacją na gorąco warto zabezpieczyć włosy preparatem termoaktywnym. Wystarczy, że spryskasz włosy tego typu produktem i pozwolisz im wyschnąć. Od teraz możesz ułożyć swoje włosy w sposób, który lubisz.

Kolejnym ze sposobów jest używanie niższej temperatury. Wystarczy spróbować, a szybko przekonasz się, że świetną fryzurę możesz wyczarować także niższą temperaturą.

Niezależnie od sposobu stylizacji, pamiętaj aby omijać okolice łączeń – wysoka temperatura może im szkodzić.

Włosy przedłużane a sen

Pielęgnacja doczepianych włosów powinna mieć charakter kompleksowy. Istotną rolę odgrywają bowiem nie tylko produkty, których używamy na co dzień, takie jak odżywka do włosów przedłużanych czy szampon do włosów przedłużanych, ale również to, jak traktujemy pasma podczas snu. Pamiętaj, aby na noc zaplatać włosy w luźny warkocz. W ten sposób zapobiegniesz ich splątaniu oraz wyrywaniu. Zwróć również uwagę na materiał, z którego wykonana jest pościel. Niektóre tkaniny mogą elektryzować i wycierać, a nawet prowadzić do przetłuszczania się włosów. Według specjalistów najlepiej postawić na jedwab.

Włosy przedłużane a włosy naturalne

Wiele pań zastanawia się – czy włosy przedłużane niszczą te naturalne. Według ekspertów – to mit. Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, zarówno Twoje włosy naturalne, jak i te przedłużane będą wyglądać świetnie. Dzięki nim utrzymasz ich sprężystość, zdrowie i blask na wiele tygodni.