Metody przedłużania włosów – jak wybrać najlepszą?

Spis treści


   

  Metody przedłużania włosów były znane i stosowane już w starożytności. W
  niezliczonych kulturach włosy były i są postrzegane jako tradycyjny symbol zdrowia i urody. W starożytnym Egipcie odzwierciedlały hierarchię i status społeczny. Kruczoczarne włosy Kleopatry były w rzeczywistości peruką, noszoną przez nią jako symbol królewskiego statusu. Dziś już nikt nie nosi peruk z włókien roślinnych czy owczej wełny, wplatanych we włosy albo mocowanych za pomocą wosku pszczelego. Mamy coś znacznie lepszego. Jakie popularne metody przedłużania włosów królują dzisiaj? Zobaczmy.
  Usługi przedłużania włosów są zwykle najbardziej luksusowymi usługami dostępnymi w salonach fryzjerskich. Efekt, jaki otrzymujemy, można poniekąd przyrównać do liftingu twarzy. Gęstsze włosy sprawiają, że każda kobieta wygląda co najmniej o 5 lat młodziej. Jednak biorąc pod uwagę dzisiejszą mnogość opcji, znalezienie najlepszej metody przedłużania włosów dla siebie, może być nie lada wyzwaniem. Chociaż dostępnych jest wiele różnych marek i rodzajów przedłużeń włosów, trzeba pamiętać, że nie wszystkie metody są sobie równe. A jakość włosów, wykonanie, gwarancje itp., mogą się znacznie różnić, w zależności od producenta.


  Jakie są metody przedłużania włosów?


  Generalnie metody przedłużania włosów można podzielić na dwie podstawowe
  grupy: doczepiane pasmo do pasma lub na taśmie, w rzędach. Tym, co na pewno je różni, jest czas aplikacji. Podczas gdy metody doczepiania włosów pasmo do pasma są czasochłonne i trwają kilka godzin, w przypadku tych drugich, niekoniecznie. 

  Naturalne włosy przedłużane metoda Tape On.

  Jedna z najpopularniejszych ostatnio metod - włosy Tape On, czyli tzw. metoda kanapkowa – pozwala cieszyć się gęstszymi lub dłuższymi włosami nawet w niecałą godzinę! Przyjrzyjmy się bliżej tej i pozostałym często wybieranym metodom. Przedłużanie włosów metodą kanapkową jest uznawane za najmniej inwazyjną metodę przedłużania włosów, a do tego najszybszą. Dotyczy to zarówno nakładania jak i późniejszego ściągania włosów, które są przymocowane do kilkucentymetrowej, przezroczystej taśmy. Mocuje się je pomiędzy pasmami naturalnych włosów, praktycznie u ich nasady. Ponieważ taśma jest bezbarwna, łączenia są niewidoczne. Całość wygląda więc bardzo naturalnie. Nic dziwnego, że ta metoda jest tak często stosowana przez celebrytów i topowych stylistów. Włosy można poddawać dowolnym zabiegom stylizacyjnym i ponownie wykorzystywać po ściągnięciu. Jeśli tylko zrobi się to przy pomocy specjalnego płynu do sciągania taśm tape on, pasma z powodzeniem można doczepiać nawet do 5 razy. Metoda kanapkowa sprawdza się nawet w przypadku osób z suchymi, delikatnymi i łamliwymi włosami.

  Naturalne włosy przedłużane metodą na keratynę.

  Włosy na keratynę są mocowane na zasadzie pasmo do pasma. Wykorzystuje się do tego keratynową końcówkę do stapiania na gorąco. Wykonanie łączeń jest możliwe także „na zimno”, za pomocą ultradźwięków. Metoda przedłużania włosów ultradźwiękami pozwala uzyskać bardziej płaskie i dyskretne łączenia. Są one mniej widoczne i wyczuwalne niż w przypadku tych wykonanych przy użyciu tradycyjnej zgrzewarki. Podobnie jak w przedłużeniu na taśmę, keratynowe przedłużanie włosów pozwala na dowolność w zakresie suszenia doczepów suszarką, prostowania, lokowania i stylizowania dokładnie w taki sam sposób, jak robimy to z własnymi włosami. Przedłużanie włosów na keratynę to idealny wybór dla tych, którzy lubią zmieniać uczesanie. Włosy będą wyglądać naturalnie w przypadku wszystkich fryzur, upięć i warkoczy.

  Naturalne włosy przedłużane metodą na mikro ringi.

  Włosy na mikroringi – chyba nie ma drugiej metody przedłużania włosów, którą można by mocować na tak wiele sposobów. Cieniutkie wiązki włosów można doczepiać na ciepło, stapiając keratynową końcówkę, używając keratynowych łusek lub pałeczek z klejem czy termokurczliwych tulejek. Są też sposoby mocowania na zimno, bez użycia ciepła i kleju. Włosy przedłuża się wówczas za pomocą małych pierścieni - mikro ringów, miedzianych tulejek lub miedzianych tulejek z silikonem, które zaciska się wokół cienkich pasm włosów rosnących na głowie. Przedłużanie włosów za pomocą mikroringów wygląda bardzo naturalnie i jest niezwykle bezpieczne.

  Naturalne włosy przedłużane metodą na nano ringi.

  Włosy na nanoringi – w tym przypadku pasma włosów przedłużanych są mocowane do naturalnych włosów za pomocą metalowych pętelek. Są one aż o 90% mniejsze niż większość mikroringów, dzięki temu łączenia są niemal niewidoczne. Efekt jest tym bardziej dyskretny, że nanoringi są dostępne w kilkudziesięciu wariantach kolorystycznych. Nanoringi należą do metod przedłużania włosów „na zimno” - włosy są po prostu przewlekane przez pierścienie, które zaciska się u nasady włosów na głowie. Przedłużanie włosów tą metodą nie obciąża naturalnej linii włosów i czyni ją idealnym wyborem w przypadku cienkich lub delikatnych włosów.

  Naturalne włosy przedłużane metodą na taśmie.

  Metody przedłużania włosów na taśmie
  Wyżej wyjaśniliśmy, czym jest przedłużanie włosów metodą kanapkową. Jednak to nie jedyny sposób na bujniejszą fryzurę czy szybką metamorfozę uzyskaną dzięki taśmom. Włosy na taśmie weft mogą być także wszywane, zakładane na mikro ringi lub jako dopinki typu clip in. Najcieńsze wykończenie, o grubości zaledwie 1 milimetra, można uzyskać przedłużając włosy na taśmie flat weft. Dyskretne połączenie sprawia, że zwolenniczek tej metody przedłużania włosów nie brakuje. Zwłaszcza, że umożliwia swobodę i elastyczność aplikacji. Tresy można przyciąć na dowolną szerokość i mocować za pomocą mikro ringów, taśm samoprzylepnych czy klipsów clip in - podobnie jak włosy na taśmie silikonowej. Można je mocować w dowolnym miejscu na głowie - zarówno w kawałkach, jak i w całości.


  Jaka metoda przedłużania włosów jest najlepsza?


  Metody przedłużania włosów zwykle różnią się rodzajem kleju lub materiału
  łączącego, używanego do mocowania doczepów do włosów naturalnych. Ponieważ coraz więcej osób chce cieszyć się gęstymi czy dłuższymi włosami, bez konieczności ich zapuszczania, firmy, chcąc konkurować o klientów, nie ustają w doskonaleniu oferowanych produktów. Techniki tworzenia najbardziej niezauważalnych przedłużeń włosów stale się poprawiają. Dlatego wybór metody przedłużania włosów może być trudny. Ważne, aby wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Warto wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym rodzaj włosów, styl życia i budżet. Niezależnie od tego, czy chodzi o długość, objętość, czy pasemka, nic nie zastąpi jakości, jaką oferują 100% naturalne ludzkie włosy. Jedwabiście miękkie w dotyku i dające dokładnie takie same możliwości, jak nasze własne włosy. Dobrym pomysłem jest wizyta w renomowanym salonie fryzjerskim i zasięgnięcie porady specjalisty. Osoby
  zajmujące się profesjonalnie przedłużaniem włosów doradzą najlepszą metodę w zależności o kondycji włosów i naszych oczekiwań. Prawidłowo wykonane
  przedłużenie włosów powinno dać taki efekt, że ktoś, kto nas nie znał jeszcze kilka godzin wcześniej, nie będzie w stanie stwierdzić, że pomogliśmy naturze.