Zagęszczanie włosów alternatywa dla zabiegów chirurgicznych

Spis treści


  Zagęszczanie włosów

  Zagęszczanie włosów to rozwiązanie dla tych, którzy z różnych powodów borykają się z problemem wypadania lub przerzedzania włosów. Zmiany hormonalne, stres, niedawno przebyty poród – wszystko to może powodować, że nasza fryzura z dnia na dzień traci objętość. Przedłużanie włosów pozwala wówczas znowu poczuć się atrakcyjnie i odzyskać pewność siebie. Jest też zdecydowanie tańszą i mniej inwazyjną metodą niż zabiegi chirurgiczne.

  Nie zawsze myśli się o tym, że zagęszczanie włosów, oprócz aspektów estetycznych, może mieć także znaczny wpływ na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie. Mówi się, że nie należy oceniać książki po okładce, ale ludzie zawsze to robią. Bez względu na wszystko, oceniają innych na podstawie tego, jak się prezentują. Wygląd wiele o nas mówi, dlatego tak bardzo chcemy wyglądać dobrze przez cały czas. Kiedy dobrze się czujemy, wzrasta nasza produktywność. Łatwiej nam także nawiązać trwałe relacje z innymi. Jeśli kochamy i akceptujemy siebie, jesteśmy w stanie przekazać tę miłość i akceptację innym. Badania z zakresu nauk społecznych pokazują, że wygląd fizyczny danej osoby ma znaczący wpływ na jej doświadczenia życiowe i możliwości. Jak się ma do tego przedłużanie włosów? Zdecydowanie może nam pomóc poczuć się lepiej we własnym ciele.

  Jak zagęścić włosy

  Zagęszczanie włosów – dlaczego warto zadbać o swoje piękno?

  Zwykle atrakcyjni ludzie czerpią z tego tytułu wiele korzyści. Kto słyszał o koncepcji psychologicznej, zwanej „efektem aureoli”, która ma silny związek z pięknem? Mówi ona o tym, że na pierwszy rzut oka, inni przypisują bardzo atrakcyjnym ludziom różne pozytywne cechy osobowości, takie jak altruizm, inteligencja, empatia. Tak, jakby niewidzialna aureola oświetlała bijące od nich piękno. Liczne badania pokazują, że atrakcyjni ludzie mają większe szanse na zatrudnienie, wyższe pensje, większe prawdopodobieństwo uzyskania pożyczki oraz znalezienie atrakcyjnego partnera.

  Nic więc dziwnego, że każdy pragnie być w tym gronie i kiedy nasze włosy stają się przerzedzone, szukamy sposobów, by temu zaradzić. Zabiegi chirurgiczne nie są dla każdego, dlatego szukamy alternatyw. Decydując się na zagęszczanie włosów podnosimy swoją samoocenę. Ponadto inwestowanie w swój wygląd może być dla wielu z nas elementem troski o siebie i dumy. Wyrażanie siebie ma znaczenie, a przedłużanie włosów pozwala nam kreować pożądany obraz nas samych.

  Przedłużanie i zagęszczanie włosów

  Przedłużanie włosów - jaka metoda najlepsza?

  Przedłużanie włosów nie zawsze musi oznaczać, że zależy nam na spektakularnej długości. Często chodzi o uzyskanie lepszej objętości. Zagęszczanie włosów sprawdza się nawet w przypadku stosunkowo krótkich włosów. Jest także doskonałym rozwiązaniem dla tych cienkich i delikatnych, zapewniając im objętość i długość, o jakich marzymy. Jak przedłużać włosy cienkie? Należy wziąć pod uwagę dwa główne czynniki: wagę doczepianych włosów i to, jak dobrze nasze naturalne włosy mogą je ukryć. Zasadniczo należy unikać metod przedłużania włosów, które niepotrzebnie obciążają głowę i linię włosów, jeśli nasze włosy są cienkie lub delikatne. Przed aplikacją zawsze warto zasięgnąć profesjonalnej porady.

  Zagęszczanie cienkich włosów

  Zagęszczanie cienkich włosów

  Przy prawidłowym dopasowaniu, aplikacji i późniejszej pielęgnacji, przedłużanie i zagęszczanie włosów może być świetną opcją dla każdego, kto szuka sposobu na bujną fryzurę – niezależnie od rodzaju włosów. Zagęszczanie bardzo cienkich włosów również wchodzi w grę. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się włosy na taśmie, włosy na taśmie flat weft, włosy na taśmie silikonowej czy włosy tape on. Aplikowane na płasko na przeźroczystej taśmie, zapewniają naturalny wygląd, wtapiając się w nawet najcieńsze włosy. Łatwe i szybkie w aplikacji i usunięciu (proces aplikacji trwa około 30-90 minut), utrzymują się do sześciu tygodni. Są cienkie i lekkie, a dzięki równomiernemu rozłożeniu na głowie i nieobciążaniu poszczególnych pasm, nie niszczą włosów. Ciekawą opcją są także włosy na nanoringi, aż o 90% mniejsze niż włosy na mikroringi, co czyni je dobrym wyborem dla naturalnie cieńszych włosów.

  Sposób na objętość

  Zagęszczanie włosów – sposób na spektakularną objętość

  Przedłużanie i zagęszczanie włosów to prawdziwe błogosławieństwo dla tych, których fryzury zawsze wyglądają „płasko” – bez względu na to, w jaki sposób suszą włosy lub jakich produktów używają do stylizacji. Przedłużanie cienkich włosów może się wydawać wyzwaniem, ale nawet one mogą wyglądać na grubsze, pełniejsze i, co najważniejsze, nie różnić się praktycznie niczym od własnych. W przypadku cienkich, ale zdrowych włosów, sprawdzi się także metoda keratynowa. Włosy na keratynę nadają się praktycznie dla każdego, a to dzięki temu, że można je spersonalizować i dostosować do każdej tekstury.