Jak dbać o włosy przedłużane na keratynę

Spis treści


  Włosy przedłużane na keratynę

  Jak dbać o włosy przedłużane na keratynę? To pytanie zadają sobie wszystkie osoby, które chcą cieszyć się efektem zabiegu przez jak najdłuższy czas. Chociaż ta metoda jest niezwykle bezpieczna, doczepiane kosmyki nie są niezniszczalne. Dlatego należy je odpowiednio pielęgnować, aby chronić zarówno doczepy, jak i swoje naturalne włosy. Kto raz się zdecydował na keratynowe doczepianie włosów ten potwierdzi, że warto.

  Nie każdy został  obdarzony przez naturę długimi, grubymi, zdrowymi włosami. Czasem, by osiągnąć ten efekt, potrzebujemy niewielkiej pomocy. Możemy się wówczas zdecydować na przedłużanie włosów lub zagęszczanie włosów – w zależności od tego, na czym nam zależy. Keratynowe doczepianie włosów to rozwiązanie, które sprawdza się nawet wtedy, gdy mamy cienkie włosy. A to właśnie ten problem, czyli cienkie włosy, jest koszmarem niejednej z nas, gdy przychodzi do stylizacji. Tak więc jeśli to zmartwienie już Cię nie dotyczy, ponieważ zdecydowałaś się na włosy na keratynę, zdradzamy, jak dbać o włosy przedłużane, by zapewnić im maksimum witalności.

  Przedłużanie włosów metoda na keratynę

  Jak dbać o włosy przedłużane na keratynę po wyjściu z salonu?

  Po wykonanym zabiegu należy odczekać dwa dni przed myciem włosów. Pamiętaj: chłodna woda to Twój sprzymierzeniec. Codzienne mycie włosów może skrócić żywotność Twoich przedłużeń. Jeśli możesz, najlepiej myj włosy maksymalnie 3 razy w tygodniu. Bądź przy tym delikatna i nigdy nie myj włosów w pozycji z głową skierowaną w dół.  

  Keratynowe doczepianie włosów wymaga troskliwego podejścia

  Aby cieszyć się pięknymi i zdrowo wyglądającymi włosami, używaj zalecanego przez specjalistów z salonu szamponu, z wysokiej jakości składnikami. Tego rodzaju szampony nie mają właściwości nawilżających i służą tylko do oczyszczania skóry głowy. Szampony nawilżające mogą powodować zsuwanie się pasemek doczepów. Aby Twoje włosy były zdrowe i mocne, stosuj szampon i odżywkę bez siarczanów, o wysokiej zawartości białka. Jednak nie nakładaj jej bezpośrednio w miejscach łączenia, ale na końcówki włosów.

  Pielęgnacja włosów przedłużanych na keratynę

  Dostępne na rynku akcesoria do metody na keratynę, stosowane regularnie, przyniosą spektakularne efekty. Używaj zalecanej szczotki do włosów przedłużanych, z naturalnym włosiem. Nie tylko zapobiegniesz matowieniu włosów, ale także ich plątaniu. Jak dbać o włosy przedłużane na keratynę? Szczotkuj je dokładnie i delikatnie przynajmniej raz dziennie, aby usunąć wszelkie kołtuny. Dzięki temu przedłużysz żywotność swoich przedłużeń i utrzymasz włosy w dobrej kondycji. Zdecydowanie NIE traktuj włosów szczotką, będąc  pod prysznicem. Napinanie i naciąganie przedłużeń, gdy włosy są jeszcze mokre, może spowodować poluzowanie łączeń.

  Jak pielęgnować włosy przedłużane na keratynę

  Jak pielęgnować przedłużane włosy? Czas na nowe rytuały

  Być może Twoje nawyki będą musiały nieco się zmienić, gdy zdecydujesz się na przedłużane włosy. Jak dbać o ich kondycję? Przed pójściem spać całkowicie je wysusz. Pomaga to uniknąć zmatowienia i splątania, a także ewentualnego rozwoju pleśni i problemów ze skórą głowy. Po umyciu włosów należy je zawsze suszyć, ustawiając możliwie niską temperaturę na suszarce. Upewnij się, że wysuszysz również cebulki włosów. Nie należy bezpośrednio nagrzewać miejsc połączeń za pomocą suszarki, okrągłej szczotki czy prostownicy. Jeśli chcesz ograniczyć używanie narzędzi do stylizacji na gorąco, pozwól włosom częściowo przeschnąć. W tym czasie możesz np. zrobić makijaż czy zjeść śniadanie.

  Jak dbać o włosy przedłużane na keratynę? Podczas stylizacji włosów zawsze używaj produktów zapewniających termoochronę. Wydłuży to żywotność doczepów i da Ci większą szansę na ich ponowne użycie w przyszłości. Generalnie włosy możesz stylizować jak zwykle, za pomocą lekkich produktów do stylizacji. Przedłużanie keratynowe można stylizować tak, jak włosy naturalne, więc eksperymentuj – być może w końcu wyczarujesz na głowie to, o czym od dawna marzyłaś, ale co było niewykonalne przed zabiegiem. Żel, pianka i inne produkty do stylizacji, nadal mogą gościć w Twojej kosmetyczce, ale wybierz produkty z lekką, beztłuszczową formułą. Połączenia keratynowe mogą się osłabić, jeśli nagromadzi się na nich zbyt wiele oleju.

  Aby uniknąć splątania i matowienia w okolicy nasady włosów, śpij w dwóch warkoczach lub w wysokim kucyku. Oczywiście zawsze przed pójściem do łóżka upewnij się, że włosy są suche.

  Jak dbać o włosy przedłużane na keratynę

  Jak dbać o włosy przedłużane na keratynę, gdy pragniesz natychmiastowej metamorfozy?

  Keratynowe doczepianie włosów pozwala na dużą dowolność, jeśli chodzi o zmianę koloru. Po kilku miesiącach bycia długowłosą brunetką stwierdziłaś, że tęsknisz za blond pasmami? Taka metamorfoza jest możliwa w ciągu zaledwie dwóch wizyt w salonie fryzjerskim. Na pierwszej pozbędziesz się ciemnych włosów i wyjdziesz odmieniona, z nową, krótszą fryzurą. Podczas kolejnej – Twój stylista przedłuży Twoje włosy, doczepiając pasma dopasowane pod względem koloru, do uzyskania którego dążysz. Możesz poczuć się jak zupełnie nowa osoba zaledwie w ciągu tygodnia! Każda z nas zna to uczucie, gdy praktycznie unosi się w powietrzu, wychodząc w euforii z salonu fryzjerskiego, po doskonale przeprowadzonej wizycie. Mamy wówczas wrażenie, że udajemy się wprost na czerwony dywan, choć w rzeczywistości często pędzimy po prostu na tramwaj, by dojechać do domu, po drodze wstępując do warzywniaka. Ale robimy to z iście boskimi włosami!