Zagęszczanie cienkich włosów - najlepsze metody

Spis treści


  Przedłużanie cienkich włosów

  Zagęszczanie cienkich włosów to rozwiązanie, dzięki któremu wiele kobiet wreszcie zaczęło się uśmiechać. Jeśli Ty także marzysz o objętości i kaskadzie zdrowych pukli, spływających Ci na ramiona, zagęszczanie włosów z pewnością może Ci pomóc osiągnąć wymarzony efekt. Co ważne, przedłużanie cienkich włosów, a nawet przedłużanie włosów bardzo cienkich, dla ekspertów nie stanowi dziś najmniejszego problemu. W artykule przedstawiamy nasze rady odnośnie tego, wśród jakich metod najlepiej wybierać i dlaczego.

  Decydując się na przedłużanie włosów cienkich, należy wziąć pod uwagę dwa podstawowe czynniki: wagę i to, jak dobrze Twoje naturalne włosy mogą ukryć doczepy. Podczas wizyty w salonie, ekspert powinien Ci doradzić, jaki rodzaj przedłużania włosów będzie najlepszy konkretnie dla Ciebie. Z pewnością będzie Cię odwodził od ciężkich przedłużeń, ponieważ w przypadku zagęszczania cienkich włosów, mogłoby to spowodować ich wypadanie. Na co więc postawić?

  Włosy Tape on

  Włosy tape on, czyli przedłużanie włosów, które stało się hitem

  Nie bez powodu wymieniamy włosy tape on na pierwszym miejscu. Zagęszczanie cienkich włosów tą metodą jest szczególnie polecane przez wszystkich stylistów. Płaskie łączenie, z którym mamy do czynienia w przypadku przedłużenia włosów za pomocą taśmy, zapewnia naturalny wygląd i łatwo wtapia się w nawet najcieńsze włosy. W metodzie kanapowej pasma doczepia się pomiędzy naturalne włosy. Zabezpieczone taśmą poliuretanową, przytwierdza się blisko nasady łatwo i szybko - proces aplikacji trwa około 30-90 minut. Zagęszczanie włosów tym sposobem zalicza się do metod półtrwałych. Doczepy utrzymują się do sześciu tygodni. Później, po dodaniu nowej taśmy, możesz je ponownie wykorzystać.

  Co daje przedłużanie włosów cienkich metodą kanapkową? Dzięki równomiernemu rozłożeniu na głowie i nieobciążaniu poszczególnych pasm, doczepy są cienkie i lekkie oraz nie niszczą włosów. W przypadku bardzo cienkich włosów, metodę nakładania warstwowego można nawet zredukować do jednej taśmy, aby zmniejszyć wagę i grubość każdego doczepianego pasma.

  Zagęszczanie cienkich włosów metodą na keratynę

  Zagęszczanie cienkich włosów na keratynę

  Jednym z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych sposobów na zmianę fryzury są włosy na keratynę. Na czym polega ta metoda? Stylista mocuje pasemka do Twoich naturalnych włosów za pomocą wiązań keratynowych. Ten proces przedłużania włosów nie jest do końca najlepszą opcją dla cienkich włosów, kiedy podczas aplikacji włosy są narażone na działanie ciepła, ponieważ doczepiane pasma mocuje się za pomocą zgrzewarki.

  Łączenia można także wykonywać „na zimno”, za pomocą ultradźwięków, co pozwala uzyskać bardziej płaskie i dyskretne łączenia. Niemniej przedłużanie włosów cienkich tą metodą jest dość kosztowne, a proces aplikacji stosunkowo długi. Usuwanie doczepów keratynowych jest trudne i na dłuższą metę może się wiązać z wyrwaniem sporej ilości włosów. W sieci nie brakuje zdjęć, na których widać, jak wiele może pójść nie tak, gdy decydujemy się na włosy na keratynę. Dlatego, mając cienkie włosy, lepiej skorzystać z innych możliwości.

  Przedłużanie włosów cienkich

  Czy przedłużanie włosów cienkich za pomocą ringów się sprawdza?

  Włosy na nanoringi czy  włosy na mikroringi – oto jest pytanie. W przypadku posiadaczek cienkich włosów, wybór jest raczej oczywisty. Włosy na nanoringi są lżejsze i aż o 90% mniejsze od większości mikroringów, przez co ich łączenia są w zasadzie niewidoczne. Podobnie jak w przypadku włosów na keratynę, doczepy można mocować na gorąco lub na zimno. Ponadto są stosunkowo szybkie i łatwe w aplikacji. To świetny sposób na ekspresową poprawę wyglądu naszej fryzury, dlatego sprawdzą się także w przypadku krótkoterminowego planu przedłużenia włosów – np. na wielkie wyjście.

  Przedłużanie cienkich włosów metodą na taśmie

  Zagęszczanie cienkich włosów przy pomocy taśmy

  Przedłużanie włosów na taśmie to nie tylko metoda kanapkowa. Warto wspomnieć, że włosy na taśmie mogą być również wszywane – poleca się je w przypadku włosów delikatnych i cienkich, ale także wrażliwych czy zniszczonych po koloryzacji. Z kolei włosy na taśmie flat weft oferują najcieńsze wykończenie – o grubości zaledwie 1 milimetra. Dla posiadaczek bardzo cienkich włosów to niezwykle istotny parametr. Im grubsze łączenie, tym większe ryzyko, że pozostanie zauważone – a to ostatnie, czego oczekujemy, decydując się na zagęszczanie włosów. Swoboda i elastyczność aplikacji to określenia, jakimi można opisać kolejną metodę, która się sprawdzi, mimo że nasze włosy nie są grube – chodzi o włosy na taśmie silikonowej. Można je dowolnie przycinać i mocować, osiągając pożądany rezultat, czyli gęstszą lub dłuższą fryzurę.

  Przedłużanie włosów cienkich – czym się kierować?

  Skoro Twoje włosy są już cienkie i delikatne, ostatnią rzeczą, którą powinnaś zrobić, jest noszenie przedłużeń, o których wiadomo, że powodują dalsze wypadanie i łamanie włosów. W przeciwnym razie nabawisz się kolejnych problemów z włosami, zamiast je rozwiązać. Od czego zacząć przedłużanie włosów cienkich? Od wyboru metody, w przypadku której możesz dobrze ukryć łączenie włosów. Dlaczego? Ponieważ chcesz osiągnąć efekt WOW bez zdradzania wszem i wobec sekretu Twojej metamorfozy. W przypadku cienkich włosów może to być trudne, jednak jest możliwe. Zdecydowanie najlepszy rezultat osiągniesz decydując się na 100% naturalne ludzkie włosy, które najlepiej komponują się z własnymi, są miękkie w dotyku i długo się trzymają. Możesz je więc traktować jak prawdziwe włosy i stylizować dokładnie tak, jak lubisz. To tylko jeden z wielu powodów, dla których warto zainwestować w dobrej jakości przedłużanie włosów cienkich.