Jak dobrać długość włosów doczepianych?

Spis treści


  Jak dobrać długość włosów doczepianych?

  Jeśli zastanawiasz się nad tym jak dobrać długość włosów doczepianych, odpowiedź może być tylko jedna – to zależy. Jeśli spodziewałaś się jednoznacznej odpowiedzi, musimy Cię rozczarować. Odpowiednia długość włosów dla każdego oznacza coś innego. Co więcej, dopinki są trochę jak ubranie – ktoś lepiej wygląda w spodniach typu rurki, dla innej osoby strzałem w dziesiątkę okaże się krój mom jeans. Niemniej jednak nie pozostawimy Cię bez wsparcia. Oto na co warto zwrócić uwagę by osiągnąć zamierzony efekt, a przy tym uniknąć nieprzyjemności, czyli np. wypadania włosów, spowodowanego niewłaściwym wyborem długości włosów doczepianych.

  Na początek eksperyment. Przyjmijmy, że obecnie masz włosy przed ramiona. Być może w Twojej garderobie znajdzie się jakaś peruka z zeszłorocznego sylwestra, na którym wystąpiłaś w roli długowłosej pin-up girl. Przymierz ją i poproś przyjaciółkę, by zrobiła Ci zdjęcie sylwetki z tyłu. Następnie zamieńcie się rolami. Jeśli masz powiedzmy 160 cm wzrostu, a ona jest o 10 cm wyższa, zauważycie, że włosy kończą się na różnej długości. U jednej z Was np. sporo przed, a u drugiej za linią obojczyka. Dlatego właśnie na pytanie jak dobrać długość włosów doczepianych nie ma jednej poprawnej odpowiedzi. Istnieje jednak złota zasada, by długość doczepionych pasemek nie przekraczała podwójnej długości własnych włosów. W przeciwnym wypadku włosy doczepiane mogłyby obciążać cebulki włosów i zamiast oczekiwanej euforii, wpędzić Cię w kłopoty.

  Jak dobrać długość włosów doczepianych mając krótką fryzurę?

  Jak dobrać długość włosów doczepianych mając krótką fryzurę?

  Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie, czy przedłużanie włosów jest możliwe w przypadku absolutnie każdej długości włosów naturalnych. Nie masz pewności, czy Twoje włosy są wystarczająco długie, aby móc sobie pozwolić na to rozwiązanie? Przyjmuje się, że minimalna długość włosów do przedłużania to ok. 15-18 cm. Na krótszych przedłużanie włosów może wyglądać nienaturalnie, ponieważ krótkie pasemka nie pozwalają właściwie ukryć miejsc łączenia. Obecnie najbardziej dyskretną metodą przedłużania i zagęszczania włosów dostępną na rynku są włosy na nanoringi. Ich waga to zaledwie 0.7, 0.8 lub 1 g na pasemko – czyli o wiele mniej niż liść sałaty, który waży przeciętnie ok. 5 g. Z kolei np. włosy na taśmie i włosy na taśmie flat weft mogą ważyć od 75 do 200 g, w zależności od długości.

  Umiejętny dobór odpowiedniej długości włosów do przedłużenia jest bardzo ważny, ponieważ bezpośrednio wpływa na wygląd i kondycję włosów. Jeśli Twoje naturalne włosy są cienkie i krótkie, a nie chcesz ich narażać na niepotrzebne ryzyko, optymalnym wyborem będą włosy do ramion. Jak dobrać długość włosów doczepianych w tym przypadku? Powinny być o 4 cm dłuższe niż Twoje naturalne włosy. W ten sposób nie będą ich zbytnio obciążać. Zdecydowanie rekomendujemy naturalne, słowiańskie włosy typu remy. Najwyższej jakości doczepy są zawsze najlepszym wyborem.

  Jak dobrać długość włosów doczepianych - wybór metody.

  Jak dobrać długość włosów doczepianych biorąc pod uwagę metodę przedłużania?

  Doczepione włosy to dodatkowe obciążenie, ale spokojnie - wyrażane w gramach. Gramatury włosów do przedłużania różnią się w zależności od przyjętej metody aplikacji doczepów. Dla porównania, włosy tape on ważą średnio od 2.25 g do 3 g na jedną taśmę o długości 4 cm. Włosy na keratynę oraz włosy na mikroringi ważą 0.8 g lub 1 g na pasemko, a włosy na taśmie silikonowej średnio od 50 g do 55 g na jedną, 80 cm taśmę.

  Na to jak dobrać długość włosów doczepianych oraz metodę przedłużania wpływa m.in. aktualna długość Twoich włosów. Niemniej równie kluczowe znaczenie ma ich typ. Inne metody sprawdzają się w przypadku gęstych, mocnych włosów, a inne w przypadku cienkich i delikatnych. Na szczęście nie musisz sama decydować, którą wybrać.

  Jak dobrać długość włosów doczepianych?

  Jaka długość włosów doczepianych będzie najlepsza dla Ciebie?

  Wiele informacji, jakie można znaleźć w Internecie odnośnie tego jak dobrać długość włosów doczepianych, zawiera takie porady jak: zmierz własne włosy za pomocą taśmy mierniczej. To dobry sposób w przypadku dopinek clip in, które założysz samodzielnie. Decydując się na przedłużanie włosów w renomowanym studio nie musisz robić sama żadnych pomiarów. Jednym słowem - oddając się w ręce profesjonalisty pozbywasz się jednocześnie troski o to jak dobrać długość włosów doczepianych.

  Podczas konsultacji, zaraz po tym jak przedstawisz jakich efektów oczekujesz i na czym Ci zależy, profesjonalny salon zajmie się całą resztą. Począwszy od dobrania optymalnej długości doczepów, przez wybór najbardziej odpowiedniego koloru, po dopasowanie najlepszej i najbezpieczniejszej metody przedłużania włosów, uwzględniającej nie tylko stan Twoich włosów, ale także styl życia. Pamiętaj tylko, aby w wybranej długości włosów czuć się komfortowo. Za pomocą doczepów możesz zaprowadzić na swojej głowie subtelne zmiany, zrobić prawdziwą objętościową czy długościową rewolucję lub osiągnąć wszystko pomiędzy.