Przedłużanie włosów metodą kanapkową

Przedłużanie włosów metodą kanapkową

Przedłużanie włosów metodą kanapkową staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród kobiet, które chcą szybko wydłużyć lub zagęścić swoją fryzurę. Oprócz oczywistego, spektakularnego efektu, którego oczekują, z drugiej strony mają również obawy – niewłaściwe przedłużanie metodą kanapkową może się wiązać z uszkodzeniem włosów naturalnych. Zapewniamy, że przy spełnieniu określonych warunków, nic takiego się nie wydarzy.

Zagęszczanie włosów metodą kanapkową, podobnie jak przedłużanie, jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, dającym świetne, naturalne efekty. Można ją przyrównać do wydłużającego tuszu do rzęs, którego stosowanie podkreśla Twoją urodę i sprawia, że wyglądasz i czujesz się lepiej. Włosy tape on, jak inaczej określa się włosy mocowane na przezroczystej taśmie, to idealny sposób na spektakularne zwiększenie objętości oraz długości włosów. W dodatku możliwe do osiągnięcia w czasie krótszym niż 1 godzina.

Przedłużanie włosów metoda kanapkowa

Jak wygląda przedłużanie włosów metodą kanapkową?

Przedłużanie włosów metodą kanapkową polega na przyklejaniu do naturalnych włosów, blisko nasady, pasm włosów umieszczonych na kilkucentymetrowej, przezroczystej i lekkiej taśmie. Nazwa zabiegu, „metoda kanapkowa”, doskonale obrazuje jej istotę. Paski taśmy aplikowane są po obu stronach pasm naszych naturalnych włosów. Ponieważ taśma jest cieniutka i dyskretna, miejsca łączenia są niewidoczne, a włosy wyglądają bardzo naturalnie – nawet gdy uczeszemy je w koński ogon. Ponadto przedłużone włosy można dowolnie modelować. Dokładnie tak, jak nasze własne.

Metoda kanapkowa – opinie użytkowniczek potwierdzają jej liczne zalety

Przedłużanie włosów metodą kanapkową  – o ile tylko wykonująca zabieg osoba posiada odpowiednie umiejętności – jest całkowicie bezpieczne. Naturalne włosy nie cierpią z powodu wklejania taśm, ponieważ ​​ciężar przedłużeń jest równomiernie rozłożony. Ich noszenie nie wiąże się także z jakimkolwiek dyskomfortem. Nie powodują uczucia ciągnięcia ani się nie plączą. Nic dziwnego, że grono zwolenników tej metody stale się poszerza. Znajdują się w nim także celebryci i ikony mody, które chętnie decydują się na przedłużanie włosów metodą kanapkową. Jak wspomnieliśmy, ostateczny efekt zależy od umiejętności osoby wykonującej zabieg. Dlatego zdecydowanie polecamy powierzenie tego zadania sprawdzonemu i renomowanemu salonowi lub specjaliście.

Metoda kanapkowa

Metoda kanapkowa efekty – czego możesz się spodziewać?

Zwykle mówi się, że jeśli coś jest dla wszystkich, to naprawdę jest dla nikogo. Przedłużanie włosów metodą kanapkową zdecydowanie stanowi wyjątek od tej reguły. Mówiąc żartobliwie, może się na nią zdecydować niemal każdy, kto ma włosy 😊 Nawet jeśli są przerzedzone, wysuszone, wolno rosną czy mają suche, rozdwajające się końcówki. A co w przypadku przedłużania metodą kanapkową na cienkie włosy? Cienkie włosy również nie są żadną przeszkodą, jeśli chodzi o przedłużanie włosów metodą kanapkową.  Tym samym na pytanie, które często zadajemy w Google, wpisując w wyszukiwarce frazę: przedłużanie dla kogo, w przypadku metody kanapkowej odpowiedź jest prosta: dla każdego.

Ta najskuteczniejsza metoda gwarantuje:

- naturalnie wyglądające włosy,

- estetyczny efekt,

-brak widocznych łączeń,

- ochronę naszych naturalnych włosów przed uszkodzeniem – zarówno podczas aplikacji, jak i w czasie noszenia doczepów.

Przedłużanie metoda kanapkowa

Przedłużanie metodą kanapkową – cena

Przedłużanie włosów metodą kanapkową to zabieg indywidualnie dopasowany do naszych włosów i potrzeb. Dlatego nie można jednoznacznie określić kosztu. Składają się na niego przede wszystkim liczba użytych pasm oraz cena samej usługi. Zdecydowanie tańsze, ale także mniej trwałe niż naturalne, są sztuczne włosy. Jednak, podczas gdy przedłużane włosy wykonane z wysokiej jakości włosów ludzkich mogą nam posłużyć w sumie 2-5 lat, o ile zapewniamy im odpowiednią pielęgnację, te z włókien polimerowych mogą wytrzymać tylko 3-4 miesiące.

Ponadto włosy syntetyczne nie nadają się do stylizacji, nie zapewnią naturalnego wyglądu i wrażenia, jak ma to miejsce w przypadku ludzkich włosów. Mają „plastikowy” zapach i oczywiście nie są tak miękkie w dotyku jak prawdziwe. W ostatnich latach, wraz ze wzrostem świadomości odnośnie metod przedłużania włosów, kobiety skłaniają się ku autentycznym produktom. Z tego powodu włosy syntetyczne, mimo zastosowania zaawansowanych technik, straciły popularność na rzecz włosów naturalnych.

Pielęgnacja włosów przedłużanych

Jak myć włosy przedłużane by zachować ich walory?

Jednym z cudownych benefitów, jakie daje przedłużanie włosów metodą kanapkową, jest fakt, że przy odpowiedniej pielęgnacji doczepy możemy nosić 5-8 tygodni. To dwa miesiące pewności siebie! A potem, jeśli odpowiednio się nimi opiekujemy, możemy je ponownie założyć, oszczędzając mnóstwo pieniędzy. Jak się nimi najlepiej zająć?

Po zabiegu odczekaj 48 godzin przed myciem włosów. Klej będzie miał wystarczająco dużo czasu, aby przykleić się do naturalnych włosów, dzięki czemu będą mocniej się trzymać. Generalnie przez cały okres noszenia doczepów warto się z nimi obchodzić delikatnie - nie szorować ich podczas mycia szamponem lub odżywką. Odżywki nigdy nie należy nakładać u nasady włosów - zacznij od połowy długości i przejdź do końcówek, unikając kontaktu z taśmą. Aby zapewnić włosom maksymalnie dobrą kondycję, warto sięgnąć po akcesoria do metody tape on i kosmetyki do włosów przedłużanych.

Jak często należy myć włosy przedłużane? Dwa razy w tygodniu to optymalna częstotliwość. Jeśli jesteś entuzjastką ćwiczeń, użyj suchego szamponu, który jest wystarczająco delikatny, aby nie wpływać negatywnie na klej. Dobrą praktyką, jeśli chodzi o przedłużanie włosów metodą kanapkową, jest czesanie ich po myciu dopiero wtedy, gdy wyschną. Niemniej, jeśli zdecydujesz się na wysokiej jakości naturalne włosy, Twoja codzienna rutyna nie będzie znacząco odbiegała od tej, stosowanej do tej pory.