Zadbane włosy dodają pewności siebie

Spis treści


  Zadbane włosy dodają pewności siebie

  Sprawdź, jaki wpływ może mieć zmiana fryzury na Twoje samopoczucie, samoocenę, pewność siebie oraz kobiecość.

  Na pewno każdej z nas zdarzają się dni, kiedy włosy odmawiają posłuszeństwa i nie jesteśmy w stanie żadnymi znanymi nam sposobami ich okiełznać – puszą się, są tłuste, są płaskie u nasady. Ostatecznie ta nierówna walka owocuje fryzują, która wręcz krzyczy, że jej właścicielka straciła kontrolę nad swoim życiem, a tak przecież nie jest. Są też dni, kiedy włosy układają się niczym modelce na reklamie najlepszych szamponów – czujemy się wtedy świetnie, jesteśmy pewne siebie i gotowe do podjęcia wyzwań nadchodzącego dnia.  


  Co odzwierciedla stan naszych włosów


  A co, jeżeli stan moich włosów odzwierciedla bałagan, który panuje w moim życiu?


  Dzień, w którym nasza fryzura nie jest tą wymarzoną, może kojarzyć się z chłodnym, deszczowym, jesiennym wieczorem. Nie jest to najgorszy z możliwych meteorologicznych scenariuszy, jednak słoneczny, ciepły, letni poranek sprawiłby nam na pewno o wiele więcej radości i chęci do podejmowania nowych wyzwań. Według naukowców z San Francisco, specjalizujących się w problemach zdrowotnych kobiet, zła fryzura, podobnie jak zły strój, mogą wpływać na nasz nastrój, ponieważ bezpośrednio determinują to, jak postrzegamy siebie.
  Wnioski są więc proste. Pielęgnacja włosów to nie tylko inwestycja w pewność siebie, ale i poniekąd w nasze szczęście.  Włosy jako barometr nastroju, pewności siebie i szacunku, nie są nową koncepcją. Wiemy przecież, że włosy są symbolem zdrowia. Zdrowe, lśniące, gęste i zadbane kojarzą się z pełnią sił witalnych, natomiast wypadające włosy, wyblakły kolor, rozdwojone końcówki, łupież i tendencja do przetłuszczania u nasady mogą być objawami choroby, niedostatku, złego samopoczucia.


  Co wpływa na stan naszych włosów


  Zacznij od podstaw


  Masz wpływ na to, jak wyglądają Twoje włosy, nawet wtedy, kiedy matka natura nie obdarzyła Cię hojnie. Po pierwsze, zadbaj o siebie. Regularne badania i kontrolowanie stanu zdrowia, zdrowa dieta, unikanie stresu. Twój dobrostan szybko znajdzie odzwierciedlenie w kondycji skóry głowy oraz włosów. Jeśli natomiast Twoje wyniki są dobre, dbasz o siebie, Twoje włosy są zdrowe, ale są za krótkie, za rzadkie, za cienkie i sprawiają, że patrząc w lustro czujesz niedosyt, to doskonałym rozwiązaniem mogą się okazać włosy do przedłużania.


  Gdzie przedłużyć włosy naturalne


  Gdzie przedłużyć włosy?


  Istnieją dwa sposoby przedłużania włosów. Trwały i tymczasowy. Tymczasowy możesz wykonać sama, wykorzystując dopinki do włosów. Przedłużanie trwałe natomiast musi wykonać specjalista. Może to zrobić na kilka sposobów, oferując Ci:
  - włosy do przedłużania na nano ringi
  - włosy do przedłużania tape on
  - włosy do przedłużania na taśmie weft
  - włosy do przedłużania na taśmie flat weft
  - włosy do przedłużania na mikro ringi
  - włosy do przedłużania na keratynę
  - włosy do przedłużania na taśmie silikonowej.
  Czy któraś z powyższych metod jest lepsza, a inna gorsza? Nie, nie na tym polega różnica. Powyższe rozwiązania dedykowane są konkretnym rodzajom włosów. Rekomendacja specjalisty, do którego się udasz, będzie zależała między innymi od długości Twoich naturalnych włosów, od ich gęstości i ogólnej kondycji.


  Prawidłowa pielęgnacja włosów przedłużanych


  Włosy przedłużone, co dalej?


  O włosy przedłużone należy odpowiednio dbać. Jeśli zastosujesz się do rekomendacji specjalisty lub producenta włosów do przedłużania, zaowocuje to wspaniałym efektem przez wiele kolejnych miesięcy. Bardzo ważne są kosmetyki do włosów przedłużanych. Absolutną podstawą jest gwarancyjny pakiet pielęgnacyjny, w skład którego wchodzi:
  - szampon do włosów przedłużanych
  - odżywka do włosów przedłużanych
  - specjalna szczotka.    
  Tę pielęgnację warto jednak uzupełnić. Raz w tygodniu warto nałożyć maskę do włosów. Po umyciu włosów i lekkim osuszeniu ich ręcznikiem, jeśli jest taka potrzeba, to warto użyć proteinowego sprayu do włosów bez spłukiwania lub odżywki do włosów bez spłukiwania. Jeżeli na co dzień używasz suszarki, lokówki lub prostownicy, to przed zabiegiem należy zabezpieczyć kosmyki serum termo ochronnym. W trosce o końcówki warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji olejek arganowy do włosów. Pamiętaj, że włosy Viola Hair Extensions są naturalne, więc musisz dbać o nie, jak o swoje własne.


  Przedłużane włosy naturalne poprawiają samopoczucie


  Przedłużanie włosów na poprawę samopoczucia


  Umówienie się na wizytę do specjalisty na przedłużanie włosów może być jak terapia rozmową, terapia detaliczna i dbanie o siebie połączone w kilkugodzinną sesję rozpieszczania – niczym wizyta w SPA połączona z lampką dobrego wina. Nowa fryzura może zmienić Twoje zdanie na swój temat. Może sprawić, że za każdym razem, gdy spojrzysz w lustro – uśmiechniesz się do siebie. Przedłużanie włosów to zabieg, który może Cię odmienić w kilka chwil. Co więcej, przy kolejnej wizycie możesz zmienić wszystko – długość, kolor, styl. Nie bój się być szczęśliwa!