10 rzeczy, które powinnaś wiedzieć przed przedłużeniem włosów

Spis treści


  warto wiedzieć przed przedłużeniem włosów
   

   

  Przygotowujesz się do podjęcia ważnej decyzji o przedłużaniu włosów? O tym musisz wiedzieć, aby się dobrze przygotować do zabiegu!

  Zabieg przedłużania włosów w szybki i łatwy sposób dodaje objętości i długości, naturalnie wzmacnia fryzurę i umożliwia przeprowadzenie metamorfozy w kilka godzin. Może być szybkim i satysfakcjonującym sposobem na poprawę złej fryzury lub przygotowanie się na specjalną okazję. W zasadzie plusy podjęcia decyzji o przedłużaniu włosów można wymieniać godzinami. Włosy do przedłużania mogą nam służyć miesiącami – ich stan może być doskonały, pod warunkiem, że będziemy o nie odpowiednio dbać. O czym warto wiedzieć podejmując decyzję o przedłużeniu włosów?
   
  Po pierwsze, podjęcie decyzji o przedłużeniu włosów to przede wszystkim podjęcie decyzji o metodzie przedłużenia włosów. Są metody trwałe, które mogą zostać wykonane tylko przez eksperta oraz metoda tymczasowa clip-in, czyli treski/dopinki, które mogą być wykorzystane zarówno przez fryzjera, jak i samodzielnie w domu przy kolejnych okazjach. O tym, jaką metodę warto wybrać, powinien zdecydować ekspert – to zależy od grubości włosów, ich kondycji, kondycji skóry głowy i wielu innych czynników.
   
  Po drugie, jakość włosów przedłużanych. Nigdy nie daj się namówić na wykonanie zabiegu z użyciem syntetycznych włosów do przedłużania. To opcja tańsza, ale włosy znacząco różnią się od naszych naturalnych, wyglądają sztucznie, a ich jakość sprawia, że to rozwiązanie przestanie wyglądać atrakcyjnie po kilku dniach/tygodniach. Dobrej jakości włosy przedłużane bez problemu połączą się z Twoimi naturalnymi włosami. Większość ludzi nie zauważy różnicy, poza tym, że włosy nagle urosły - w zasadzie z dnia na dzień!
   
  pielęgnacja włosów przedłużanych
   
  Po trzecie, pielęgnacja włosów przedłużanych. Jeśli chcesz zapewnić trwałość przedłużonych kosmyków, powinnaś umyć włosy pierwszy raz około 48 godzin po aplikacji. Następnie, najlepiej będzie myć je 2-3 razy w tygodniu (polecamy zapoznać się z ofertą naszego zestawu gwarancyjnego). Włosy powinno się myć na stojąco (najlepiej pod prysznicem), delikatnie masując włosy i głowę od góry do dołu. Podczas spłukiwania szamponu, głowę powinno się trzymać prosto. Nie powinno się myć przedłużonych włosów z pochyloną głową. Po dokładnym wypłukaniu włosów należy nałożyć specjalną odżywkę, która będzie intensywnie pielęgnować pasemka, wpłynie na poprawę struktury włosa i sprawi, że fryzura będzie piękna i lśniąca.
   
  Po czwarte, warto zaopatrzyć się w linię kosmetyków dedykowanych włosom przedłużanym. Oprócz podstawowej pielęgnacji, czyli szamponu i odżywki, powinnaś również regularnie stosować maskę do włosów. Wraz z upływem czasu, naturalne włosy doczepiane mogą stać się bardziej suche, szorstkie i mniej witalne. Sposobem na przywrócenie im blasku jest ich nawilżanie. Maska do włosów sprawi, że włosy naturalne przedłużane, będą znów niesamowicie miękkie i odzyskają swoją głębię koloru.
   
  Oprócz maski, warto również rozważyć stosowanie pielęgnacji uzupełniającej, czyli:
  - proteinowy spray do włosów bez spłukiwania,
  - dwufazowy spray ochronny,
  - olejek arganowy do włosów (idealny na końcówki).
   
  pielęgnacja naturalnych włosów przedłużanych
   
  Po piąte, musisz wiedzieć, że o włosy przedłużane musisz dbać zawsze – również na wyjazdach wakacyjnych. Co to oznacza? Aby zachować idealny stan włosów przedłużanych, musisz o nie dbać regularnie, bez wyjątków. Nie trzeba ryzykować nadbagażem – można zaopatrzyć się w mini zestaw, który idealnie sprawdzi się jako pomysł na prezent lub na wyjazdy właśnie. Odwiedzając kraje egzotyczne często zażywamy kąpieli w morzu. I tutaj należy uważać. Włosy przedłużane nie przepadają za słoną morską wodą. Co można zrobić? Przed wejściem do wody najlepiej będzie upiąć włosy. A skoro już na plaży jesteśmy, to pamiętajmy o ochronie przeciwsłonecznej – warto wykorzystać kapelusz lub chustę, aby ochronić się przed szkodliwym promieniowaniem UV.
   
  Po szóste, zabezpieczanie włosów przed temperaturą. Nasze włosy do przedłużania są naturalne, a więc reagują na warunki atmosferyczne tak samo, jak nasze włosy. A to oznacza, że należy o nie dbać i zabezpieczać je przed wahaniami temperatur – tymi powodowanymi pogodą, ale również tymi powodowanymi używaniem urządzeń do stylizacji, jak lokówka czy prostownica. Najlepiej sprawdzi się serum termo ochronne. Dodatkowo, serum zapobiega puszeniu i rozdwojeniu końcówek włosów, ułatwia rozczesywanie włosów, ochroni włosy farbowane przed nadmiernym wymywaniem koloru, sprawi, że włosy będą jedwabiście miękkie w dotyku, pozostawi na włosach przyjemny zapach.
   
  Przedłużanie i zagęszczanie włosów
   
  Po siódme, wiedz, że przedłużanie włosów nie tylko je przedłuża. Tak, dobrze widzisz. Przedłużanie włosów to również metoda na zagęszczenie naszej naturalnej czupryny. Po wykonaniu zabiegu, długość włosów może pozostać taka sama, jak przed zabiegiem (jeśli tak zadecydujesz), ale ich objętość będzie kilkukrotnie większa, niż wcześniej. To z kolei sprawi, że Twoja fryzura będzie wyglądała na zdrowszą i pełniejszą. A to z kolei znajdzie odzwierciedlenie w Twoim samopoczuciu.
   
  Po ósme, fachowe przedłużanie włosów nie zniszczy Twoich naturalnych włosów. Przedłużanie włosów przez profesjonalnego fryzjera i stosowanie produktów najwyższej jakości nie spowoduje zniszczenia Twoich włosów. Wręcz przeciwnie, przedłużenia powinny chronić Twoje naturalne włosy oraz poprawiać ich wygląd. Włosy przedłużane chronią Twoje włosy przed zniszczeniem, np. Twoje końcówki - zwłaszcza jeżeli używasz dużo narzędzi termicznych lub masz skłonność do łamania się lub rozdwajania końcówek. Co więcej, zdecydowanie się na zabieg przedłużania włosów to doskonały sposób na zapuszczenie swoich naturalnych kosmyków. Pamiętaj jednak, że wybór gorszych produktów lub przedłużanie włosów przez niedoświadczonego fryzjera, to ryzyko na zniszczenie włosów.  
   
  Po dziewiąte, włosy przedłużane należy czesać odpowiednią szczotką. Dla komfortu noszenia pasemek zaleca się czesać włosy codziennie rano i wieczorem, za pomocą specjalnej szczotki, która została zaprojektowana właśnie dla włosów przedłużanych (nie ciągnie i nie wyrywa włosów).
   
  Prawidłowe suszenie włosów przedłużanych
   
  I po dziesiąte, suszenie włosów przedłużanych. To również istotny element pielęgnacji, który ma ogromny wpływ na jakość włosów przedłużanych. Uwaga, to bardzo ważne - należy unikać suszenia włosów przedłużanych metodą naturalnego wyschnięcia. Po umyciu, z wilgotnych włosów powinno się bardzo ostrożnie wycisnąć wodę, najlepiej używając do tego papierowych ręczników, a następnie włosy wysuszyć na szczotkę.
   
  Niezależnie od powodów, dla których rozważasz przedłużanie włosów, pamiętaj, że jest to doskonała okazja, by spróbować czegoś nowego. Dzięki postępowi, jaki dokonał się w dziedzinie przedłużania włosów i procesu ich zakładania, teraz jest najlepszy czas na zmianę.
   
  Porozmawiaj z fryzjerem, któremu ufasz. Najlepiej wybierz tego, który specjalizuje się w przedłużaniu włosów. Pomoże Ci wybrać najlepszą metodę przedłużania włosów, która zagwarantuje osiągnięcie zamierzonego efektu.
   
  W końcu zdrowie Twoich naturalnych włosów jest niezwykle ważne, więc nie narażaj ich na szwank. Skorzystaj z pomocy profesjonalisty i upewnij się, że kupujesz wysokiej jakości przedłużenia. Jeśli zainwestujesz w wysokiej jakości przedłużenia i fachowy montaż, możesz spodziewać się wspaniałych rezultatów.