Włosy słowiańskie clip in – jak o nie dbać?

Włosy słowiańskie clip in – jak o nie dbać?

Jeśli myślisz o doczepianiu włosów, żadne inne nie mogą się równać z naturalnymi. Włosy słowiańskie clip in to jedna z najłatwiejszych metod przedłużania włosów. Wykorzystuje się do niej specjalne dopinki z naturalnymi włosami, o które należy odpowiednio zadbać, aby utrzymać długotrwały, spektakularny efekt. Jak wygląda odpowiednia pielęgnacja włosów słowiańskich? Wyjaśniamy.

Dla większości kobiet włosy to jeden z największych atutów. Coś, co w dużym stopniu wpływa na ich poczucie atrakcyjności. Niemniej wiele z nich zmaga się z łamliwymi, kruchymi, rzadkimi włosami, które ciężko upiąć bądź zapuścić. Współcześnie z pomocą przychodzą doczepiane włosy, które sprawią, iż każda będzie czuć się wyjątkowo i kobieco. Obecnie istnieje wiele różnorodnych sposobów na przedłużenie włosów, a każdy z nich ma swoje zalety. Do dyspozycji mamy m. in. włosy na nanoringi czy włosy na keratynę., a także włosy słowiańskie clip in, które są jedną z najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych metod zagęszczania kosmyków oraz ich przedłużania.

Słowiańskie włosy Clip In - na czym polega ta metoda

Włosy słowiańskie clip in – na czym polega ta metoda?

Doczepiane włosy słowiańskie metodą clip in to niezwykle łatwy sposób na uzyskanie wymarzonej fryzury. Nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani odpowiednich preparatów, a także użycia wysokiej temperatury, która może zniszczyć Twoje naturalne pasma włosów. Nie ingeruje w cebulki włosa, ani w jego strukturę. To niezwykle delikatna metoda przedłużania włosów bez ich nadmiernego obciążania, stąd świetnie nada się również dla posiadaczek cienkich oraz łamliwych włosów. Dopinki clip in to taśmy z naturalnymi bądź sztucznymi włosami, które przypina się za pomocą klipsów. Jest to metoda na tyle prosta, iż można ten zabieg wykonać samodzielnie w domu. Taśmy posiadają specjalną, antypoślizgową wkładkę, co powoduje, iż nie będą się zsuwać z głowy.

Włosy słowiańskie co to znaczy

Włosy słowiańskie – co to znaczy?

Pasma słowiańskie to naturalne włosy, które wykorzystuje się między innymi do przedłużania metodą clip in. Charakteryzują się trwałością, estetyką i ogromną wytrzymałością. Co najistotniejsze, w przeciwieństwie do włosów syntetycznych, nie odróżniają się od naszych własnych, ale idealnie się z nimi komponują. Jakość włosów słowiańskich jest niezaprzeczalna, dzięki temu do ich stylizacji swobodnie można używać zarówno suszarki, lokówki, prostownicy, jak również można je poddawać zabiegom koloryzacji. Są pozyskiwane (jak sama nazwa wskazuje) od kobiet pochodzących z krajów słowiańskich, między innymi z Polski czy Ukrainy. Zatem włosy słowiańskie clip in to najlepszy wybór na uzyskanie pięknej i zdrowej fryzury, bowiem są praktycznie nie do odróżnienia od naturalnych kosmyków. To sprawia, że ich ceny są nieco wyższe od pasm sztucznych, jednakże posiadają szereg zalet, które sprawiają, iż włosy słowiańskie są zdrowe, miłe w dotyku oraz naturalnie lśniące. Ich trwałość to główna cecha, która przeważa przy wyborze między słowiańskimi pasmami, a sztucznymi. Włosy słowiańskie clip in można nosić nawet 3 lata, jeśli są odpowiednio pielęgnowane.

Jak pielęgnować włosy słowiańskie?

Jak pielęgnować włosy słowiańskie?

Włosy słowiańskie clip in to przede wszystkim włosy premium, stąd należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, która przedłuży ich żywotność. Warto sięgnąć po specjalne kosmetyki dedykowane włosom słowiańskim, aby utrzymać je w doskonałej kondycji. Kupowanie zwykłych specyfików z drogerii może niekorzystnie wpłynąć na strukturę włosów, powodując ich uszkodzenie. Szczególnie należy pamiętać o sposobie mycia słowiańskich kosmyków. Należy wystrzegać się mycia z pochyloną głową. Częstotliwość również ma znaczenie – myjemy je maksymalnie trzy razy w tygodniu. Należy stosować tylko specjalne szampony nawilżające, które w składzie nie posiadają parabenów ani SLS, ponieważ te składniki niszczą strukturę włosa i łączenia dopinek.

Po umyciu głowy warto zaaplikować specjalną odżywkę, która dodatkowo nawilży włosy słowiańskie, bowiem są one pozbawione naturalnej warstwy ochronnej wydzielanej przez skórę głowy. Przechodząc do suszenia trzeba pamiętać, iż nie pozostawia się kosmyków do naturalnego wyschnięcia. Można użyć suszarki z niezbyt gorącym powietrzem i wystylizować używając specjalnej szczotki, dzięki czemu włosy pozostaną gładkie i nie będą się plątać. Warto zaopatrzyć się w bawełniany ręcznik, który dzięki swojej delikatnej strukturze mniej niszczy włosy.

Włosy słowiańskie clip in można dowolnie stylizować używając lokówki, czy prostownicy, nie można jednak przesadzić z częstotliwością używania wysokiej temperatury. Z tego powoduje rekomenduje się kupno preparatów termoaktywnych, które zapewnią dodatkową ochronę dla trwałości dopinek oraz pozwolą zachować włosom ich naturalny blask.

Włosy słowiańskie clip in – czego unikać w pielęgnacji?

Włosy słowiańskie clip in – czego unikać w pielęgnacji?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby do czesania używać tylko i wyłącznie specjalistycznej szczotki. Kupienie zwykłej sprawi, iż łączenia między taśmami mogą się poluzować, co w efekcie spowoduje wypadnięcie poszczególnych pasm. Włosy słowiańskie clip in wymagają wysuszenia suszarką. Nie można ich pozostawiać do naturalnego wyschnięcia, jak również nie wolno zasypiać z mokrymi włosami, bowiem kosmyki całkowicie się poplączą oraz skołtunią. Należy kupować tylko odpowiednie kosmetyki dedykowane włosom słowiańskim. Wystrzegaj się stosowania specyfików z alkoholem, parabenami czy SLS, ponieważ spowodują blaknięcie kosmyków. Podobnie jest z jedwabiem – wysusza on pasma włosów i również pozbawia ich naturalnego blasku.