Metoda kanapkowa - najczęstsze powody, dla których efekt nie zadowala

Metoda kanapkowa – najczęstsze powody, dla których efekt nie zadowala

Metoda kanapkowa, nazywana inaczej metodą tape on, to technika doczepiania włosów za pomocą specjalnych, silikonowych taśm, które układa się naprzemiennie w formie „kanapki”. To jedna z najpopularniejszych metod ze względu na swoją trwałość oraz delikatność. Nie zawsze jednak efekt będzie zadowalał. Dlaczego? Co robić a czego unikać, aby  cieszyć się pięknymi i lśniącymi włosami przez długi czas?

Metody przedłużania włosów

Metody przedłużania włosów

Doczepianie włosów jest w modzie już od wielu lat, bowiem duża liczba  kobiet zmaga się z kruchymi oraz łamliwymi włosami, które ciężko zapuścić. Niemal każda z nas marzy o pięknej i bujnej fryzurze. Dziś to możliwe, dzięki ogromnemu wyborowi sposobów na dopinanie włosów. Zagęszczanie włosów metodą kanapkową to jedna z wielu propozycji, z której można skorzystać u profesjonalnego i doświadczonego stylisty. Ta metoda zyskała niezwykłą popularność dzięki szybkiej i łatwej aplikacji, w porównaniu do innych - na przykład włosy na keratynę czy mikroringi są zdecydowanie bardziej czasochłonne. Metoda kanapkowa nie wymaga również codziennego ściągania i zakładania pasm, co konieczne jest przy sposobie przedłużania włosów clip in. Nic więc dziwnego, że właśnie metoda kanapkowa to obecnie jeden z najbezpieczniejszych i nowatorskich sposobów na przedłużanie włosów.

Na czym polega metoda kanapkowa

Na czym polega metoda kanapkowa?

Metoda tape on to sposób na zagęszczenie oraz przedłużenie włosów za pomocą lekkich i nieobciążających taśm z naturalnymi włosami najwyższej jakości. Specjalnie przygotowane pasma są doklejane do naturalnych włosów tuż przy skórze głowy od góry i od dołu. Ich łączenia są niewidoczne oraz niewyczuwalne, z tego powodu świetnie sprawdzą się zarówno dla posiadaczek mocnych jak i delikatnych włosów, gdyż nie wyczuwa się ciągnięcia ani dyskomfortu. Metoda kanapkowa wyróżnia się również długim okresem użytkowania i ogromnymi możliwościami stylizacji. Pasma traktuje się tak samo jak naturalne włosy, dlatego do stylizacji można używać zarówno prostownicy, jak i lokówek. Włosy można również farbować.

Czy metoda kanapkowa niszczy włosy

Czy metoda kanapkowa niszczy włosy?

Przedłużanie włosów metodą kanapkową należy do jednych z najmniej inwazyjnych sposobów, ze względu na brak użycia wysokiej temperatury, koniecznej w przypadku niektórych metod. Jest najbezpieczniejszym i najdelikatniejszym sposobem przedłużania włosów, bowiem ich nie przesusza, nie obciąża nadmiernie ani nie plącze kosmyków. Jednakże należy pamiętać, iż włosy tape on nie nadają się do samodzielnego zakładania w domu. Co więcej, koniecznie trzeba wybrać tylko doświadczonego specjalistę z certyfikatem, który posiada niezbędne umiejętności i doświadczenie w przedłużaniu włosów metodą kanapkową. Dlaczego to takie ważne? Bowiem skutki skorzystania z usług nieprofesjonalnego fryzjera mogą być tragiczne dla kondycji i zdrowia naszych włosów.

Należy również pamiętać, aby w dniu przedłużania włosów metodą kanapkową nie korzystać z żadnych innych zabiegów chemicznych, dokonywanych na włosach, szczególnie koloryzacji, ponieważ taśmy będą się zsuwać. Najlepszym terminem na odświeżenie koloru będzie tydzień przed aplikacją taśm. Metoda kanapkowa w przypadku kobiet o cienkich bądź bardzo cienkich włosach wymaga zamocowania przedłużeń taśmowych metodą jednostronnej taśmy, o czym doskonale będzie wiedział jedynie doświadczony specjalista. Warto również wspomnieć, iż przedłużanie włosów tape on u osób z nadmiarem sebum na skórze głowy oraz z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami wymaga ponownej wizyty w salonie w przeciągu 6 tygodni. Tylko wówczas można się cieszyć naturalną i zdrowo wyglądającą fryzurą. U osób, które nie borykają się z tego typu problemami, efekt utrzyma się nawet do 6 miesięcy.

Jak zadbać o włosy doczepiane metodą kanapkową?

Jak zadbać o włosy doczepiane metodą kanapkową?

Specjalna pielęgnacja włosów tape on jest koniecznością, aby naturalny efekt bujnej i zdrowej fryzury był długotrwały. W przeciwnym razie usługa nie spełni Twoich oczekiwań. Dzięki skorzystaniu z odpowiednich kosmetyków Twoje włosy będą lśniące i miłe w dotyku. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w specjalistyczną szczotkę, która nie wyczesze doklejonych pasm. Warto jej używać kilka razy dziennie, aby zapewnić włosom gładkość i nie dopuścić do powstawania kołtunów.

Doczepiane włosy należy intensywnie nawilżać, bowiem nie posiadają naturalnego źródła nawilżania ze skóry głowy. Pomogą w tym odpowiednio dobrane kosmetyki do włosów przedłużanych. Przy czym warto pamiętać, aby nie używać produktów na bazie alkoholu ani oleju oraz posiadających w składzie parabeny czy substancje SLS, ponieważ spowoduje to znacznie szybsze zerwanie kleju z taśmy oraz przesuszenie włosów, które stracą swój blask. Nie można również aplikować produktów w nadmiarze, aby nie uszkodzić taśmy. Warto zakupić olejek arganowy czy specjalne serum, aby utrzymać efekt blasku i gładkości pasm. Metoda kanapkowa nie bez powodu cieszy się wysoką popularnością, ponieważ jest niezwykle łatwa w utrzymaniu oraz trwała. Dzięki skorzystaniu ze wskazówek dotyczących pielęgnacji, można cieszyć się piękną fryzurą przez nawet pół roku!