Przedłużanie włosów metoda kanapkowa - co warto wiedzieć

Przedłużanie włosów metodą kanapkową

Włosy w rozmiarze XL? Chyba mało która kobieta miałaby coś przeciwko. Tymczasem wiele z nas ubolewa nad objętością czy długością swoich kosmyków. Zamiast narzekać i godzinami modelować fryzurę, by nadać jej pożądany kształt, możesz skorzystać z dużo wygodniejszego i efektowniejszego rozwiązania. O czym mowa? Przedłużanie włosów metodą kanapkową to zabieg, po który sięgają nie tylko kobiety z Twojego najbliższego otoczenia, ale także celebrytki z największymi zasięgami na social mediach. Może czas do nich dołączyć?

Metoda kanapkowa Tape on

Metoda kanapkowa tape onTwoje włosy takie, jak chcesz

Kiedy decydujemy się na przedłużanie, chcemy nie tylko pochwalić się długością, ale także włosami o większej objętości i naturalnym, jedwabistym wyglądzie. Chcesz poznać sekret? Zawiera się w tych trzech słowach: włosy do przedłużania. Jeśli do tej pory myślałaś, że celebrytki zawdzięczają wygląd swoich fryzur odpowiednim kosmetykom i stylistom, możesz się zdziwić. Praktycznie wszystkie sięgają po przedłużenia, aby zyskać natychmiastowy efekt WOW i sprawić, że ich włosy będą wyglądały na pełniejsze i dłuższe. Przedłużanie włosów metodą kanapkową należy do jednego z ich ulubionych zabiegów. Oto, dlaczego.

Naturalne włosy przedłużane Tape on

Najlepsza metoda przedłużania włosów – co musisz o niej wiedzieć?

Metoda kanapkowa to inaczej włosy tape on, czyli w dosłownym tłumaczeniu „na taśmie”. Nazwa nie mogła być bardziej trafna z uwagi na to, że przedłużanie włosów metodą kanapkową dokładnie na tym polega. Pasma włosów o szerokości około 4 centymetrów są zakończone przezroczystą taśmą samoprzylepną, która jest następnie przyklejana z góry i dołu do rozległego pasma naszych włosów, tuż przy ich nasadzie. Tego typu przedłużenia są prostym i praktycznym rozwiązaniem pozwalającym na uzyskanie długich włosów czy nadanie im spektakularnej objętości w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut, ponieważ ich zakładanie nie jest zbyt skomplikowane. Jak dokładnie przebiega?

Włosy dzieli się na tyle warstw, ile chce się przedłużyć. Profesjonalista w renomowanym salonie najlepiej oceni czego potrzebują Twoje włosy – ilu przedłużeń, o jakiej długości i w jakim kolorze. Po ściągnięciu papieru ochronnego z taśmy, umieszcza się ją tuż pod cienkim pasmem włosów, do którego zostanie przymocowany. Drugie pasmo umieszcza się od góry, tuż nad pierwszym doklejonym pasmem, tak by idealnie się skleiły – właśnie tak powstaje „kanapka”.

Metoda kanapkowa

Przedłużanie włosów metodą kanapkową - zalety i wady

Oprócz tego, że aby uzyskać efekty potrzebujemy mniej niż godzinę, przedłużanie włosów metodą kanapkową ma o wiele więcej zalet. Po pierwsze, jeśli tylko zdecydujesz się na naturalne doczepiane włosy będziesz je mogła dowolnie stylizować – suszyć, prostować czy kręcić. Najlepsze przedłużanie włosów to bez wątpienia naturalne przedłużanie włosów, których trwałość również jest dłuższa. Warto również postawić na odpowiednią pielęgnację. Wówczas dopiero po ok. 6 tygodniach trzeba będzie udać się do salonu by specjalista podciągnął taśmy, które w tym czasie przesuną się w dół o ok. 1 cm – tyle, ile urosną nasze włosy.

Zwykło się wybierać kolor przedłużeń dopasowany do naszej obecnej koloryzacji. Niemniej nie jest to regułą. Naturalne włosy do przedłużania pozwolą Ci także uzyskać efekt pasemek czy balayage bez konieczności rozjaśniania własnych kosmyków - luksus dla osób o cienkich, słabych lub bardzo łamliwych włosach!

Przedłużanie włosów metodą kanapkową to zabieg dla osób, których naturalne włosy mają co najmniej 15 cm długości, licząc od czubka głowy, co może być przez niektórych zaliczane do wad tej metody. W zamian za komfort używania i to, że taśmy nie obciążają włosów naturalnych, należy je regularnie podciągać w salonie fryzjerskim.

Koszt przedłużania włosów metodą kanapkową można rozpatrywać dwojako. Zdaniem wielu osób przedłużanie włosów metodą kanapkową jest przystępne cenowo. Z pewnością jednak znajdą się takie, dla których będzie to spory wydatek. Są salony, w których ceny za tę usługę zaczynają się od ok. 400 zł. W innych nie schodzą poniżej 1000 zł. Wszystko zależy od tego, ile kanapek do przedłużania włosów i o jakiej długości będzie potrzebne w konkretnym przypadku.

O ile więc w kwestii ceny nie możemy wskazać jednej, konkretnej kwoty, o tyle nie mamy wątpliwości jaka jest prawidłowa odpowiedź na często pojawiające się pytanie o to, czy metoda kanapkowa niszczy włosy. Otóż jest to jedna z najbardziej przyjaznych technik zagęszczania i przedłużania włosów. Do aplikacji nie używa się środków chemicznych ani nie działa na włosy wysoką temperaturą. 

Przedłużanie włosów metodą kanapkową Tape on

Czy przedłużanie włosów metodą kanapkową jest dla Ciebie?

Marzysz o długich i pełnych włosach? Masz za cienkie włosy? Nie potrafisz ich zapuścić? A może Twoje włosy są w nienajlepszej kondycji w wyniku koloryzacji lub innych zabiegów?

W każdym z tych przypadków rozwiązaniem może być przedłużania włosów metodą kanapkową przy użyciu 100% naturalnych ludzkich włosów. Dzięki temu nie tylko możesz nadać włosom pożądaną objętość i długość. „Ukryte” pod ochronną powłoką mogą spokojnie rosnąć i stawać się coraz silniejsze. A Ty w tym czasie cały czas wyglądasz zjawiskowo!