Naturalne peruki - hit nie tylko wśród celebrytów

Naturalne peruki

Naturalne peruki nosi więcej osób, niż można przypuszczać. Był taki moment, kiedy przedłużanie włosów czy noszenie peruki było czymś, do czego kobiety nigdy się nie przyznawały – a już z pewnością nie publicznie. Czasy bardzo się zmieniły! Dziś nawet gwiazdy Hollywood mówią głośno o tym, jak bardzo kochają te rozwiązania i zwracają przy tym uwagę, że nie są one zarezerwowane tylko dla celebrytów. Peruki naturalne czy przedłużenie włosów pozwalają każdemu na szybką i spektakularną metamorfozę.

Co łączy Gwen Stefani, Katie Holmes, Emily Ratajkowski i Oprah Winfrey? Każda z nich nosi czasami naturalne peruki. Piosenkarka Beyonce do tego stopnia uwielbia zmieniać fryzurę, że  ma własną szafę na włosy, w której mieści wszystkie swoje peruki i akcesoria do włosów. Podobnie wielką miłość do peruk i tresek przejawia Jennifer Lopez, która również poświęciła im cały pokój w swoim domu! Niemniej to właśnie Beyonce przypisuje się największą rolę w popularyzacji peruk. To ona była tą osobą, która jako jedna z pierwszych zaczęła otwarcie nosić naturalne peruki i stworzyła popyt na peruki lace front, bardziej realistyczne i lepszej jakości, które kiedyś były używane tylko w przemyśle filmowym i teatralnym. Dziś są dostępne dla każdego.

Peruki

Czym są naturalne peruki?

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje peruk: zrobione z ludzkich włosów lub syntetycznych. Jak można się domyślić, ludzkie włosy zapewniają najbardziej naturalny wygląd – opadają i kołyszą się w trakcie ruchu tak samo jak naturalne włosy. Ponadto, można je tak samo stylizować, czyli suszyć, kręcić lub prostować.

Chociaż droższe ze względu na skomplikowany proces produkcyjny, 100% ręcznie wykonane  peruki z naturalnych włosów mają najdelikatniejszą, najlżejszą i najbardziej naturalnie wyglądającą konstrukcję. Dzieje się tak, ponieważ każdy kosmyk włosów jest ręcznie umieszczany w koronkowej czapce. Rezultatem jest peruka, która naśladuje wygląd naturalnej skóry głowy. Bez względu na długość włosów, każdy może nosić peruki naturalne – krótkie włosy także są w modzie!

Peruki naturalne

Peruki naturalne – sposób na piękne włosy

Istnieje wiele powodów, dla których celebrytki noszą peruki z naturalnych włosów. Większość bardzo lubi zmieniać fryzury. Inne chcą mieć po prostu dłuższe lub gęstsze włosy. Podjęcie decyzji o rozpoczęciu noszenia peruki może nastąpić z wielu powodów, z których wiele jest związanych z  kwestiami zdrowotnymi. Ktoś, kto stracił część lub wszystkie włosy, może rozważać noszenie peruki aż do czasu, gdy włosy odrosną.  Peruki naturalne są też świetnym sposobem na przetestowanie nowego koloru bez konieczności farbowania włosów. Dzięki nim przyszła panna młoda może sprawdzić, w jakiej fryzurze najbardziej jej do twarzy. Tak czy inaczej, istnieją tysiące opcji, dla których coraz chętniej nosimy naturalne peruki.

Peruki różnią się między sobą zarówno pod względem jakości, jak i ceny, co sprawia, że poszukiwania są raczej zniechęcające dla niewtajemniczonych. Jeśli chodzi o peruki naturalne, ceny zaczynają się od tysiąca złotych. Za te naprawdę wysokiej jakości musimy jednak zapłacić sporo więcej. Jeśli chodzi o peruki naturalne, sklep internetowy nie jest do końca dobrym miejscem, w którym powinniśmy kupić pierwszą perukę. Warto odwiedzić stacjonarny sklep z perukami, gdzie otrzymamy fachową poradę. Peruki z prawdziwych włosów należy prawidłowo dopasować, m.in. do kształtu twarzy. Większość peruk ma nadmiar włosów i, podobnie jak włosy naturalne, muszą być odpowiednio przycięte i ułożone, by prezentowały się naprawdę zjawiskowo. Peruki z naturalnych włosów wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która przedłuży ich żywotność. Wówczas mogą nam służyć nawet 5 lat.

naturalne peruki wady i zalety

Naturalne peruki -  zalety i wady

Peruki z naturalnych włosów są wykonane z prawdziwych włosów, dzięki czemu nie tylko wyglądają bardzo naturalnie, ale są też bardzo przyjemne w dotyku. Jak już wspominaliśmy, można je traktować jak własne włosy pod względem produktów i narzędzi do stylizacji, a także farb do włosów. Niemniej naturalne peruki nie są pozbawione wad. Po pierwsze mogą być drogie, zwłaszcza jeśli kupujemy je na zamówienie. Peruki z naturalnych włosów będą musiały być stylizowane prawie codziennie lub przynajmniej za każdym razem, gdy myjemy włosy. Ponadto trzeba je zdejmować na noc i nie można w nich spać. Dla niektórych świadomość, że w każdej chwili mogą spaść, jest niezwykle stresująca. W dodatku nie można w nich wykonywać wszystkich czynności, np. pływać. Dlatego wiele kobiet decyduje się na bardziej trwałe rozwiązanie w zakresie metamorfozy fryzury. Takie jak przedłużanie włosów. Zwłaszcza, że do wyboru mamy szereg nowoczesnych metod: włosy tape on, włosy na keratynęwłosy na nanoringi czy włosy na mikroringi, to tylko niektóre z nich.

Zakładanie peruki

Czy peruki naturalne można mocować na stałe?

Czyż nie byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli założyć włosy na głowę tak prosto, jak zakładamy czapkę lub t-shirt? Niestety nie ma czegoś takiego jak naturalne peruki noszone na stałe. Jest za to przedłużanie włosów 😊 Nawet osoby z cienkimi i delikatnymi kosmykami znajdą metodę dopasowaną do swoich potrzeb i możliwości. Włosy na taśmie, włosy na taśmie flat weft czy włosy na taśmie silikonowej pozwalają na przedłużenie włosów lub dodanie im objętości niejednokrotnie w czasie krótszym niż jedna godzina. To mniej niż potrzeba na porządne dopasowanie peruki.