Jak zagęścić włosy, by wyglądały zdrowo i pięknie

Zagęszczanie włosów

Zastanawiasz się, jak zagęścić włosy? Na ten temat można znaleźć naprawdę wiele, często skrajnych porad. Dobrze jest mieć wybór, ale nie w przypadku, gdy na szali są albo długie, albo zdrowe włosy. Na szczęście przedłużenie włosów nie jest kompromisem pomiędzy tymi dwiema opcjami. Twoje włosy po zabiegu powinny wyglądać tak samo dobrze, o ile nie lepiej! I z pewnością tak będzie, o ile tylko zastosujesz się do kilku zasad.

Niektórzy się z nimi rodzą, podczas gdy inni posiłkują się różnego rodzaju specyfikami, łykają biotynę lub stosują olej kokosowy. O czym mowa? O gęstych włosach. Naprawdę wiele osób zastanawia się codziennie co zrobić, aby włosy były gęste. Również jesteś w tym gronie? Szukasz sposobu na to, jak pogrubić włosy? Czasami nawet skrupulatne zażywanie witamin i najlepsze cięcie nie wystarczą, by wizualnie dodać im objętości. Zapewni to tylko przedłużanie. Dobra wiadomość jest taka, że przedłużać można nawet delikatne włosy. Poznaj skuteczne metody i zdecyduj, czy wystarczy Ci zmiana looku od czasu do czasu, czy jednak pragniesz trwalszej przemiany.

Jak zagęścić włosy?

Jak zagęścić włosy – czy genetykę da się oszukać?

Jeśli zagęszczanie włosów to cel, który próbujesz osiągnąć od dawna, w Twojej łazience zapewne królują kosmetyki, których zadaniem jest dodanie objętości. Apteczka pęka w szwach od suplementów, które mają pozytywnie wpływać na kondycję, porost i gęstość włosów, a efekty wciąż są mizerne? Głowisz się od lat, jak zagęścić włosy. Spędzasz przed lustrem całe godziny, by stworzyć pełną objętości fryzurę, po czym byle podmuch wiatru niweczy cały wysiłek. Na dłuższą metę to bardzo frustrujące. Ci, którzy wypróbowali już praktycznie wszystko wiedzą, że za to, jakie mamy włosy, odpowiada głównie genetyka. Dlatego tak, jak nie możemy za pomocą kosmetyków czy suplementów diety zmienić kształtu twarzy (uwierz nam, dieta także w tym nie pomoże), tak samo nasze cienkie, delikatne włosy – bez względu na to, co robimy – nie staną się spektakularnie gęste. Owszem, mogą być bardziej błyszczące i w lepszej kondycji, ale to wszystko. Dlaczego?

Być może nie wiesz, że na owłosionej skórze głowy znajduje się ok. 100-150 tysięcy mieszków włosowych. Co więcej, z każdego wyrastają średnio 3-4 włosy. Brzmi imponująco? Gorsza wiadomość jest taka, że już podczas życia płodowego ilość i gęstość mieszków włosowych zostaje „na sztywno” zaprogramowana. Jeśli chodzi o wypadanie, średnio tracimy ok. 50-100 włosów dziennie. Przerzedzone włosy to sygnał, że być może dzieje się coś niepokojącego, przy czym powodem większej utraty włosów niż normalnie, może być np. niedawno przebyta ciąża czy zbyt restrykcyjna dieta.

Metody zagęszczania włosów

Jak szybko zagęścić włosy w domu?

Jeśli jeszcze nie brałaś tego pod uwagę, może czas pomyśleć o tym, jak zagęścić włosy za pomocą… dodatkowych włosów. Nie jesteś przekonana? Boisz się dużych i trwałych zmian? Doczepiane włosy nie muszą od razu zostać z Tobą na długie tygodnie. Możesz zacząć od dopinek, które nałożysz i zdejmiesz samodzielnie, np. po kilku godzinach – gdy tylko wrócisz z randki. Jest jednak duża szansa, że tak bardzo pokochasz nową objętość, a raczej to, jak się z nią czujesz, że szybko zdecydujesz się na włosy do przedłużania, które pozwolą Ci rozkoszować się tym uczuciem przez cały czas.

Jak zagęścić cienkie włosy?

Jedni mają to szczęście, że dostają więcej. Innym pozostaje znalezienie sposobu na to, jak zagęścić włosy. Wiele osób, które zostały mniej hojnie obdarzone przez naturę lub mają delikatne włosy, obawia się, że przedłużanie włosów zamiast pomóc, może im zaszkodzić. I mają rację. Ten czarny scenariusz może się ziścić, jeśli zdecydują się na wykonanie tej usługi w nieodpowiednim miejscu.  Tylko wizyta w certyfikowanym salonie, gwarantującym autentyczność włosów, daje 100% pewności, że uzyskamy oczekiwany efekt.

Zagęszczanie włosów - naturalny wygląd

Czym jest gwarancja autentyczności włosów?

Nie chodzi tylko o to jak zagęścić włosy, ale także czym. Oprócz kluczowej kwestii, jaką jest odpowiednia aplikacja włosów, kryterium jakości jest równie istotne. Renomowane salony pracują na naturalnych, słowiańskich włosach, których pochodzenie mogą udokumentować. Tego typu włosy nie tylko bardzo naturalnie komponują się z naszymi własnymi, ale także pozwalają je dowolnie stylizować.

Decydując się na przedłużenie włosów wybierz profesjonalny salon, który oferuje bezpieczne metody przedłużania, i w którym specjaliści dobierają najlepszą technikę dla każdego, indywidualnego przypadku. Dużą popularnością cieszą się m.in. włosy tape on, popularnie zwane metodą kanapkową. Są idealną odpowiedzią na to, jak optycznie zagęścić włosy w czasie krótszym niż 1 godzina. Spektakularny efekt utrzyma się tym dłużej, im lepiej zatroszczymy się o odpowiednią pielęgnację. Wśród kosmetyków Viola Hair Extensions do włosów przedłużanych znajdziesz m.in. szampony, maski i odżywki, które pomogą Ci zachować je w świetnej kondycji przez cały czas. Powiedz dość płaskiej fryzurze. Zyskaj pewność siebie i zadawaj szyku wszędzie tam, gdziekolwiek się pojawisz.