Pochodzenie ma znaczenie

Spis treści


  pochodzenie włosów

  Doczepy włosów – pochodzenie ma znaczenie

   

  Decydując się na doczepianie włosów trzeba pamiętać, że nie tylko wybór odpowiedniej metody będzie miał wpływ na wygląd naszej fryzury. Szczególnie ważne jest również ich pochodzenie. Wyróżniamy słowiańskie doczepy włosów, europejskie, azjatyckie, indyjskie oraz syntetyczne. Różnią się od siebie wieloma cechami, które mają wpływ na ich jakość oraz trwałość fryzury. Sprawdź, które włosy są najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

   

  Doczepy włosów a kraj ich pochodzenia

  Doczepy włosów od kilkunastu lat cieszą się dużą popularnością. Pozwalają poprawić wygląd w szybki i prosty sposób. Doczepiane włosy mogą przedłużyć długość naszych własnych bądź zagęścić fryzurę. Do wyboru mamy różnorodne metody, przy czym każda z nich ma swoje zalety jak i wady. Nie inaczej jest w przypadku włosów użytych do każdej z nich. Na rynku dostępne są włosy syntetyczne (czyli sztuczne), słowiańskie, azjatyckie oraz europejskie. Różnią się nie tylko krajem pochodzenia, ale również strukturą, co znacząco wpływa na ich jakość i trwałość. W przypadku włosów syntetycznych ważny jest także sposób ich produkcji. Nie wszystkie włosy można poddawać zabiegom chemicznym. Niektóre są trudne w utrzymaniu i stylizacji, różnią się od siebie wyglądem i grubością. Te wszystkie cechy mają znaczący wpływ na efekt końcowy doczepiania włosów.

  Jakie włosy są najlepsze

  Jakie włosy są najlepsze?

  Włosy naturalne mają o wiele więcej zalet w porównaniu z syntetycznymi. Najważniejsza jest ta, że można je stylizować jak swoje, czyli suszyć suszarką, używać lokówki czy prostownicy. Dopinki z naturalnych włosów są wykonane z ludzkich włosów, a ich blask i świetna kondycja – o ile tylko odpowiednio o nie zadbamy - utrzymują się miesiącami. Z pewnością znacznie dłużej niż w przypadku włosów sztucznych, które często po krótkim czasie przestają być lśniące (przy czym od początku nie wyglądają naturalnie), stają się matowe i suche.

  Zanim zdecydujesz się na doczepy włosów wraz ze stylistą dobierz nie tylko odpowiednią metodę dla siebie, ale sprawdź również kraj pochodzenia włosów w danym salonie. Wybierz tylko te o najwyższym standardzie jakości, co będzie gwarancją skuteczności zabiegu. Nie ważne na co się zdecydujesz: metodę kanapkową, clip in czy przedłużanie włosów przy użyciu ciepła, które pozwoli Ci cieszyć się fryzurą na wiele miesięcy – za każdym razem jej jakość i trwałość będą zależały od typu włosów użytych do danego zabiegu.

  Doczepy słowiańskie

  Słowiańskie doczepy włosów

  Słowiańskie doczepy włosów są znane na całym świecie jako najlepsze z wszystkich oferowanych włosów do przedłużeń. Posiadają one szereg zalet. Przede wszystkim do zabiegów używa się tylko tych, które są zdrowe, lśniące i przyjemne w dotyku. Odznaczają się również wyjątkową wytrzymałością i trwałością. Znakomicie komponują się z naszymi prawdziwymi włosami. Są niezauważalne a jednocześnie tworzą spektakularny efekt. Można je wykorzystać do wszelakich zabiegów doczepiania włosów, a także traktować je jak swoje naturalne: korzystać z prostownicy, lokówki, poddawać zabiegom koloryzacji czy rozjaśniania i w ten sposób dowolnie je stylizować. Ich kondycja pozostanie niezmienna, a jakość wysoka.

  Do ich produkcji wykorzystuje się pasma z Polski, Białorusi, Ukrainy, Czech czy Słowacji, czyli wschodniej części Europy, gdzie kobiety są znane ze swojej nadzwyczajnej urody. To również ma wpływ na popularność włosów słowiańskich. O wysokiej jakości słowiańskich doczepów świadczy również fakt, iż nigdy nie zostały poddawane farbowaniu ani żadnej obróbce chemicznej, co sprawia, że są niezwykle zdrowe i mają najlepszą strukturę i kondycję włosa. Takie włosy do przedłużania są również bardzo trwałe – przy odpowiedniej pielęgnacji słowiańskie doczepy włosów możemy nosić nawet półtora roku, ciesząc się w tym czasie piękną i lśniącą fryzurą.

  Włosy europejskie

  Europejskie doczepy włosów

  Europejskie doczepy włosów pochodzą w odróżnieniu do słowiańskich z zachodniej części Europy, szczególnie z Włoch czy Hiszpanii. Od słowiańskich różnią się przede wszystkim brakiem łuski włosowej, która sprawia, iż włosy te często się plączą. Różnica leży również w ich strukturze oraz krótszej trwałości. Co więcej, wymagają intensywnej pielęgnacji przy użyciu różnorodnych kosmetyków typu odżywki, maski, które utrzymają odpowiednią kondycję włosa. Europejskie doczepy włosów mogły zostać poddane zabiegom farbowania czy innym zabiegom, z tego powodu przed ich aplikacją możesz wybierać z bardzo szerokiej palety kolorów. To ma jednak ogromny wpływ na ich jakość – w porównaniu do słowiańskich są znacznie słabsze i mniej trwałe, choć łatwiej poddają się wszelakim stylizacjom.

  Włosy azjatyckie

  Azjatyckie doczepy włosów

  Azjatyckie doczepy włosów znacząco różnią się strukturą od europejskich czy słowiańskich włosów. Są przede wszystkim znacznie grubsze, prostsze i sztywniejsze. Z tego powodu nie nadają się do przedłużania włosów u Europejek, bowiem różnica będzie bardzo widoczna. A przecież przy doczepach zależy nam na tym, by efekt był spektakularny, ale ingerencja w naturę niewidoczna na pierwszy rzut oka.

  Azjatyckie doczepy włosów są również trudne w utrzymaniu, ponieważ należy stale je nawilżać oraz pielęgnować. Nie wolno ich również farbować, gdyż ulegną zniszczeniu, bowiem są pozbawione łuski włosa. Polecane są dla kobiet jedynie o naturalnie grubych włosach. Wśród azjatyckich włosów można wyróżnić indyjskie, które kondycyjnie są lepsze, trwalsze i mocniejsze, jednakże również nie będą najlepszym pomysłem dla Polek, ze względu na ich grubość. Tak jak w przypadku azjatyckich, doczepy będą się znacznie odróżniały na tle naturalnych włosów, co nie będzie się dobrze prezentowało. Można je poddawać zabiegom stylizacyjnym, ale nie nadają się na przykład do koloryzacji.

  Wśród tak wielu rodzajów włosów dostępnych na rynku, szczególnie wyróżniają się słowiańskie, które jakościowo przewyższają wszystkie inne. Są podobne do europejskich, jednakże ich szczególne zalety powodują, że to właśnie ten rodzaj włosów do przedłużania jest najchętniej i najczęściej wybierany nie tylko przez Polki, ale i kobiety z całego świata.