Pielęgnacja włosów na wakacjach nad morzem

Spis treści


  Pielęgnacja włosów na wakacjach nad morzem

  Podczas wakacji nad morzem nasze włosy są szczególnie narażone na działanie wielu szkodliwych czynników. Przede wszystkim słońca, słonej wody i wiatru, przez które stają się szorstkie, suche i łamliwe. Odpowiednia pielęgnacja włosów na wakacjach to konieczność, jeśli chcemy je utrzymać w dobrej kondycji. Jak zadbać o naturalne i doczepiane włosy w trakcie odpoczynku? Podpowiadamy.

  Odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna podczas wakacji kojarzy się zwykle ze stosowaniem kremów z filtrami na skórę. Trzeba jednak pamiętać, że pielęgnacja nie powinna się ograniczać wyłącznie do skóry, ale obejmować również włosy. Słońce potrafi nie tylko sprawić, iż stają się suche, ale również zmienia ich kolor. W efekcie narażenia na działanie promieni słonecznych włosy stają się łamliwe, puszące i matowe. Tracą swój naturalny blask. Na szczęście są sposoby, dzięki którym możemy tego uniknąć.

  Jak chronić włosy przed promieniami słonecznymi

  Jak chronić włosy przed promieniami słonecznymi?

  Zarówno nasze naturalne jak i doczepiane włosy wymagają odpowiedniego traktowania, aby zachować dobrą kondycję. Pielęgnacja włosów na wakacjach to coś, o czym dobrze jest pomyśleć jeszcze przed wyjazdem. Zaopatrzmy się w specjalne szampony, które gwarantują równowagę PEH oraz odżywki regenerujące i nawilżające włosy. Kosmetykiem o nieocenionych możliwościach jest olejek arganowy do włosów, który sprawdzi się jako pielęgnacja po powrocie z plaży. Zabezpiecza on przed słońcem łuski przesuszonych włosów nawet przez kilkadziesiąt godzin. Ponadto głęboko je odżywia i nadaje im naturalny blask. Olejek arganowy swobodnie można aplikować także na włosy przedłużane, które również wymagają pielęgnacji podczas wyjazdu nad morze. W tym przypadku należy zaopatrzyć się w specjalistyczne szampony oraz odżywki do włosów doczepianych, aby wakacyjne szaleństwa nie odbiły się niekorzystnie na ich kondycji.

  Na działanie promieni słonecznych szczególnie muszą uważać kobiety z włosami blond, ponieważ jasne włosy posiadają mniej melaniny niż ciemnobrązowe. Melanina jest odpowiedzialna za naturalną ochronę przeciwsłoneczną. Jeśli włosy zostały pofarbowane na blond to nie mają żadnej ochrony, gdyż melanina została poddana chemicznemu rozkładowi.  

  Pielęgnacja włosów na wakacjach – jak je chronić na plaży?

  Pielęgnacja włosów na wakacjach – jak je chronić na plaży?

  Latem bardzo często wyjeżdżamy na wakacje nad morze, aby odpocząć podczas urlopu. Wiąże się to zwykle z nadmierną ekspozycją naszych włosów na szkodliwe działania czynników zewnętrznych, jednak nie zawsze od razu zdajemy sobie z tego sprawę. Np. słona woda nadaje naszej fryzurze efekt naturalnych i lekko kręconych włosów. Tzw. beach waves kojarzy się z typowo wakacyjnym lookiem. Wygląda super, jednocześnie niestety sól wysusza nasze kosmyki i niszczy je. Nierzadko więc po powrocie do domu z urlopu nad morzem mamy na głowie „siano”.

  Zatem odpowiednia pielęgnacja włosów na wakacjach spędzanych nad morzem czy oceanem jest niezwykle istotna. Chodzi zarówno o podjęcie stosownych działań przed pójściem na plażę, w trakcie plażowania jak i po powrocie do hotelowego pokoju. Zanim zanurzymy się w słonej wodzie należy użyć sprayu ochronnego do włosów, który ochroni nasze włosy nie tylko przed solą morską, ale również przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

  Przed kąpielą warto zmoczyć włosy wodą z butelki bądź z kranu, aby zmniejszyć wchłanianie się soli. Dobrym sposobem na ochronę włosów jest także zawiązanie ich w koka, aby podczas pływania nie wchodziły w kontakt ze słoną wodą. Należy również pamiętać, aby od razu po powrocie z plaży dokładnie spłukać głowę letnią wodą. Sól osadzona na włosach bardzo je niszczy oraz wysusza. Stosując się do tych prostych zasad wrócimy z wakacji z piękną opalenizną i zdrowymi włosami.

  Pielęgnacja włosów na wakacjach - porady

  Pielęgnacja włosów na wakacjach – porady

  Pielęgnacja włosów na wakacjach jest niezwykle istotna, aby utrzymać dobrą kondycję włosów, zarówno naturalnych jak i doczepianych, które również wymagają odpowiedniej ochrony przed solą morską jak i promieniami słonecznymi. Warto pamiętać, iż włosy doczepiane traktuje się tak samo jak nasze naturalne – stąd one również wymagają dodatkowej pielęgnacji podczas wypoczynku nad morzem. Poleca się użycie kosmetyków z silikonami, ponieważ te zapobiegają utracie wilgoci i stanowią mocniejszą, dodatkową ochronę przed solą morską i słońcem, utrzymując odpowiedni poziom nawilżenia. Chcąc wzmocnić ten efekt można zaopatrzyć się w olej roślinny, który w połączeniu z silikonami stanowi świetną barierę ochronną.

  Pielęgnacja włosów na wakacjach nie musi być czasochłonna. Po przyjściu z plaży i umyciu włosów warto postawić na naturalną stylizację włosów, pozwalając im odpocząć. Przypominamy o konieczności suszenia włosów doczepianych za pomocą suszarki a nie „na słońcu”, które nadmiernie je przesuszy, pozbawiając blasku i potęgując ich kruchość i łamliwość.

  Gdy wrócimy z wakacji warto zadbać o odbudowę struktury naszych naturalnych jak i doczepianych włosów. Pomoże w tym odpowiednie i dokładnie oczyszczenie skóry głowy przy użyciu specjalnie przeznaczonych do tego kosmetyków. Warto pamiętać o dogłębnym nawilżeniu od nasady, aż po same końce, które często są rozdwojone przez słońce, wiatr i słoną wodę. Po wakacjach głównym celem powinna być regeneracja. Należy się zatem wstrzymać od wszelakich zabiegów typu koloryzacja, rozjaśnianie włosów czy innych, które mogą tylko osłabić ich kondycję.