Metoda clip in - szybki sposób na piękne włosy

Spis treści


  Metoda Clip-In

  Przedłużanie włosów cieszy się tak wielką popularnością, ponieważ pozwala błyskawicznie zmienić wygląd czy dodać długości i objętości naturalnym włosom. Jeśli planujesz po raz pierwszy skorzystać z tego rozwiązania, masz zapewne wiele pytań, dotyczących różnych rodzajów przedłużeń włosów, tego jak działają, jak się je stosuje itd. Jednym ze sposobów na jak najszybsze przekonanie się, czy przedłużanie jest dla Ciebie, są włosy clip in. Oto na czym polega ta metoda.

  Nie musisz robić makijażu permanentnego, aby mieć zmysłowe, czerwone usta przez jeden wieczór. Wystarczy dobrej jakości pomadka. Doczepiane włosy clip in pozwalają Ci uzyskać podobny efekt – możesz się cieszyć wymarzoną objętością lub długością włosów np. podczas eventu firmowego, a kolejnego dnia pojawić się w biurze w wersji natural look.  Włosy doczepiane clip in – oczywiście gdy już nabierzesz wprawy w ich mocowaniu – pozwolą Ci na wręcz błyskawiczną metamorfozę, kiedy chcesz i gdzie chcesz. To jedyny sposób na przedłużanie włosów, który możesz bezpiecznie wykonać w warunkach domowych, bez konieczności wizyty u specjalisty. Ale po kolei.

  Clip-In

  Przedłużanie włosów za pomocą klipsów – na czym to polega?

  Mocowanie włosów metodą clip in jest naprawdę mało skomplikowane. Pasma z klipsami są zakończone zatrzaskami, które przypominają płaskie, grzebykowate spineczki. Za ich pomocą jednym kliknięciem dopinamy taśmy do własnych włosów. Klipsy są mocne a jednocześnie dyskretne, dzięki czemu trzymają taśmy dokładnie w tym miejscu, w którym je zamocujemy. Dodatkowo, zsuwaniu się pasm zapobiega antypoślizgowa wkładka. Możesz więc tańczyć i dobrze się bawić, bez obaw, że Twoje pasma wymkną się spod kontroli i w najmniej odpowiednim momencie postanowią się odczepić. Zaufaj sile zatrzasków – choć są niezauważalne, zachowują się niczym super glue.

  Włosy doczepiane Cli-In

  Włosy doczepiane clip in – wady i zalety

  Ta metoda doczepiania włosów jest tak chętnie stosowana przez kobiety na całym świecie, ponieważ włosy clip in są nie tylko bardzo łatwe w aplikacji, nawet dla początkujących – nie potrzebujesz w tym celu żadnych profesjonalnych narzędzi – ale są także niezwykle proste w utrzymaniu. Ich zakładanie jest całkowicie bezbolesne i nie powoduje uszkadzania włosów, o ile tylko stosujesz się do zaleceń, o których poniżej. Jeśli dobrze dobierzesz kolor, włosy clip in będą się idealnie komponowały z Twoimi naturalnymi włosami, tworząc zupełnie nowy look.

  Z drugiej strony metoda clip in nie jest pozbawiona wad. Nie nadaje się do cienkich, bardzo delikatnych włosów. Jest też najmniej trwałym sposobem przedłużania włosów, a treski i dopinki z włosów naturalnych musisz bezwzględnie zdejmować co noc przed pójściem spać. Oczywiście możesz ich używać przez kilka miesięcy, choć nie codziennie. Co istotne, tak jak swoje własne włosy, możesz je bez obaw myć, suszyć i stylizować, np. prostować czy kręcić.

  Doczepy Clip-In

  Doczepy clip in: włosy naturalne czy syntetyczne?

  Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie włosów clip in, jest jakość włosów. Decydując się na te dobrej jakości zyskujesz jednocześnie pewność, że będziesz wyglądać świetnie, a same włosy będą miały dłuższą żywotność.

  Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że dopinki z włosów naturalnych to zawsze lepsza opcja niż włosy syntetyczne, ponieważ – jak już wspomnieliśmy – ludzkie włosy można stylizować i farbować jak swoje własne, dzięki czemu idealnie się z nimi komponują, pozwalając uzyskać maksymalnie naturalny efekt.

  Syntetyczne doczepiane włosy, mówiąc w uproszczeniu, są wykonane z plastiku. Nie można ich stylizować, kolorować, kręcić ani prostować. Są bardzo tanie, ale łatwo się plączą i wyglądają bardzo nienaturalnie. M.in. dlatego, że są baaardzo błyszczące.

  Przedłużanie włosów metodą Clip-In

  Przedłużanie włosów metodą clip-in – czy Twoje włosy się do tego nadają?

  Czy moje włosy nadają się do przedłużania metodą clip in – tak powinno brzmieć pierwsze pytanie, które warto sobie zadać przed wybraniem tego typu rozwiązania. Dopinki clip in są świetne, ale nie są idealną opcją w przypadku bardzo cienkich włosów. Dzieje się tak, ponieważ trudno byłoby zakryć klipsy umieszczone wysoko na głowie. Tym, co może dyskwalifikować ten sposób na przedłużanie czy zagęszczanie włosów jest też waga doczepów.  W przypadku cienkich, słabych włosów, pasma mogą się okazać za ciężkie. Tak więc jeśli masz wyjątkowo cienkie włosy, radzimy odwiedzić profesjonalistę, który dobierze najlepszą dla Ciebie i zarazem najbezpieczniejszą metodę przedłużania włosów.

  Kiedy włosy włosy clip in to za mało?

  Wielu stylistów włosów zaczyna dostrzegać zagrożenia i szkody, jakie powoduje na głowach klientów niewłaściwe stosowanie metody clip in.  Codzienne używanie dopinek clip in, zwłaszcza w zestawach powyżej 180 gramów, może mieć fatalne skutki. Gdy obciążenie pasma jest zbyt duże, klipsy przyczynią się do łamania i niszczenia naturalnych włosów. Dlatego nie zaleca się codziennego korzystania z włosów clip in – to rozwiązanie na jeden dzień czy wieczór. Jeśli jednak pragniesz codziennej objętości, daj odpocząć włosom i postaw na którąś z metod półtrwałych przedłużeń włosów, takich jak np. włosy na taśmie. Dla tych z nas, które kochają codzienny glam, takie rozwiązanie będzie idealnym wyborem.