Jak doczepić włosy clip-in? Instrukcja krok po kroku

Jak doczepić włosy Clip-In

Któraś z Twoich znajomych przyszła na ostatnie spotkanie z burzą pięknych włosów? A może celebrytka, którą obserwujesz w mediach społecznościowych, pojawiła się ostatnio „na ściance” zachwycając fryzurą? Z dużym prawdopodobieństwem w obu przypadkach zadziałała nie magia, ale treski fryzjerskie. Mamy dobrą wiadomość – Ty też możesz tak wyglądać! I to w ciągu zaledwie kilku chwil. Dowiedz się, jak doczepić włosy clip-in by podczas kolejnego wielkiego wyjścia przyciągać zachwycone spojrzenia.

Aby osiągnąć efekt fryzury pełnej objętości zwykły wolumizator czasem nie wystarcza. Lokówko-suszarki to dobra opcja dla tych z nas, które mogą się pochwalić gęstymi, grubymi włosami. Jeśli jednak matka natura nie obdarzyła Cię zbyt hojnie i urodziłaś się z naturalnie cienkimi włosami, doczepy są najlepszym sposobem na to, by jej pomóc. Co istotne, dzięki nim możesz przedłużać włosy zarówno samodzielnie, jak i w salonie fryzjerskim. W przypadku metody clip in, masz do wyboru dwa warianty – jednoczęściową dopinkę lub zestaw składający się z 7 doczepów.

Metod Clip-In

Jedna czy siedem dopinek – co wybrać?

Mając do wyboru 7-częściowy zestaw lub jedną dopinkę, tzw. full head, powinnaś przede wszystkim wziąć pod uwagę grubość swoich włosów. Zastanów się też, jaki efekt chcesz osiągnąć – czy chcesz uzyskać globalnie większą objętość? A może Twoim włosom brakuje objętości i długości tylko z tyłu głowy? Zrozumienie tego, jaki cel Ci przyświeca, pozwoli na wybór optymalnego rozwiązania.

7-częściowy zestaw clip in pomoże Ci zarówno zwiększyć długość jak i objętość włosów. Treski i dopinki z włosów naturalnych to pakiety zawierające siedem doczepów, specjalnie zaprojektowanych dla różnych części głowy – tyłu i boków. Ponieważ zestaw zawiera 7 oddzielnych części, pozwala na elastyczne i wszechstronne kombinacje. Możesz użyć wszystkich doczepów naraz lub wybrać kilka sztuk, mocując je tylko tam, gdzie chcesz dodać objętości – na przykład z boków lub tyłu głowy. W przypadku dopinki typu full head, zakłada się ją zawsze z tyłu głowy, mniej więcej na wysokości uszu, co zajmuje dosłownie klika chwil. Niemniej mając do dyspozycji aż siedem taśm, jesteś w stanie łatwo uzyskać prawdziwy efekt 3D. Równie szybko i bezboleśnie wygląda ściągnięcie doczepów. Zacznijmy jednak od tego, jak doczepić włosy clip-in.

Dopinki

Jak doczepić włosy clip-in składające się z 7 części?

Po pierwsze umyj włosy, wysusz i dokładnie wyczesz za pomocą miękkiej szczotki, aby pozbyć się wszelkich kołtunów. Zacznij od pasem z trzema klipsami.  Oddziel palcami lub grzebieniem proste, cienkie pasmo włosów na karku i podepnij resztę włosów za pomocą spinki. Taśmę z trzema klipsami – i każdą kolejną – również wyszczotkuj przed przypięciem do włosów. Zaczynaj zawsze od dołu i delikatnie posuwaj się w górę.

Upewnij się, że pasmo, które trzymasz w dłoni idealnie pasuje rozmiarem do miejsca, w które chcesz je wpiąć. Zacznij od środkowego klipsa i umieść go jak najbliżej nasady włosów. Gdy środkowy klips zostanie wpięty, przypnij lewą, a potem prawą stronę. Ten sam proces powtórz z pozostałymi pasmami z trzema klipsami.

Teraz czas na doczepy z czterema klipsami. Ponownie oddziel proste pasmo swoich włosów – ok. 3 cm powyżej pierwszego doczepionego pasma – i zabezpiecz resztę włosów spinką. Ta sekcja powinna znajdować się mniej więcej na wysokości górnej części uszu, w najszerszej części głowy. Jak doczepić włosy clip-in w tym miejscu? Wpinanie zacznij od dwóch środkowych klipsów, ponownie starając się to robić jak najbliżej nasady włosów. Sprawdź też czy doczepy się nigdzie nie zaginają ani nie wybrzuszają. Zrób to naciągając je delikatnie na boki podczas przypinania. Aby nie było wątpliwości - doczepy z 4 klipsami powinny się znaleźć pomiędzy dwoma doczepami z 3 klipsami, na zasadzie kanapki.

Pasma z dwoma klipsami umieszczamy po bokach, by dodać objętości. To one sprawią także, że Twoje włosy z przodu będą się bezproblemowo komponować z dłuższymi przedłużeniami.  Oddziel prostą, cienką partię włosów około 3 cm z boku nad uchem i upnij resztę kosmyków, aby Ci nie przeszkadzały. Najpierw przymocuj klips znajdujący się najbliżej linii włosów, a następnie przymocuj drugi, bliżej tyłu głowy. To samo powtórz po drugiej stronie.

Teraz pozostały już tylko 4 doczepy z jednym klipsem. Możesz je przypiąć powyżej pasem z dwoma klipsami lub w dowolnych miejscach, po obu stronach głowy, w których Twoim zdaniem przyda się więcej objętości. Na koniec rozczesz włosy i upewnij się, że wszystko wygląda idealnie!

Samodzielne doczepianie włosów Clip-In

Jak doczepić włosy clip-in by wyglądać olśniewająco, ale naturalnie?

Kiedy już wiesz, jak doczepić włosy clip-in samodzielnie, z każdą kolejną aplikacją będziesz to robić sprawniej i szybciej. W końcu nikt nie mówił, że od razu będzie łatwo, ale kiedy już to opanujesz, zajmie to tylko kilka minut. Trening czyni mistrza, a efekt zdecydowanie jest tego wart.

Zastanawiasz się jak wygląda stylizacja włosów doczepianych? Przed zakupem przedłużeń pamiętaj, aby wziąć pod uwagę rodzaj użytych włosów. Naturalne włosy doczepiane to coś, czego nie da się podrobić. Dokładnie tak jak Twoje własne pozwalają na dowolne upięcia czy koloryzację. Natomiast te wykonane z włókna syntetycznego dają o wiele mniej możliwości pod względem wszechstronności stylizacji. Nigdy też nie będą wyglądać jak te naturalne. W zasadzie nawet ktoś, kto nie ma rozeznania w temacie, już na pierwszy rzut oka zauważy, że to co masz na głowie, nie jest dziełem natury.