Elementarz pielęgnacji włosów

Spis treści


  Zasady pielęgnacji włosów przedłużanych
   

  Poznaj najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na temat pielęgnacji włosów.


  Jak często należy myć włosy szamponem?

  Zaleca się mycie włosów szamponem co najmniej raz w tygodniu, aby usunąć pozostałości produktów do stylizacji, martwy naskórek i inne zanieczyszczenia. Włosy mogą wymagać częstszego mycia w zależności od aktywności fizycznej, takiej jak aerobik lub inne ćwiczenia na świeżym powietrzu, ale również ze względu na pot, pyłki, brud. Należy jednak uważać, aby nie myć włosów zbyt często, ponieważ można pozbawić włosy naturalnego nawilżenia, co może powodować suchość włosów i skóry głowy.


   
  Czy szampon, którego używam, ma znaczenie?

  Na rynku istnieje wiele rodzajów szamponów przeznaczonych do różnych rodzajów włosów, o różnej strukturze i potrzebach stylizacyjnych. Są szampony do włosów suchych, do wzmocnienia koloru włosów, czy szampony neutralizujące zabiegi chemiczne. Jeśli chodzi o szampon ogólny, najlepiej poszukać takiego, który delikatnie oczyści i odżywi włosy, a nie pozbawi ich niezbędnych składników odżywczych. Do włosów przedłużanych rekomendujemy stosowanie specjalnego szamponu.
   


  Jak często należy stosować maskę do włosów?
   
  Jak często należy stosować maskę do włosów?

  Maska do włosów powinna być stosowana co najmniej raz w miesiącu. Delikatnie umyj włosy, a następnie nałóż odżywkę, tak aby całkowicie nasyciła włosy od skóry głowy aż po same końce. Pozostaw na włosach przez 15-20 minut pod cienkim plastikowym lub termicznym "czepkiem", aby odżywka mogła wniknąć w skórę głowy i głęboko w trzon włosa. Dobrze spłucz i ułóż fryzurę według uznania.
  Jeśli masz przedłużane włosy, to warto korzystaj ze specjalnej maski - została ona specjalnie opracowana, aby wydłużyć trwałość przede wszystkim naturalnych włosów przedłużanych i nadać im zdrowy, pełen witalności wygląd. Ta maska sprawi, że włosy będą niesamowicie miękkie i zachowają swoją głębię koloru. Tę maskę zalecamy stosować co dwa tygodnie lub w razie potrzeby częściej jako intensywną kurację nawilżającą.
   
  Jak mogę określić swój "typ włosów"?
  Samodzielne określenie typu włosów nie jest łatwe, dlatego sugerujemy skorzystanie z pomocy profesjonalnego stylisty. Stylista może zbadać próbki pojedynczych pasm z Twojej głowy, sprawdzić wytrzymałość na rozciąganie i elastyczność, a także zmoczyć i wysuszyć włosy, aby zobaczyć, jak reagują na zmienną temperaturę i zabiegi.  Pasma włosów mają różną średnicę i grubość, a także naturalne rodzaje skrętu, które określają je jako cienkie, średnie lub grube.
   
  Jak dobrać właściwą pielęgnację włosów?
  Obserwuj, jak Twoje włosy reagują na produkty i narzędzia do stylizacji, których używasz.  Czy Twoje włosy, niezależnie od długości, są pełne objętości, błyszczące, gładkie i mocne? Rób co jakiś czas zdjęcia głowy, aby kontrolować stan swoich włosów. Słuchaj komentarzy od innych, ponieważ często są one wskazówką, czy wybrałaś odpowiedni sposób pielęgnacji włosów dla siebie, swojego stylu życia i osobowości.
  Jeżeli natomiast szukasz idealnej pielęgnacji dla włosów przedłużanych, to sprawdź nasz gwarancyjny pakiet pielęgnacyjny.


   
  Co zrobić, żeby moje włosy rosły?
   
  Jak sprawić, by moje włosy rosły?


  Na wzrost włosów mają wpływ zarówno czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Znaczenie mają m.in. zmiany hormonalne, predyspozycje genetyczne, stylizacja termiczna czy przyjmowane leki. Jednak w większości przypadków włosy rosną, ale z powodu łamania i rozdwajania końcówek, ten wzrost nie jest zauważalny.
  Co można zrobić, aby przyśpieszyć wzrost włosów? Cóż, jeśli chcesz, aby urosły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, to zdecyduj się na zabieg przedłużania włosów – z naszymi produktami to bezpieczna decyzja. Jeśli natomiast chcesz naturalnie zapuszczać włosy i zaczekać, aż samodzielnie osiągną pożądaną przez Ciebie długość, to zadbaj o nie, stosując serum termo ochronne, proteinowy spray oraz olejek arganowy do włosów.
   
  Jak zadbać o przesuszone włosy i skórę głowy?
  Suche włosy i skóra głowy może być kwestią genetyki, diety, ilości spożywanej wody, klimatu i ogólnego stanu zdrowia! Możesz jednak sięgnąć po kurację kosmetykami, które pomogą Ci nawilżyć włosy oraz zadbać o przesuszoną skórę głowy.
  Po pierwsze, myj włosy tak często, jak tego potrzebujesz – nie częściej. Nie ulegaj trendom, modzie na codzienne mycie włosów, jeśli nie masz takiej potrzeby.
  Po drugie, za każdym razem, kiedy myjesz włosy, stosuj odżywkę. Dla spotęgowania efektu nawilżenia, możesz włosy osuszone ręcznikiem spryskać dodatkowo odżywką do włosów bez spłukiwania.
  Po trzecie, zadbaj o materiał poduszki, na której śpisz. Najlepiej sprawdzi się jedwabna poszewka, która nie będzie wycierała i elektryzowała Twoich włosów.
  Dodatkowo, mycie włosów bardzo gorącą wodą może uszkodzić włosy, ponieważ może to fizycznie usunąć naturalne olejki głęboko w łodydze włosa i podrażnić skórę głowy. Do mycia włosów najlepiej używać ciepłej wody, a do ostatniego płukania - nieco chłodniejszej.
   
  Czy mogę za bardzo pielęgnować włosy?
  Tak, nadmierne odżywianie włosów może prowadzić do tego, że będą one wiotkie i pozbawione życia. Nadmierna ilość odżywki może obciążyć włosy poprzez pokrycie ich powierzchni. Może to utrudniać prawidłową stylizację i wpływać na zdolność włosów do trzymania loków.  Jak w każdym innym przypadku, i w tym należy zachować umiar i pielęgnację dostosować do indywidualnych preferencji.