Dlaczego warto przedłużyć włosy i na co zwrócić uwagę?

Spis treści


  Dlaczego warto przedłużyć włosy

  Włosy są uważane za jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Dlatego nie ma w tym nic dziwnego, że wiele z nas decyduje się przedłużyć włosy. Dzięki temu zabiegowi możemy tworzyć różne fryzury i podkreślić swoją urodę. Jednak przed podjęciem tego kroku warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. W poniższym poście omówimy najważniejsze aspekty przedłużania włosów. Wskażemy także obszary, które są kluczowe dla osiągniecia zamierzonego efektu. Ponieważ aby osiągnąć – a przede wszystkim utrzymać – spektakularną metamorfozę włosów, trzeba się jednak trochę postarać.

  Tak jak nie ma róży bez kolców, tak i w przypadku przedłużania włosów można mówić o swojego rodzaju plusach i minusach z tym związanych. Przede wszystkim nie jest to jednorazowa „akcja”, ale proces, który wymaga pewnych nakładów finansowych i czasowych oraz odpowiedniej pielęgnacji. Z drugiej strony jest wiele powodów, dla których przedłużanie włosów cieszy się wciąż rosnącą popularnością. I nie będzie przesadą stwierdzenie, że plusów z posiadania doczepów jest tak wiele, że trudno je będzie wymienić. Aby jednak pozostać obiektywnym, spróbujmy się przyjrzeć temu zagadnieniu z uwzględnieniem różnych aspektów. Podpowiemy też kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o przedłużaniu.

   

  Na co zwrócić uwagę przedłużając włosy

   

  Cena, czyli dlaczego to tyle kosztuje?

  Kwestia ceny przedłużania włosów to chyba najczęściej wymieniana bariera wśród pań, które chciałyby wykonać zabieg, ale ze wglądów finansowych trudno im się zdecydować. Najtańszą opcją jest stosowanie doczepów wykonanych ze sztucznych włosów. Te jednak nigdy pozwolą na uzyskanie spektakularnego efektu naturalnych, zdrowych włosów. Po pierwsze zbyt mocno się błyszczą, a po drugie są sztywne i nigdy nie dopasują się tak idealnie jak remy, czyli włosy ludzkie, których łuski są skierowane ku dołowi.

  Remy oferowane na polskim rynku pozyskuje się zwykle z włosów słowiańskich lub europejskich. Przedłużanie włosów za pomocą naturalnych włosów jest zazwyczaj droższe niż stosowanie sztucznych włosów z kilku powodów. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę koszt ich pozyskania. Remy pochodzą od osób, które decydują się na sprzedaż swoich własnych włosów, oczekują więc wynagrodzenia, co wpływa na ostateczną cenę, jaką my płacimy w salonie.

  Przed pozyskaniem włosów na doczepy ocenia się ich kondycję i wygląd. Następnie poddaje się je specjalnym procedurom, aby były trwałe, elastyczne i łatwiejsze do stylizacji. Wszystko odbywa się ręcznie, co jest czasochłonne i wymaga konkretnych umiejętności. Natomiast w przypadku sztucznych włosów, obróbka może być zautomatyzowana, co obniża koszty produkcji.

  Ostatecznie cena przedłużania włosów naturalnych zależy od wielu czynników, takich jak jakość i długość włosów, sposób ich pozyskania oraz koszt obróbki. Warto jednak pamiętać, że inwestycja w naturalne włosy przyniesie zdecydowanie lepsze efekty i pozwoli się nimi cieszyć przez dłuższy okres niż w przypadku sztucznych.

   

  Zalety przedłużania włosów

   

  Nowe możliwości stylizacji i poprawa samooceny

  Dzięki przedłużeniu włosów, kobiety mają znacznie większy wybór fryzur. Mogą eksperymentować z różnymi ułożeniami włosów, kolorami i stylami. To jak wyglądamy może także wpływać na nasze samopoczucie. Długie, piękne włosy dają poczucie pewności siebie. Przyciągają spojrzenia innych ludzi. Dlatego przedłużenie włosów może zdecydowanie wpłynąć na poprawę samooceny i pozytywne podejście do życia.

  Ten zabieg to także remedium na pochopne decyzje. O czym mowa? Jeśli zdecydowałaś się na zmianę fryzury poprzez dość drastyczne cięcie, ale jednak nie czujesz się w niej dobrze i najlepiej natychmiast powróciłabyś do dawnej długości, przedłużanie włosów daje taką możliwość. Dzięki temu, że przedłużone włosy wyglądają naturalnie i nie sposób zauważyć, że są doczepiane, nie ma potrzeby czekać aż nasze własne odrosną. Tym bardziej, że niektóre osoby mają problem z powolnym wzrostem włosów, a fakt łamania się i rozdwajania końcówek dodatkowo utrudnia uzyskanie pożądanej długości.

   

  Jakość przedłużanych włosów ma znaczenie

   

  Jakość ma znaczenie

  W przypadku przedłużania włosów, oprócz dobrej jakości materiałów, użytych do wykonania usługi, koniecznym warunkiem uzyskania pożądanego efektu jest właściwa aplikacja. Przed podjęciem decyzji o przedłużaniu włosów najlepiej odwiedzić doświadczonego specjalistę, który pomoże w całym procesie: począwszy od wyboru najlepszej metody, przez właściwe założenie doczepów, po rekomendacje odnośnie pielęgnacji. Ktoś, kto nie jest ekspertem, może nie tylko nie spełnić Twoich oczekiwań odnośnie końcowego efektu, ale także narazić Twoje włosy na uszkodzenia, a skórę głowy na podrażnienia.

  Większość metod przedłużania włosów zakłada, że doczepy mogą być noszone od dwóch do sześciu miesięcy, co oznacza, że regularne wizyty u fryzjera są konieczne, jeśli zależy Ci, aby włosy były utrzymywane w dobrym stanie. Nigdy także nie należy ściągać doczepów na własną rękę. Tutaj także konieczna jest fachowa wiedza, a zwykle także odpowiednie preparaty, dzięki którym cały proces przebiega bezpiecznie.

   

  Pielęgnacja włosów przedłużanych

   

  Pielęgnacja to podstawa

  Przedłużanie włosów może mieć wiele korzyści, od poprawy wyglądu, po większą pewność siebie, jednak wymaga odpowiedniego podejścia. Musisz znaleźć czas na ich regularną pielęgnację, aby utrzymać włosy w dobrym stanie. Jak o nie dbać? Przede wszystkim myj włosy delikatnie, aby uniknąć plątania i uszkodzeń. Przed myciem dokładnie je rozczesz - w tym celu najlepiej sprawdzi się szczotka do włosów przedłużanych z naturalnym włosiem. Do mycia używaj łagodnego szamponu, a najlepiej produktów przeznaczonych specjalnie do włosów przedłużanych, w tym odżywki i maski. Z pewnością natomiast unikaj szamponów z silikonami, które mogą uszkodzić łączenia. Po umyciu wysusz włosy zanim położysz się do łóżka.

  Włosy przedłużone na bazie naturalnych włosów można dowolnie stylizować, także przy użyciu lokówki czy prostownicy. Aby zapewnić im maksimum komfortu podczas tych zabiegów, najlepiej użyj produktów do stylizacji, które chronią przed gorącą temperaturą i pozostawią włosy doskonale ułożone, a do tego pełne blasku.