Jakie fryzury mogą nosić zarówno mamy jak i córki? 

Fryzury dla mamy i córki

Mama i córka to często wyjątkowy duet, który łączy więź miłości, zrozumienia i wzajemnego szacunku. Dla małej dziewczynki wszystko to, co robi mama, wydaje się być ciekawe i fascynujące, a jej kobiecy świat nieco tajemniczy i wart odkrycia. Dlatego też córki tak chętnie naśladują swoje mamy, w tym również jeśli chodzi o fryzurę czy uczesanie. Przyjrzyjmy się jak kwestia włosów może połączyć pokolenia.

 

Jaka matka, taka córka?

Mama jest jedną z najważniejszych osób w życiu każdego dziecka, ale szczególną rolę pełni dla dziewczynki. Od samego początku to ona stanowi dla niej pierwszy punkt odniesienia w kontekście bycia kobietą. Mama jest nie tylko najbliższą osobą, którą się kocha i która obdarza miłością, ale również ideałem do naśladowania. Dlatego dziewczynki tak chętnie noszą mamine szpilki, używają jej kosmetyków i naśladują ją we wszystkim, co robi. Nie uchodzi ich uwadze także to, jaką mama ma fryzurę. Poniżej podpowiadamy kilka pomysłów na takie, którymi będą zachwycone zarówno mamy, jak i córki.

 

Fryzury da mamy i córki

 

Propozycje fryzur dla mamy i córki

Okazuje się, że katalog fryzur dla mamy i córki jest całkiem spory. Warto skorzystać z którejś z opcji upodobnienia się do siebie za sprawą włosów i dzięki temu przyczynić do pogłębiania relacji. Dzięki podobnej fryzurze mamy i córki mogą poczuć, że są ze sobą jeszcze bliżej i wspólnie cieszyć się urokiem kobiecego piękna. Pamiętajmy, że najważniejsze w doborze fryzury jest poczucie komfortu i swobody. Istotny jest również styl życia, który dla każdej z nas jest inny. Dlatego nic na siłę. Niemniej istnieje wiele fryzur, które mogą przypaść do gustu zarówno mamie, jak i córce. Oto kilka propozycji:

- cięcie typu bob - ta fryzura jest idealna dla kobiet i dziewczynek w każdym wieku. Długość włosów może być różna – od sięgających uszu, po włosy do ramion. Mama, która chciałaby dodać sobie nieco długości, lub poprawić objętość włosów, może się zdecydować na przedłużenie włosów i wówczas, dzięki odpowiedniemu strzyżeniu, nadać im pożądaną formę. Bob daje wiele możliwości w zakresie stylizacji. Można go nosić z prostymi, wygładzonymi włosami lub z lekko falowanymi. W przypadku dziewczynek, których włosy są grube i gęste, sprawdzi się bob klasyczny. Dla młodszych, kiedy włoski dopiero rosną, dobrą opcją jest długość za ucho. Aby nic nie przeszkadzało podczas zajęć w szkole czy przedszkolu, niesforne kosmyki można podpiąć spineczką;

- prosty kok z przeczesanych do tyłu włosów to idealna fryzura dla mamy, która potrzebuje szybkiego i eleganckiego looku. To uczesania sprawia także, że ​​wygląda na jeszcze młodszą i trendy. W przypadku córki, do takiej fryzury można dodać ozdobną spinkę lub opaskę. Prosty kok dodaje uroku, a w dodatku można modyfikować jego wersje – raz może być gładki, innym razem natapirowany. Wszystko zależy od Waszego nastroju i okazji;

- warkocze - klasyka, która nigdy nie przemija. To fryzura, która sprawdza się w każdej sytuacji, zarówno dla mamy podczas pracy, jak i córki podczas zabawy. Warkocz może być wykonywany na różne sposoby - luźny, pleciony na bok, warkocz okalający całą głowę. Dla córki ciekawą opcją mogą być również kucyki z mini-warkoczyków. Mamy, które mają krótsze włosy lub narzekają na objętość, mogą temu łatwo zaradzić. W zrealizowaniu marzenia o grubym warkoczu pomoże przedłużenie włosów;

- beach waves - fryzura z delikatnymi falami kojarzy się z wakacjami i słońcem. Jest to idealna opcja dla mam i córek, które lubią wyglądać naturalnie i czuć się swobodnie, a jednocześnie pokazać swoim wyglądem, że znają panujące trendy. Mama może wykonać fale za pomocą prostownicy lub lokówki, a córce – zapleść na noc warkocze;

– cięcie garson - to fryzura, która pasuje praktycznie do każdej twarzy i typu włosów. Jest krótka, elegancka, wygodna i kobieca. Ciekawie wygląda także przy kręconych włosach, choć kiedyś w zasadzie zarezerwowana była wyłącznie dla prostych.

Wszystkie te fryzury można dostosować do indywidualnych preferencji i bawić się uczesaniem. Ważne, aby zarówno mama jak i córka czuły się swobodnie i komfortowo.

 

Pielęgnacja włosów mamy i córki

 

Pielęgnacja włosów – to może być Wasz czas!

Wspólne rytuały urodowe to doskonała okazja do spędzenia czasu razem i sposób na zacieśnienie więzi między matką a córką. Pielęgnacja włosów może być jednym z nich. To z jednej strony zabawa i relaks, z drugiej zaś doskonała metoda nauki nawyków, które u obu pań zaprocentują. Jak się za to zabrać?

  1. Ustalcie dzień w tygodniu, który poświęcicie na wspólną pielęgnację. To dobry sposób na to, abyście obie miały coś, na co się cieszycie i czekacie z niecierpliwością.

  2. Obejrzyjcie film lub serial – podczas pielęgnacji włosów to jak najbardziej możliwe, a nawet wskazane! Zastanów się, kiedy ostatnio miałaś czas trzymać na włosach maskę tak długo, jak zaleca producent? Poproś córkę, aby pomogła Ci z rozprowadzeniem produktu, a jeśli sama jest w odpowiednim wieku, ty zrób dla niej to samo. Usiądźcie wygodnie na kanapie, dobrze się bawcie, a maseczka niech w spokoju robi swoje.

  3. Wypróbujcie nowe produkty - wybierzcie razem nowe produkty do pielęgnacji włosów i wypróbujcie je razem. Jeśli córka jest nastolatką, możecie wspólnie testować różne odżywki, maski czy olejki i dzielić się swoimi wrażeniami. Jeśli jest na to jeszcze za mała, może póki co zdecydować, który zapach kosmetyku podoba jej się najbardziej;

  4. Wymyślcie sobie konkurs - wybierzcie konkretne zadanie, np. zrobienie najładniejszego koka czy uplecenie najładniejszych warkoczy. Możecie to robić na czas lub nagradzać się za najpiękniejsze stylizacje drobnymi upominkami.

  5. Rozmawiajcie ze sobą – wspólne rytuały to doskonała okazja, aby porozmawiać ze sobą o wszystkim, co was nurtuje: o szkole, przedszkolu, pracy, zainteresowaniach, marzeniach i problemach.

Wspólne rytuały to świetny sposób na zacieśnienie więzi między matką a córką, a pielęgnacja włosów i wspólne fryzury, to tylko jedne z wielu możliwości. Najważniejsze, aby znaleźć wspólną przestrzeń, spędzać czas razem i cieszyć się obecnością drugiej osoby.