Czy przedłużanie włosów kręconych jest możliwe?

Przedłużanie włosów kręconych

Czy przedłużanie włosów kręconych jest możliwe?

Masz kręcone włosy i borykasz się z problemem ich długości? Pomimo tego, że prawie ich nie strzyżesz, przez mocny skręt wydaje się, jakby w ogóle nie rosły? Zastanawiasz się czy jedynym rozwiązaniem dla Ciebie jest np. keratynowe prostowanie a potem przedłużenie włosów za pomocą prostych pasm? A może jednak istnieje możliwość przedłużania włosów kręconych? Skręt włosów to zasługa genetyki, przy czym skłonność do kręcenia włosów dziedziczymy nie tylko po rodzicach. Włosy kręcone mają skomplikowaną strukturę, dlatego też potrzebują specjalistycznego podejścia.

Przedłużanie włosów kręconych – czy to się uda?

Przedłużanie włosów stało się ostatnio bardzo modne, a dzięki zwiększonej dostępności tego typu zabiegów również niezwykle popularne. I o ile nie ma praktycznie żadnych ograniczeń w przypadku włosów prostych, to u osób z włosami kręconymi pojawiają się wątpliwości czy przeprowadzenie takiego zabiegu się uda i czy przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przedłużanie kręconych włosów jest oczywiście możliwe. Istnieją metody pozwalające na przedłużenie nawet najbardziej niesfornych kosmyków. Profesjonalni styliści podkreślają jednak, że aby uzyskać najlepsze efekty, włosy do przedłużania muszą być naturalne. Pasma syntetyczne, w połączeniu z wymagającą budową i właściwościami włosów kręconych, nie gwarantują zadowalającego efektu końcowego. Z dużym prawdopodobieństwem nie będą się też nadawać do ponownego zakładania, czyli podciągania ich wyżej, gdy włosy będą odrastać.

Metody na przedłużanie włosów kręconych

Metody na przedłużanie włosów kręconych

Wybierając najlepszą metodę na przedłużanie włosów kręconych warto zaufać specjaliście. Włosy mają różną budowę. Inaczej się zachowują pod wpływem ciepła czy warunków atmosferycznych. Profesjonalny stylista doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Dodatkowo, znając budżet jakim dysponujesz, podpowie Ci z jakiej metody powinnaś skorzystać. Stylista oceni również kondycję Twoich włosów i dobierze do nich właściwą pielęgnację, abyś mogła cieszyć się efektem jeszcze dłużej.

Nieprawidłowo dobrana metoda i tym samym źle wykonane przedłużanie włosów może sprawić, że łączenia między pasmami będą widoczne, co zupełnie popsuje efekt końcowy. Nie jest również wskazane przedłużanie włosów kręconych za pomocą ringów, gdyż te mogą powkręcać się we włosy i doprowadzić do ich uszkodzenia.

Przedłużanie włosów kręconych za pomocą metody kanapkowej, czyli popularne włosy tape on, jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie powoduje plątania się pasm włosów. Zalety tej metody są widoczne również w momencie podciągania taśm, które należy wykonywać co około 2 miesiące, w zależności od tempa wzrostu włosów. Włosy kręcone z czasem mogą wplątać się w miejsce mocowania doczepów, a zastosowanie szerokiej taśmy pozwoli tego uniknąć. Dodatkowo jest to jeden z najszybszych sposobów na przedłużenie włosów.

Przedłużanie włosów kręconych i falowanych

Włosy kręcone i falowane możemy przedłużyć także z pomocą metody kapsułkowej, pochodzącej z Hiszpanii, zwanej metodą hiszpańską na zimno. Używany jest do tego specjalny klej oraz aktywator kleju, zawierający keratynę. Włosy łączymy z doczepianymi pasmami już od nasady, przyklejając do nich kapsułki ze wspomnianym klejem. Zaletą tej metody jest to, że włosy nie są poddawane wysokim temperaturom. Klej nie musi być podgrzewany, wystarczy, że wyschnie. Jest to jednak metoda czasochłonna i ma wiele ograniczeń, jak chociażby to, że mogą z niej skorzystać tylko blondynki, z uwagi na to, że po wyschnięciu klej ma białawy odcień, przez co mógłby się odznaczać na ciemnych włosach.

Styliści zajmujący się przedłużaniem włosów stosują najnowsze technologie, aby każda klientka była zadowolona. Niemniej w celu przedłużenia włosów kręconych nie musimy zawsze korzystać z usług profesjonalnego salonu. Jeśli chcemy samodzielnie wykonać przedłużenie lub nadać włosom objętości, w domowym zaciszu możemy założyć dopinki do włosów z włosów naturalnych, które są dostępne także w opcji „kręconej”.

Pielęgnacja przedłużanych włosów kręconych

Pielęgnacja przedłużonych włosów kręconych

Niezależnie od wybranej metody, w przypadku włosów kręconych niezwykle istotna jest ich właściwa pielęgnacja. Najważniejsze to nie myć ich przez około 48 godzin po zabiegu. Później myjemy je zawsze przy użyciu delikatnych produktów. Włosy myjemy na stojąco, najlepiej pod prysznicem.

Aby mieć pewność, że włosy będą wyglądały pięknie przez długi czas, najlepiej skorzystać z profesjonalnych produktów i postawić na specjalne kosmetyki do włosów przedłużanych. Po umyciu nadmiar wody należy odcisnąć bawełnianym ręcznikiem i wysuszyć za pomocą suszarki. Suche włosy delikatnie czeszemy przy użyciu szczotki z naturalnego włosia co najmniej dwa razy dziennie. Dzięki temu zachowają one sprężystości i nie będą się plątać.

Przedłużanie włosów kręconych - cena

Cena za wykonanie zabiegu przedłużania włosów kręconych jest kwestią indywidualną, ponieważ zależy od zastosowanej metody, ilości oraz jakości włosów doczepianych. Inna też będzie w przypadku przedłużania włosów falowanych niż prostych.

Pierwszym kryterium cenowym jest wybór między włosami naturalnym a syntetycznymi. Te pierwsze, wyglądające w 100% naturalnie, będą niestety dużo droższe, jednak ich jakość i trwałość również będą zdecydowanie lepsze. Przedłużając włosy kręcone warto wybierać naturalne włosy słowiańskie i europejskie, które dopasują się do naszych naturalnych, dając efekt, jakiego oczekujemy.

Cena za przedłużanie włosów kręconych może wynieść od 1500 zł w górę. Maksymalna cena będzie zależała od oczekiwań klientki, zastosowanych materiałów i oczywiście wybranej metody przedłużania włosów kręconych