Czy przedłużanie włosów krótkich jest możliwe?

Spis treści


  Przedłużanie włosów krótkich

  Czy przedłużanie włosów krótkich jest możliwe?

  Marzysz o pięknych i długich włosach, ale niestety Twoje naturalne są cienkie i nie chcą rosnąć? A może zdecydowałaś się na ostre cięcie, po czym stwierdziłaś, że to jednak nie dla Ciebie i chciałabyś jak najszybciej wrócić do długich włosów? Wybawieniem może się okazać przedłużanie włosów. To rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie, również w Polsce. Największą zaletą, jaką niesie ze sobą przedłużanie włosów krótkich, jest z pewnością natychmiastowo widoczny efekt. Co ważne, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości włosów naturalnych, nie ma możliwości odróżnienia poszczególnych pasm od Twoich własnych.

  Jak przedłużyć włosy krótkie

  Jak przedłużyć krótkie włosy?

  Po co czekać wiele miesięcy, jeśli można mieć wymarzoną fryzurę w przeciągu kilku godzin? Przedłużanie włosów krótkich w magiczny sposób odmieni Twój wygląd i pozwoli Ci szybko osiągnąć efekt zdrowych i naturalnie gęstych włosów. Nowoczesne rozwiązania stosowane w przedłużaniu włosów sprawiają, że bez problemu można przedłużać już 15 cm włosy, jednak wówczas te doczepiane nie powinny być dłuższe niż 60 cm.

  Niektórzy styliści są zdania, że nie jest dobrym pomysłem przedłużanie bardzo krótkich włosów, ponieważ efekt takiego zabiegu może nie być zadowalający. Jest to jednak możliwe i są profesjonaliści podejmujący się przedłużania włosów o długości nawet od 5 czy 10 centymetrów. Z tej informacji z pewnością ucieszy się wiele kobiet. To rozwiązanie pozwala bowiem uniknąć żmudnego czasu oczekiwania na to, aż włosy same odrosną.

  Przedłużanie krótkich włosów

  Przedłużania krótkich włosów – czym się kierować?

  Jest kilka metod pozwalających na przedłużanie włosów krótkich na długie. Wybór odpowiedniej to indywidualna sprawa. Decydując się na którąś z nich, zwykle bierzemy pod uwagę budżet, jakim dysponujemy, oraz rezultat jaki chcemy osiągnąć. W zależności od rodzaju wybranej metody inny jest też czas utrzymywania się pożądanego efektu.

  Wśród najpopularniejszych metod przedłużania krótkich włosów można wyróżnić: włosy na keratynę, włosy na nanoringi czy metodę kanapkową, czyli włosy tape on.

  Przedłużanie włosów krótkich – jakie włosy wybrać?

  Przedłużanie włosów krótkich sprawi, że zaledwie w ciągu kilku godzin nasza fryzura całkowicie się odmieni. Zabieg polega na doczepianiu nowych pasm włosów – zdecydowanie rekomendujemy naturalne – w taki sposób, by jak najlepiej komponowały się z naszymi własnymi. Wybór między pasmami naturalnymi a syntetycznymi nie sprowadza się wyłącznie do kwestii ceny. Pasma naturalne są zdecydowanie droższym rozwiązaniem, lecz tylko dzięki nim uzyskamy oczekiwany rezultat naturalnie wyglądającej fryzury.  

  Dodatkowymi zaletami pasm naturalnych jest to, że są one odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne (suszenie, prostowanie), milsze w dotyku, łatwiejsze w pielęgnacji i trwalsze. Włosy naturalne można bez problemu farbować. Są również – w przeciwieństwie do włosów syntetycznych – podatne na modelowanie i kręcenie.

  Metody przedłużania włosów krótkich

  Wybrane metody przedłużania włosów krótkich

  Metoda kanapkowa polega na doklejaniu pasm włosów za pomocą silikonowych taśm. Włosy doczepiane układamy na płasko pod włosami naturalnie rosnącymi na głowie, tworząc „kanapkę”. Odrost na takich włosach widoczny jest po ok. 3-4 tygodniach. Wtedy należy rozpuścić łączenia za pomocą specjalnej substancji i ponownie doczepić pasma. Włosy możemy w ten sposób „przesunąć” do trzech razy. Po tym czasie należy wymienić zarówno taśmę jak pasemka.

  Metoda keratynowa to wszechstronna metoda pozwalająca zarówno na zagęszczenie jak i przedłużenie włosów. Pasma doczepia się silikonowym zgrzewem. Jest to najpopularniejsza metoda przedłużania włosów krótkich. Efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Najlepsze rezultaty uzyskamy dzięki zastosowaniu naturalnych, słowiańskich włosów.

  W przypadku metody na nanoringi, do łączenia pasm włosów stosowane są cieniutkie, całkowicie niewidoczne pierścienie, wykonane z miedzi lub aluminium. Za pomocą specjalnego szydełka ring nakłada się na naturalne pasmo włosów, a następnie dokłada się doczep i zaciska cążkami.

  Innowacyjną i wciąż jeszcze stosunkowo mało znaną metodą jest laserowe przedłużanie włosów. Za pomocą wiązki światła laserowego wykonywane są nanołączenia, za pomocą których doczepiane włosy w bardzo dyskretny sposób łączą się z tymi naturalnie rosnącymi. Metoda ta jest jednak znacznie droższa od pozostałych. Niemniej idealnie sprawdza się do przedłużania bardzo krótkich włosów, począwszy od 5 cm.

  Przedłużanie włosów krótkich

  Ile kosztuje przedłużanie włosów krótkich?

  Kwestia finansowa w tym przypadku również jest sprawą bardzo indywidualną. Zabieg przedłużania krótkich włosów można wykonać najmniejszym kosztem, samemu w domu, przy zastosowaniu odpowiednich produktów. Zazwyczaj w takim przypadku stosowana jest metoda clip in, czyli doczepianie włosów za pomocą specjalnych klipsów. Wówczas powinniśmy się zmieścić w kwocie kilkuset złotych. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie w przypadku bardzo krótkich włosów. Warto powierzyć tę kwestię specjaliście i cieszyć się z efektów zdrowo i naturalnie wyglądających włosów.

  Cena za przedłużenie włosów krótkich zależy przede wszystkim od wybranej metody, ale też długości i ilości doczepianych pasm. Przykładowo, w przypadku metody keratynowej, włosy sprzedawane są w pakietach, których cena oscyluje między 150 a 400 zł. Do tego dochodzą niezbędne akcesoria oraz koszt wykonania usługi przez specjalistę. Całość nie powinna jednak przekroczyć 2500 zł.