Przedłużanie włosów - przewodnik po popularnych metodach cz.II

Najbardziej popularne metody przedłużania włosów

 

Chcesz zyskać większą pewność siebie? Poznaj metody przedłużania włosów polecane przez doświadczonych stylistów i ekspertów z Viola Hair Extensions.

Niezależnie od tego, czy szukasz tymczasowego, czy długotrwałego rozwiązania, z pewnością znajdziesz metodę przedłużania włosów, która spełni Twoje oczekiwania. Poniżej przedstawiamy kolejne propozycje, które warto rozważyć: włosy przedłużane na nanoringi, na taśmie weft, flat weft i na taśmie silikonowej. Oto co warto o nich wiedzieć.

 

Naturalne włosy przedłużane na nano ringi

 

Włosy na nano ringi

Metoda przedłużania włosów na nano ringi to jakby zminimalizowana wersja opcji na mikroringi – nano ringi Viola Hair Extensions są aż o 90% mniejsze od zwykłych ringów. Pasemka mocuje się do naturalnych włosów w analogiczny sposób, czyli bez użycia klejów i udziału wysokiej temperatury.

Ten sposób przedłużania włosów zyskał dużą popularność ze względu na jego trwałość i niewielką inwazyjność dla włosów. Nano ringi są bardzo delikatne i wykonane tak, aby nie niszczyć naturalnych włosów, co oznacza, że ​​także proces demontażu nie powinien powodować uszkodzenia włosów, o ile tylko powierzymy to zadanie wykwalifikowanemu styliście. Zazwyczaj należy się do niego udać po upływie kilku miesięcy, aby usunął doczepy, które później można ponownie wykorzystać.

Metoda na nano ringi jest polecana kobietom, które chcą zmienić swój wygląd i dodać włosom objętości. Jest to także idealne rozwiązanie, gdy nasze włosy są zbyt krótkie lub zbyt cienkie, aby stworzyć wymarzoną fryzurę. Łączenia są tak mikroskopijne, że naprawdę bardzo trudno je zauważyć. 

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem konkretnej metody przedłużania włosów, dla wielu z nas najważniejszym czynnikiem jest troska o bezpieczeństwo włosów. Włosy na nano ringi nie obciążają naszych własnych ani skóry głowy. Zapewniają także niezwykły komfort noszenia i łatwą stylizację.

 

Naturalne włosy przedłużane na taśmie weft

 

Włosy na taśmie weft

Jeśli chcesz dodać włosom długości i objętości bez czekania miesiącami na ich wzrost włosy na taśmie weft mogą być właśnie tym, czego potrzebujesz. Ta innowacyjna metoda, znana również jako metoda tape-weft lub skin-weft, pozwala na wiele możliwości aplikacji, za co cenią ją zarówno styliści fryzur, jak i entuzjastki włosów doczepianych. Taśmy można bowiem wszywać, założyć na mikro ringi lub wykonać dopinki typu clip in.

Pasma można także doczepiać za pomocą delikatnej taśmy samoprzylepnej, zapewniając nieskazitelne i naturalnie wyglądające połączenie. To nie tylko nieinwazyjna metoda, ale także szybki i łatwy sposób na zmianę fryzury, zwiększenie długości, objętości i grubości włosów.

 

Włosy na taśmie flat weft

Przedłużanie włosów techniką flat weft to jedna z metod, które zrewolucjonizowały branżę. Mające zaledwie 1 mm grubości wykończenie to obecnie najcieńsza opcja dostępna na rynku. Włosy na taśmie flat weft pozwalają na dowolną technikę mocowania – przy pomocy mikro ringów, taśm samoprzylepnych, igły i nici czy metodą clip in. Dzięki temu można je dowolnie dopasować do swoich oczekiwań i potrzeb. Każda technika aplikacji zapewnia przy tym równomierne rozłożenie ciężaru włosów i minimalizuje ich obciążenie. Łączenia są elastyczne, a pasma przylegają do skóry głowy tak dyskretnie, że nie sposób je zauważyć.

Mając tego typu doczepy (które w przypadku tej metody określa się także jako wefty) włosy można stylizować, farbować i suszyć suszarką dokładnie tak samo, jak dotychczas.

 

Włosy na taśmie silikonowej

Przedłużanie włosów na taśmie silikonowej to równie popularna metoda co włosy tape on. Taśma silikonowa jest bezpieczna dla włosów i skóry głowy, ponieważ nie powoduje uszkodzeń włosów podczas aplikacji czy ściągania doczepów. Jest również wygodna w użytkowaniu i umożliwia szybkie i łatwe przedłużenie włosów bez konieczności używania specjalistycznych narzędzi.

Mimo, że nie brzmi to skomplikowanie, włosy na taśmie silikonowej nie są przeznaczone do samodzielnego zakładania. Proces ten wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności, a także dostępu do odpowiednich materiałów. Przedłużanie włosów na taśmie silikonowej powinno być zatem wykonywane przez doświadczonego fryzjera lub specjalistę od przedłużania włosów.

Ta metoda jest szczególnie polecana dla osób z cienkimi lub delikatnymi włosami, ponieważ taśmy są bardzo lekkie i nie obciążają włosów. W przypadku odpowiedniej pielęgnacji, doczepy możemy nosić od 6 do 12 tygodni. Po tym czasie możemy powtórzyć aplikację przy użyciu tych samych pasm.

 

Włosy przedłużane – fakty i mity

 

Włosy przedłużane – fakty i mity

Na koniec warto uporządkować wiedzę na temat metod przedłużania włosów, wokół których zdążyło narosnąć wiele faktów i mitów.

Oto niektóre z nich:

Mity

  1. Przedłużanie włosów uszkadza włosy naturalne – nieprawda. Odpowiednio wykonane przedłużanie włosów nie powinno uszkadzać włosów naturalnych. Może do tego doprowadzić złe wykonanie doczepów i brak właściwej pielęgnacji.
  2. Przedłużanie włosów to bolesna procedura – to również nieprawda. Przedłużanie włosów zwykle jest bezbolesne, ale w zależności od metody może powodować chwilowy, niewielki dyskomfort.
  3. Przedłużanie włosów jest bardzo kosztowne – to zależy od metody i jakości włosów. Istnieją różne metody przedłużania włosów, których koszty wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Fakty

  1. Przedłużanie włosów może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają cienkie i krótkie włosy – oczywiście, że tak. Włosy doczepiane mogą dodać fryzurze więcej objętości.
  2. Istnieją różne metody przedłużania włosów – zdecydowanie. Niektóre z nich to: włosy na mikroringi, włosy na taśmie weft i wiele innych.
  3. Przedłużanie włosów wymaga odpowiedniej pielęgnacji – tak, tylko wówczas będą wyglądały zdrowo i pięknie. Stosowanie dedykowanych kosmetyków pozwoli utrzymać je w dobrej kondycji.
  4. Włosy do przedłużania mogą być naturalne lub wykonane z syntetycznych włókien – zgadza się. Niemniej tylko włosy naturalne pozwalają uzyskać oczekiwany efekt, a ponadto możemy je poddawać dowolnej stylizacji.

Jeśli chodzi o przedłużanie włosów, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, które będzie odpowiednie dla każdego. Istnieją pewne ograniczenia dotyczące przedłużania włosów, takie jak minimalna długość włosów naturalnych czy ich kondycja. Kluczem jest znalezienie metody, która pasuje do naszego stylu życia, rodzaju włosów i mieści się w zakładanym budżecie. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu przewodnikowi po najpopularniejszych metodach przedłużania włosów, znajdziesz najlepszą opcję dla siebie!