Przedłużanie włosów - przewodnik po popularnych metodach cz.I

Spis treści


  Popularne metody przedłużania włosów
   
   

  Poznaj różne metody przedłużania włosów i znajdź tę, która będzie dla Ciebie najlepsza. Dowiedz się więcej dzięki przewodnikowi od Viola Hair Extensions!

  Świadomość, że nasze włosy wyglądają świetnie, może zdziałać cuda, jeśli chodzi o pewność siebie i poczucie własnej wartości. Ale dla niektórych osiągnięcie takiego efektu może się wydawać nierealne. Na szczęście mamy dziś do wyboru wiele metod przedłużania włosów. Branża fryzjerska oferuje opcje, które zaspokoją potrzeby i preferencje posiadaczek różnego typu włosów. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez najpopularniejsze obecnie na rynku metody przedłużania włosów, rekomendowane przez stylistów. Zaczynajmy!
   
  Przedłużane włosy naturalne
   

  Dlaczego włosy naturalne to najlepszy wybór?


  Zanim przejdziemy do przedstawienia poszczególnych metod przedłużania włosów, przyjrzyjmy się zasadniczej kwestii, jaką jest rodzaj włosów użytych do przedłużeń. Niezmiennie rekomendujemy włosy naturalne zamiast syntetycznych, a to z kilku ważnych powodów:
  – wygląd i tekstura: włosy naturalne wyglądają jak nasze własne, czego nie można powiedzieć o włosach syntetycznych. Mają naturalną fakturę i kolor, są miękkie i przyjemne w dotyku, co sprawia, że ​​są trudne do odróżnienia w połączeniu z naszymi własnymi;
  – stylizacja: włosy naturalne można stylizować i modelować na gorąco za pomocą takich narzędzi jak prostownice czy lokówki. Syntetyczne włosy są zwykle wykonane z materiałów, które nie są odporne na wysoką temperaturę, więc stylizowanie ich w ten sposób może spowodować ich uszkodzenie;
  – jakość i trwałość: włosy naturalne są bardziej trwałe i wytrzymałe niż syntetyczne. Mogą przetrwać wiele procesów stylizacji, takich jak farbowanie, prostowanie i lokowanie, bez utraty jakości;
  – komfort noszenia: włosy naturalne są bardziej komfortowe w noszeniu niż syntetyczne. Są lżejsze i bardziej elastyczne, co oznacza, że ​​są łatwiejsze do stylizacji i praktycznie nieodczuwalne;
  – łatwiejsza pielęgnacja: włosy naturalne są łatwiejsze do pielęgnacji niż syntetyczne. Mogą być myte, suszone i stylizowane w taki sam sposób jak naturalne włosy, co ułatwia utrzymanie ich w dobrej kondycji.
  Podsumowując, przedłużanie włosów za pomocą włosów naturalnych jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż za pomocą włosów syntetycznych. Przejdźmy więc do sedna i zobaczmy, jakie metody warto rozważyć.
   
  Naturalne włosy przedłużane Tape On
   

  Włosy tape-on

  Metoda tape-on, nazywana także metodą kanapkową, to jedna z najbardziej popularnych technik przedłużania włosów. Polega na przyklejaniu kilkucentymetrowych taśm włosów, zakończonych przeźroczystą, cienką warstwą silikonu, do włosów naturalnych. Robi się to za pomocą dwustronnej, klejącej taśmy. Taśmy są przy tym bezpieczne dla włosów i skóry głowy, ponieważ wykonuje się je z hypoalergicznego materiału.

  Włosy tape-on zakłada się szybko i sprawnie, zwłaszcza gdy robi to doświadczony stylista. Cały proces trwa zwykle około 1-2 godzin. Na wydzielone pasmo włosów przykleja się najpierw górną taśmę, a następnie, do jej dolnej części, kolejne, co tworzy „kanapkę” z naturalnych włosów, umieszczonych pomiędzy dwoma taśmami.
  Tape-on jest uznawana za jedną z najmniej inwazyjnych metod przedłużania włosów. Jest przy tym także jedną z trwalszych, ponieważ taśmy utrzymują pasma włosów mocno przytwierdzone przez kilka tygodni. Łączenia są przy tym bardzo plastyczne, dzięki czemu włosy układają się naturalnie. Te same pasma możemy wykorzystać do kolejnej aplikacji. Taśmy usuwa się bezpiecznie przy pomocy specjalnego płynu, bez uszkadzania naszych włosów i taśm. Wszystko to sprawia, że włosy Tape-on to nie tylko efektowne, ale zarazem ekonomiczne rozwiązanie.

   

  Naturalne włosy przedłużane na keratynę
   

  Włosy na keratynę

  Metoda przedłużania włosów na keratynę to jedna z popularnych technik, która polega na łączeniu pasm doczepianych włosów z naturalnymi za pomocą specjalnej keratynowej żyłki. Proces polega na delikatnym stapianiu jej wokół pasm naszych włosów ultradźwiękami lub na gorąco, przy użyciu zgrzewarki. Keratynowa żyłka jest stopniowo rozgrzewana za pomocą specjalnego urządzenia, aby uaktywnić keratynę i przykleić doczepy do naturalnych włosów. Zabieg wykonany przez doświadczonego specjalistę to nie tylko gwarancja wykonania odpowiedniego łączenia. Mamy wówczas pewność, że podczas aplikacji nie ucierpią nasze własne włosy. Po ok. 3 miesiącach, gdy będą już widoczne odrosty, doczepy należy zdjąć – to zadanie również powierzamy ekspertowi. Jeśli w trakcie noszenia odpowiednio dbałyśmy o włosy, możemy z powodzeniem zaaplikować je ponownie.
  Włosy na keratynę to metoda przedłużania włosów zalecana dla osób ze zdrowymi i mocnymi włosami, które chcą dodać im więcej objętości i długości. Jedną z zalet przedłużania włosów na keratynę jest to, że żyłki keratynowe są niewidoczne i nie powodują dyskomfortu. Ta metoda, podobnie jak tape-on, również zapewnia naturalny wygląd włosom i umożliwia ich stylizowanie w niemal dowolny sposób.
   
  Naturalne włosy przedłużane na mikroringi
   

  Włosy na mikroringi

  Jeśli zastanawiasz się nad przedłużaniem włosów, być może, szukając informacji o dostępnych opcjach, natknęłaś się na termin włosy na mikroringi. Odnosi się on do popularnej metody przedłużania włosów, która polega na przyczepianiu pasm za pomocą małych pierścieni lub miedzianych tulejek. Jedną z zalet tej techniki jest to, że nie wymaga użycia ciepła, kleju ani środków chemicznych. To sprawia, że jest popularnym wyborem dla tych, którzy chcą uniknąć potencjalnego uszkodzenia włosów.
  Włosy na mikroringi są praktycznie niewykrywalne i wygodne w noszeniu. Ta metoda jest idealna dla dodania objętości i długości naturalnym włosom. To także doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią zmiany na głowie, ponieważ włosy na mikroringi można dowolnie stylizować. Jeśli więc szukasz niezawodnej i niepowodującej uszkodzeń techniki przedłużania włosów, mikroringi mogą być dla Ciebie idealną opcją. Sprawdzą się nawet w przypadku krótkich lub cienkich włosów.
   
  Skorzystaj z którejś z opisanych metod i odkryj radość płynącą z posiadania wymarzonych włosów każdego dnia. Potrzebujesz więcej inspiracji? W II cz. artykułu znajdziesz kolejne – sprawdź, które włosy do przedłużania sprawdzą się u Ciebie najlepiej.