Przedłużanie włosów - ile się trzyma?

Spis treści


  Przedłużanie włosów - ile się trzyma?

  Zabieg przedłużania i zagęszczania włosów może być wykonywany różnymi metodami. Zarówno sama metoda, jak i typ włosów, a przede wszystkim umiejętności fryzjera wpływają na to, jak długo utrzymają się efekty takiej stylizacji. Jeśli zastanawiasz się nad poprawieniem fryzury właśnie w taki sposób, pomożemy Ci dowiedzieć się, ile się trzyma przedłużanie włosów, jak trwałe jest ich zagęszczenie oraz jak sprawić, by rezultaty takich zabiegów były widoczne możliwie najdłużej.

  Metody przedłużania i zagęszczania włosów

  To, ile się trzyma przedłużanie włosów, zależy od dwóch głównych czynników, a mianowicie od metody przedłużania oraz od wprawy fryzjera wykonującego zabieg. Doczepianie włosów najczęściej jest wykonywane:

  • metodą na keratynę,
  • metodą na nanoringi,
  • metodą na mikroringi,
  • metodą tape on,
  • metodą taśmową (weft, flat weft, taśmą silikonową).

  Chcąc cieszyć się pięknymi, trwałymi włosami doczepianymi, zdecyduj się na włosy naturalne, ludzkie. Koniecznie przemyśl też wybór odpowiedniego salonu fryzjerskiego. Upewnij się, czy pracujący w nim specjaliści mają doświadczenie w przedłużaniu i zagęszczaniu włosów. Jeszcze przed zabiegiem zapytaj także o ich metody pracy i wspólnie z fryzjerem ustalcie, jaki typ doczepek będzie najlepszy w Twoim przypadku. Pod uwagę należy wziąć pożądany rezultat, specyfikę Twojej obecnej fryzury, możliwości wykonawcy.

  Jak dobrać metodę przedłużania włosów?

  To, ile się trzyma przedłużanie włosów zależy od właściwego doboru metody do konkretnych włosów. Przedłużanie lub zagęszczanie włosów metodą tape on wymaga posiadania odpowiednio długich pasm własnych włosów. Potrzebne jest co najmniej 15 cm, które pozwolą na skuteczne i wygodne przyklejenie taśmy z włosami doczepianymi. Z uwagi na prostotę aplikacji metoda taśmowa jest jednak polecana wszystkim, bez względu na rodzaj i stan włosów. Jeśli chodzi o metodę keratynową, to rekomenduje się ją przede wszystkim przy włosach cienkich, słabych i łamliwych. Również metoda na nanoringi i mikroringi jest przeznaczona dla osób mających osłabione i cienkie włosy, jednak podobnie do metody tape on, wymagana jest tu odpowiednia długość włosów.

  Jak dobrać metodę przedłużania włosów?

  Przedłużanie włosów metodą kanapkową - ile się trzyma?

  Metoda tape on, inaczej nazywana metodą kanapkową, oznacza łączenie naturalnych pasm włosów z doczepami znajdującymi się na cienkiej taśmie silikonowej, taśmie weft lub flat weft. Sposób ich łączenia przypomina kanapkę, stąd nazwa metody. Ze względu na łatwość, bezpieczeństwo i świetny efekt końcowy jest to jedna z najpowszechniej stosowanych metod wydłużania włosów. Nie niszczy włosów i nie obciąża ich, ponieważ nie wymaga użycia wysokiej temperatury ani silnych preparatów chemicznych. Jako że jest to jedna z najczęściej proponowanych opcji doczepiania włosów, wiele osób chce wiedzieć, ile trzyma się przedłużanie włosów metodą kanapkową. Jeśli jest ono wykonane prawidłowo, z zachowaniem wszystkich zasad, to efekt jest widoczny przez 4-6 miesięcy. Należy jednak pamiętać, że wraz ze wzrostem Twoich własnych włosów taśmy z włosami doczepionymi będą ulegały obniżeniu. Chcąc zachować estetyczny wygląd, co 4-6 tygodni odwiedzaj salon fryzjerski, by podciągnąć taśmy.

  Przedłużanie włosów - ile się trzyma?

  Warto jednak bliżej poznać także inne metody i dowiedzieć się, ile się trzyma przedłużanie włosów wykonane przy ich wykorzystaniu. Okres utrzymywania się doczepionych włosów jest zbliżony w większości przypadków i wynosi minimum 3 miesiące. Niemniej, waha się w zależności od wielu czynników.

  Włosy przedłużone metodą keratynową są łączone poprzez zgrzewanie łusek, jakimi zakończone są doczepy. Podobnie jak w przypadku doczepów na taśmie, odrastające włosy sprawiają, że doczepione pasma wymagają poprawek. Ich częstotliwość jest kwestią indywidualną, ale najczęściej zabieg jest powtarzany co 5-7 tygodni. Przy odpowiedniej pielęgnacji i poprawkach szacuje się, że rezultat przedłużania powinien utrzymywać się przez 5-6 miesięcy.

  Włosy doczepiane metodą na nanoringi i mikroringi mogą utrzymać się na głowie przez 3 do 6 miesięcy. Aby uzyskać taki efekt, musisz jednak delikatnie się z nimi obchodzić, stosować kosmetyki rekomendowane przez fryzjera wykonującego zabieg, a także regularnie podnosić pierścienie. Rosnące włosy będą bowiem powodowały obniżenie się nano- i mikroringów, co obniży atrakcyjność włosów. Podnoszenia ringów należy dokonywać średnio co 6-8 tygodni, zależnie od tempa wzrostu włosów własnych.

  Zagęszczanie włosów - ile się utrzymuje?

  Kolejnym częstym pytaniem jest to, ile utrzymuje się zagęszczanie włosów. Jako że zabieg wykonuje się takimi samymi metodami, co przedłużanie, to rezultaty są identyczne. Doskonały efekt zagęszczania włosów daje metoda keratynowa, po której włosy mają wyraźnie większą objętość nawet przez 6 miesięcy. Odpowiednio dbając o włosy zagęszczone przy pomocy nanoringów i mikroringów, regularnie je podnosząc, będziesz cieszyć się fantastyczną fryzurą także przez ok. 4-6 miesięcy. Nie inaczej jest w przypadku taśmy. Zarówno metoda weft, jak i flat weft daje zbliżone efekty. Musisz jedynie pamiętać o rozczesywaniu włosów, nawilżaniu skóry głowy i stosowaniu preparatów pielęgnacyjnych polecanych przez fryzjera.

  Jak dbać o doczepiane włosy?

  Chociaż włosy naturalne są proste w pielęgnacji, ponieważ ich struktura jest dokładnie taka sama jak w przypadku włosów własnych, to jednak to, jak o nie dbasz, wpływa na to, ile się trzyma przedłużanie włosów lub ich zagęszczanie. O czym należy więc pamiętać? Przede wszystkim unikaj ryzyka mechanicznego uszkodzenia łączeń włosów doczepionych i własnych. Zwracaj na to uwagę głównie podczas mycia. Staraj się zawsze myć włosy na stojąco, delikatnymi ruchami od góry do dołu. Mycie możesz zakończyć nałożeniem łagodnej odżywki. Natomiast przed myciem koniecznie rozczesz dokładnie włosy tak, żeby delikatnie rozdzielić ich pasma. Jeśli nie wiesz, jak wykonywać podstawowe zabiegi pielęgnacyjne, skorzystaj z pomocy fryzjera. Poproś o porady i obserwuj, w jaki sposób profesjonalista obchodzi się z doczepionymi włosami. Po myciu nigdy nie trzyj włosów ręcznikiem, daj im swobodnie wyschnąć. Poza tym pamiętaj o rozczesywaniu włosów kilka razy dziennie, a 2-3 razy w tygodniu stosuj odżywki nawilżające skórę głowy.

  Jak wybrać włosy doczepiane?

  Wybierając fryzjera lub zakład, w którym zamierzasz poddać się zabiegowi przedłużania, bądź zagęszczania włosów, dowiedz się nie tylko o stosowane metody, ale też o rodzaj włosów, jakie są używane do stworzenia fryzury. Najważniejszy jest wybór włosów naturalnych. Dają one piękne efekty, są komfortowe w noszeniu i pielęgnacji. Poza tym pamiętaj, że to jakość doczepów wpływa na to, ile się trzyma przedłużanie włosów. Naturalne włosy są trwalsze od tych syntetycznych, dlatego rezultat także utrzymuje się na nich dłużej, bo do kilku miesięcy. Warto wybierać salony fryzjerskie pracujące na sprawdzonych, cenionych w branży doczepach, np. marki Viola Hair Extensions. Czołowy, brytyjski dostawca dostarcza na rynek włosy naturalne w rozmaitych kolorach, o różnej długości i przeznaczone do przedłużania oraz zagęszczania wieloma metodami.