Ile kosztuje przedłużanie włosów

ile kosztuje przedłużanie włosów

Ile kosztuje przedłużanie włosów?

Przedłużanie włosów – pod tym pojęciem kryje się szereg nowoczesnych metod, które umożliwiają każdej kobiecie posiadanie wymarzonej fryzury w zaledwie kilka godzin. Jest to fantastyczna i prosta droga do pięknych i gęstych włosów zarówno dla tych, którym brak cierpliwości, aby je zapuścić, jak i tych, które posiadają włosy cienkie i rzadkie. Dla prawie każdego istotny jest jednak aspekt finansowy, czyli koszt przedłużania włosów. Ten jednak zależy od kilku czynników.

Przedłużanie włosów, najprościej mówiąc, jest to doczepianie do własnych włosów dodatkowych pasm. Cała sztuka polega na tym, by zrobić to w taki sposób, by w efekcie całość tworzyła naturalny efekt. Wiele kobiet zastanawia się, ile kosztuje przedłużanie włosów, obawiając się, że, profesjonalne przedłużanie włosów może być poza ich zasięgiem. Tymczasem włosy można przedłużać i zagęszczać wieloma metodami. Wszystkie są bezbolesne i bezinwazyjne, a koszty wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Trudno jest jednak jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która z nich jest najlepsza, gdyż każda kobieta oczekuje innych efektów i ma inną „sytuację wyjściową”. Na szczęście możemy skorzystać z indywidualnych porad specjalistów, którzy podpowiedzą, wyjaśnią i pozwolą wybrać najbardziej optymalne dla nas rozwiązanie. Dlatego odpowiedź na pytanie - przedłużanie włosów, ile kosztuje – zależy przede wszystkim od wybranej metody.

koszt przedłużania włosów

Najpopularniejsze metody przedłużania włosów

Istnieje kilkanaście różnych metod, za pomocą których można przedłużać włosy. Nowoczesne metody pozwalają na przedłużenie włosów od 20 do aż o 60 centymetrów, a najlepsze rezultaty uzyskać można stosując doczepy z włosów naturalnych, które gwarantują zdrowy wygląd i spektakularny efekt. Spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, ile kosztuje przedłużanie włosów u fryzjera poszczególnymi metodami, ale najpierw wyjaśnijmy, na czym polegają najpopularniejsze z nich.

Jedną z popularniejszych jest metoda keratynowa, polegająca na doczepianiu pasemek zakończonych keratyną pistoletem lub zgrzewarką. Kolejną, równie znaną opcją przedłużania włosów, jest metoda kanapkowa. W tym przypadku włosy doczepiamy przy pomocy specjalnej bezbarwnej taśmy. Kolejna metoda, ultradźwiękowa, polega na mocowaniu pasm przy pomocy zgrzewarki wykorzystującej do tego ultradźwięki. To rozwiązanie uznawane jest przez szereg osób za jedno z najmniej inwazyjnych. Stałą popularnością cieszy się też metoda na mikroringi, w której włosy mocowane są na specjalne „obrączki”. Mimo zalet jest ona jednak dość czasochłonna. Treski i dopinki doczepiane metodą clip in z powodzeniem można aplikować samodzielnie w domu. Włosy mocuje się za pomocą specjalnych grzebyków-klamerek. To szczególnie wygodne, gdy potrzebujemy szybkiej, ale krótkotrwałej odmiany wyglądu, ponieważ chcemy np. zadać szyku na firmowej imprezie. Przed pójściem spać włosy po prostu się odczepia. Można oczywiście używać ich ponownie. Ile kosztuje przedłużanie włosów tą metodą? Wszystko zależy od gatunku zastosowanych doczepów. Za efekt wow zapłacimy ok. kilkaset złotych.

Ile kosztuje przedłużanie włosów metoda kanapkową?

Ile kosztuje przedłużanie włosów metoda kanapkową?

Metoda kanapkowa, znana również jako włosy tape on, ceniona jest przez kobiety z wielu powodów. Po pierwsze dlatego, że aplikacja jest bardzo szybka, w dodatku nie stosuje się przy niej wysokich temperatur ani żadnych szkodliwych substancji. Poszczególne pasma mocuje się na specjalnej, bezbarwnej silikonowej taśmie, bezpośrednio do własnych włosów, tuż przy samej skórze głowy. Pasma włosów na taśmie naprzemiennie wplata się pomiędzy włosy naturalne. Przy tej metodzie bezwzględnie zaleca się stosowanie włosów pochodzenia naturalnego, gdyż gwarantują one najlepsze efekty, zdrowy wygląd i możliwość powtórnego użycia doczepów nawet do 6 razy! Tylko naturalne włosy dają także pewność, że nie będą się plątać. To, ile kosztuje przedłużanie włosów metodą kanapkową, zależy głównie od ilości oraz długości poszczególnych pasm. Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do profesjonalnego stylisty, który fachowo oceni stan naszych włosów, zapozna się z naszymi oczekiwaniami i na tej podstawie sporządzi dokładna wycenę.

Ile kosztuje przedłużanie włosów metodą keratynową?

Ile kosztuje przedłużanie włosów metodą keratynową?

Przedłużanie włosów metodą keratynową, czyli na ciepło, jest jednym z najpopularniejszych wyborów klientek salonów zajmujących się profesjonalnym przedłużaniem włosów. Jak aplikuje się włosy na keratynę? Cieniutkie pasemka doczepiane są do włosów za pomocą naturalnego budulca, czyli keratyny, ukrytej w małych kapsułkach. „Aktywacja” keratyny odbywa się na dwa sposoby. Po pierwsze w temperaturze 170°C przy pomocy zgrzewek. Po drugie – za sprawą pistoletu na specjalne, keratynowe wkłady. Przy tym sposobie temperatura wnosi 70°C. Efekty utrzymują się do około 4 miesięcy. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć. To, ile kosztuje przedłużanie włosów metodą keratynową, jest kwestią indywidualną i zależy w gruncie rzeczy od oczekiwanego rezultatu, a tym samym ilości pasm.

Co uwzględnia koszt przedłużania włosów?

Co uwzględnia koszt przedłużania włosów?

Zabiegi przedłużania włosów w profesjonalnych salonach fryzjerskich wykonywane są ze szczególną dbałością i starannością. Po wykonaniu zabiegu przedłużania włosów należy je jeszcze podciąć w celu starannego wyrównania końcówek. Koszt przedłużania włosów, w zależności od wybranej metody, obejmuje także przygotowanie do zabiegu oraz profesjonalną pielęgnację w salonie fryzjerskich. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w kosmetyki do włosów przedłużanych oraz akcesoria do przedłużania włosów. Z ich pomocą nasza fryzura zawsze będzie wyglądać nieskazitelnie. 

Decydując się na zabieg przedłużania włosów należy zwrócić uwagę na ich jakość. Na rynku dostępny jest ogromny wybór włosów syntetycznych, nie są one jednak dobrym rozwiązaniem. Ich wygląd znacznie odbiega od naturalnych włosów. Syntetyczne włosy są sztywne, ciężko się układają, a ich trwałość również pozostawia wiele do życzenia. Wybierając naturalne słowiańskie włosy, koszt przedłużania włosów jest co prawda wyższy, mamy jednak gwarancję najwyższej jakości. Naturalne doczepy są miękkie, lśniące i miłe w dotyku. Nie obciążają skóry głowy i można je dowolnie stylizować, a nawet farbować. Nie bez powodu tego typu włosy cieszą się najwyższym uznaniem wśród kobiet na całym świecie.