Dopinanie włosów krok po kroku

Spis treści


  Dopinanie włosów

  Dopinanie włosów to jedno z tych rozwiązań, dzięki którym nasza kobiecość rozkwita. To spełnienie marzeń o wspaniałej, bujnej fryzurze, dzięki której czujemy się bardziej zmysłowo. Wzrasta nasza pewność siebie. To ratunek dla tych z nas, które męczą się na co dzień z kruchymi, cienkimi albo krótkimi włosami, których nie da się zapuścić. I to mimo stosowania różnorodnych, drogich preparatów, które o ile dają efekt, to jedynie krótkotrwały. Rozwiązaniem tych problemów może być dopinanie włosów.

  Ten nieinwazyjny zabieg pozwala uzyskać niesamowity efekt długich i gęstych włosów, jeśli zdecydujemy się na naturalne pasma. Wybór odpowiedniej metody doczepiania będzie zależał od budżetu, ale również naszych preferencji i rodzaju włosów. Dziś skupimy się na trzech najczęściej wybieranych. Są to: dopinanie włosów za pomocą mikroringów, metoda keratynowa i metoda kanapkowa.

  Które metody przedłużania włosów są najlepsze?

  Trudno wskazać najlepsze metody na dopinanie włosów. Sposobów jest bardzo wiele, dzięki wykorzystaniu różnorodnych technik, które pozwalają uzyskać różne efekty. Ich wspólnym mianownikiem są naturalne doczepiane włosy. Żadne włosy syntetyczne nie mogą się z nimi równać. Chociażby dlatego, że zwykle mocno się błyszczą i nie można ich dowolnie stylizować – w starciu z prostownicą nie mają żadnych szans. Skąd masz jednak wiedzieć, która metoda będzie najlepsza dla Ciebie? Przed wyborem zabiegu skonsultuj się ze specjalistą, który pomoże Ci podjąć decyzję. Weźmie pod uwagę kondycję Twoich włosów, ich długość, a także zapyta o Twoje oczekiwania. Poniżej przedstawiamy 3 najpopularniejsze metody przedłużania włosów. Być może któraś z nich okaże się strzałem w dziesiątkę także u Ciebie.

  Dopinanie włosów metodą na mikroringi

  Dopinanie włosów za pomocą mikroringów

  Najpopularniejsze metody przedłużania włosów to między innymi włosy na mikroringi. Co sprawia, że tak wiele kobiet wybiera właśnie to rozwiązanie? W czym tkwi sekret? Doczepianie włosów za pomocą mikroringów to bezpieczna metoda dla niemal każdego typu włosa, ponieważ do zabiegu nie wykorzystuje się wysokiej temperatury ani żadnych środków chemicznych. Zatem jeśli posiadasz nawet bardzo kruche i łamliwe włosy, nie musisz się obawiać, że zostaną zniszczone. Charakterystyka tej metody polega na doczepieniu do włosów naturalnych pasemek zakończonych metalową obrączką, którą zaciska się po umieszczeniu ich w docelowym miejscu. Mikroringi mogą być aluminiowe, miedziane czy silikonowe – profesjonalny i doświadczony fryzjer z pewnością dobierze je pod kolor Twoich włosów, dzięki czemu będą praktycznie niewidoczne. Efekty są spektakularne! Co więcej, w zasadzie już pierwszego dnia możesz umyć włosy. Przedłużanie włosów za pomocą mikroringów to także jedna z najtańszych metod, stąd jej tak wielkie powodzenie wśród kobiet na całym świecie. Dopinanie włosów za pomocą mikroringów to uzyskanie w szybki i bezpieczny sposób wymarzonej, bujnej fryzury, której można pozazdrościć lub również zdecydować się na podobną metamorfozę.

  Przedłużanie włosów metodą keratynową

  Dopinanie włosów – metoda keratynowa

  Najlepsze metody na piękną i zadbaną fryzurę to nie tylko włosy na mikroringi, ale również za pomocą keratyny, czyli naturalnego składnika naszych włosów, odpowiedzialnego za ich połysk. Charakterystyka tej metody polega na doczepianiu keratynowych pasemek do naszych włosów za pomocą zgrzewarki bądź pistoletu ze specjalnym, keratynowym wkładem. Efekty zależeć będą tylko i wyłącznie od Ciebie, bowiem pasemka są niewielkie, możesz więc swobodnie decydować, gdzie oraz w jakiej ilości pragniesz doczepić włosy na keratynę. Doczepiane włosy za pomocą keratyny nadają fryzurze niesamowitej objętości i długości, która utrzymuje się przez nawet 4 miesiące. Jest to jedna z najczęściej wybieranych metod wśród kobiet z cienkimi, łamliwymi, przesuszonymi czy wolno rosnącymi włosami. W szybkim czasie możesz uzyskać wspaniały efekt bujnych loków, który będzie wyglądać przede wszystkim naturalnie. Pamiętaj, iż włosy do przedłużania za pomocą keratyny to nie jest metoda domowa. Wybierz profesjonalny salon i specjalistę, który wie jak odpowiednio przeprowadzić dopinanie włosów nie niszcząc ich.  

  Przedłużanie włosów metodą kanapkową

  Dopinanie włosów – metoda kanapkowa

  Trwałe przedłużanie włosów umożliwia nam metoda kanapkowa, zyskująca niezwykłą popularność w przeciągu ostatnich kilku lat. Jest całkowicie nieinwazyjnym sposobem nałożenia naturalnych włosów za pomocą bezbarwnej i elastycznej taśmy tuż przy skórze głowy. Dopinanie włosów tą metodą sprawia, iż nie ulegają one uszkodzeniu ani zniszczeniu. Co więcej, zabieg jest szybki, niedrogi, a doczepione pasma nie plątają kosmyków.  Najpopularniejsze metody przedłużania włosów takie jak: włosy na mikroringi czy włosy na keratynę mają jedną główną wadę, która odróżnia je od metody kanapkowej. W ich przypadku łączenia są bardziej widoczne i odczuwalne. Włosy tape-on to naturalny wygląd fryzury, którą możesz poddawać dowolnej stylizacji bez obaw o zerwanie się taśmy czy uwidocznienie łączeń.

  Korci Cię, aby zmienić wygląd swojej fryzury, ale nie masz pewności czy dopinanie włosów spełni Twoje oczekiwania? Na początek postaw na okazjonalne przedłużanie włosów. Treski i dopinki z włosów naturalnych dają Ci przedsmak tego, jak pięknie możesz wyglądać na co dzień.