JAK DBAĆ O WŁOSY LATEM?

Zapoznaj się z przewodnikiem Violi
 

Lato to taki okres w roku, kiedy większość z nas spędza więcej czasu na świeżym powietrzu, a narażenie włosów na działanie słońca, wysokie temperatury, wiatr i sól morska mogą negatywnie wpływać na ich kondycję. Dlatego ważne jest, aby pielęgnować i dbać o włosy latem, aby utrzymać je zdrowe i piękne. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci zadbać o włosy podczas letnich miesięcy.
 
Ochrona włosów przed słońcem


Ochrona przed słońcem

Promienie UV są szkodliwe zarówno dla skóry, jak i dla włosów. Dlatego przed wyjściem na słońce warto zastosować specjalny spray lub krem ochronny zawierający filtr UV dla włosów. Możesz również nosić kapelusz lub chustę, aby zabezpieczyć włosy przed nadmiernym nasłonecznieniem.
 

Stosuj nawilżające odżywki i maski

Latem włosy mogą stać się suche i łamliwe z powodu działania słońca, wody chlorowanej i soli morskiej. Dlatego warto regularnie stosować nawilżające odżywki i maski, aby przywrócić nawilżenie i odżywienie. Szukaj produktów, które zawierają naturalne oleje, np. olej arganowy, kokosowy lub jojoba, które doskonale nawilżają włosy.
 
Czesanie naturalnych włosów przedłuzanych


 Delikatne czesanie
 

Podczas letnich miesięcy włosy mogą być bardziej podatne na łamanie się i plątanie. Dlatego używaj delikatnej szczotki lub grzebienia z szerokimi zębami, aby uniknąć nadmiernego napięcia i uszkodzenia włosów. Przed czesaniem delikatnie rozczesz zakończenia włosów, aby uniknąć powstawania większych plątanin.
 

Ochrona przed chlorowaną wodą i solą morską

Kiedy wchodzisz do basenu lub morza, włosy nasiąkają chlorowaną wodą lub solą morską, co może prowadzić do wysuszenia i osłabienia. Przed wejściem do wody zrób spłukiwanie włosów czystą wodą, aby zmniejszyć ich chłonięcie szkodliwych substancji. Po kąpieli dokładnie spłucz włosy czystą wodą i nałóż odżywkę lub maskę.
 

Wpływ diety i nawodnienia na kondycję włosów

 
Odpowiednia dieta i nawodnienie

Ważne jest, aby dbać o włosy od wewnątrz, dostarczając im odpowiedniego pożywienia. Włącz do swojej diety pokarmy bogate w składniki odżywcze, takie jak orzechy, nasiona, ryby bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, jaja, warzywa liściaste i owoce. Pamiętaj również o odpowiednim nawodnieniu organizmu, picie odpowiedniej ilości wody pomoże utrzymać nawilżone włosy.
 
Pielęgnacja i dbanie o włosy latem to nie tylko kwestia estetyki, ale także zdrowia. Dzięki prostym działaniom, takim jak ochrona przed słońcem, unikanie wysokiej temperatury i stosowanie nawilżających produktów, możesz utrzymać swoje włosy w dobrej kondycji i cieszyć się pięknym wyglądem przez całe lato. Pamiętaj o regularnym podcinaniu końcówek włosów, aby zapobiec rozdwajaniu się i korzystaj z tych ciepłych miesięcy, aby zrelaksować się i zadbać o siebie.