NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jakie są główne techniki przedłużania włosów ?

Metoda na mikroringi, nanoringi (I-Tip, Nano-Tip)
Metoda na mikroringi lub o 90% mniejsze nanoringi uznawana jest za jedną z bezpieczniejszych metod dla włosów. Wykonywana jest bez użycia ciepłej fuzji czyli bez wysokich temperatur oraz bez kleju, po prostu na zimno. Jej podstawą są mikroringi lub nanoringi, czyli malutkie obrączki, przez które przewleka się pasemka swoich włosów łącząc je z pasemkami  przygotowanymi do doczepiania. Po przewleczeniu po prostu zaciskamy mikroringi lub nanoringi. Mikroringi oraz nanoringi występują również w wersji z silikonową wyściółką, która zdecydowanie zmniejsza ryzyko mechanicznego uszkodzenia naszych własnych włosów. Kolejną zaletą tej metody jest możliwość ponownego użycia tych samych doczepianych pasemek włosów gdy nasze naturalne włosy odrosną i mikroringi zaczną być widoczne, czyli przy kolejnym zabiegu przedłużania tzw. „podciąganiu”
Czas potrzebny do aplikacji włosów metodą na mikroringi to ok. 2h.
Włosy założone tą metodą (o ile nie są zniszczone) można wykorzystać ponownie do tej samej metody przedłużania.
Jeśli posiadasz alergię na metal - koniecznie o tym poinformuj osobę, która będzie wykonywała zabieg przedłużania włosów, pozwoli to uniknąć możliwych przykrych konsekwencji.

Metoda tulejkowa (I -Tip, Tiny I-Tip)
Metoda ta jest metodą bezinwazyjną w strukturę naturalnego włosa, ponieważ podobnie jak przy metodzie na mikroringi czy nanoringi, włosy naturalne doczepiane są za pomocą tulejek bez użycia kleju, wosku czy innych metod żywicznych oraz bez użycia urządzeń na ciepło. Metodę tę stosuje się do włosów cienkich, słabych czy zniszczonych oraz do wielokrotnie już wcześniej przedłużanych innymi metodami. Metoda ta różni się od metody na mikroringi tym, że tulejki za pomocą których mocujemy pasemka, są wykonane z miedzi, oraz trzymają się trochę dłużej ze względu na ich inny sposób zagniatania. Proponuje się tę metodę klientkom, które mają uczulenie na nikiel lub aluminium a nie chciałyby przedłużać włosów żadną metodą na ciepło. Przy tej metodzie jest najmniejsze ryzyko zsunięcia się doczepianych pasm włosów.

Metoda keratynowa( U-Tip)
Potocznie tzw. "na zgrzew". Zalecana do słabych, cienkich i kruchych włosów, ponieważ keratyna jest naturalnym składnikiem naszych paznokci, włosów i skóry. I właśnie dlatego materiał łączenia włosów jest całkowicie dla nas naturalny. Pasemka włosów są łączone z łuską keratynową, która pod wpływem ciepła zgrzewarki zamyka się tworząc cienki i delikatny zgrzew. Do doczepiania włosów metodą na keratynę możemy też użyć ultradźwięków. Jest to metoda bez użycia ciepła, na zimno, zaliczana do najbardziej trwałych, dająca duży komfort w noszeniu. Łączenia są delikatne a sam zgrzew jest niewidoczny w kolorze włosów.

Treski – lub tzw. Taśma plus ringi, tulejki (weft/ hair weave, eaziweave) 
Metoda doczepiania włosów przy pomocy gotowych taśm, ringów i tulejek. Metoda, którą zna każdy profesjonalny stylista, wizażysta i fryzjer. Metoda ta daje wiele możliwości. Jest nieporównywalna z żadną inną techniką. Przede wszystkim noszenie doczepianych włosów nie wpływa na stan naszych własnych włosów a czas zakładania to zaledwie ok. 30minut.
Włosy założone w ten sposób, można nosić dowolnie: tydzień, 2- 3 miesiące lub tylko kilka godzin, bez większych obaw, że w wyniku szarpnięcia spadną. Świetnie sprawdzają się na szczególnie ważne dla nas okazje jak śluby, studniówki, sesje zdjęciowe. Po założeniu włosy wyglądają wprost doskonale, zarówno rozpuszczone, wystylizowane czy upięte w kok a ich łączenia są praktycznie w ogóle nie widoczne.

Metoda Tape On (metoda kanapkowa) 
Metoda ta obecnie zdobywa coraz większą popularność. Jest to łatwy i szybki sposób na zwiększenie objętości lub zmianę długości włosów w czasie niecałej godziny. Metoda ta polega na wklejaniu pojedynczych taśm silikonowych na wydzielone pasma włosów. Taśmy zakończone są silikonem i taśmą klejącą, dzięki czemu obklejamy pasma naszych własnych włosów z dwóch stron - jak w kanapce. Taśmy są miękkie i łatwo dają się modelować. Zaletą tej metody jest to, iż jest prawie niewyczuwalna w dotyku i niemalże niewidoczna.
Przed założeniem włosów każdą metodą a szczególnie metodą tape on, włosy powinny zostać dokładnie umyte i wysuszone, nie nakładamy balsamów, masek i odżywek. Po założeniu włosów metoda tape on, nie należy myć włosów przez minimum dobę - całe 24 godziny, aby klej dobrze się utrwalił.
W czasie pielęgnacji włosów przedłużanych każdą z wyżej wymienionych metod, nie należy nakładać odżywek, ani balsamów bezpośrednio na miejsca łączeń włosów doczepianych ani tym bardziej na taśmę tape on z klejem. Trzeba uważać także na wysoką temperaturę podczas zabiegów stylizacji, prostowania albo suszenia włosów doczepianych a zwłaszcza unikać przegrzewania samego miejsc łączeń włosów doczepianych.

Która metoda przedłużania włosów jest dla mnie najlepsza ? Czy konieczna jest konsultacja?
Przed umówieniem się na zabieg przedłużania włosów koniecznie trzeba umówić się na konsultację. Wybór poszczególnej metody włosów warunkuje przede wszystkim stan naszej skóry głowy (nie możemy mieć na niej stanów zapalnych, zranień, podrażnień czy aktywnych stanów alergicznych). Liczy się także stan i kondycja naszych własnych włosów. Profesjonalista przed przedłużaniem włosów biorąc pod uwagę stan naszej skóry głowy i stan włosów oraz nasze oczekiwania, doradzi idealną dla nas metodę przedłużania włosów. Dobierze ilość i wagę pasemek oraz najbezpieczniejszą dla naszych włosów technikę doczepiania, która będzie pasowała do naszego stylu życia oraz będzie uwzględniała okres na jaki chcemy włosy doczepić. Warto też uwzględnić koszty samego założenia włosów przez fryzjera, gdyż poszczególne metody doczepiania włosów różnią się dość znacznie ceną. Dla naszego portfela będzie też miało znaczenie jakiej długości włosy wybierzemy, gdyż czym pasemko włosów naturalnych dłuższe i cięższe tym będzie droższe.

Czy doczepianie włosów jest bezpieczne dla alergików ?
Jeżeli jesteśmy alergikami to koniecznie należy o tym poinformować osobę, która będzie zakładała nam włosy. Pozwoli to uniknąć przykrych konsekwencji ewentualnej reakcji alergicznej na metal w przypadku łączeń metodami z metalowymi łączeniami, na składniki klejów lub wosków będących spoiwem przy innych metodach przedłużania włosów.
Najczęściej reakcję uczuleniową wywołuje nikiel (mikroringi są aluminiowe, tulejki i nanoringi miedziane), reakcje alergiczne na kleje lub woski niemal się nie zdarzają. Aby wykluczyć jednak wszelkie prawdopodobieństwo wystąpienia uczulenia najlepiej założyć na próbę 2-3 pasemka włosów. Jeżeli w ciągu następnych 48 godzin nie pojawi się podrażnienie skóry lub wysypka, będzie to oznaczać, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby przedłużyć swoje włosy jedną z wyżej wymienionych metod.

Które włosy są najlepsze i jakie wybrać ?
Obecnie na rynku za najlepsze i tym samym najdroższe uznaje się naturalne włosy słowiańskie. Są to włosy o najwyższej jakości. Starannie wyselekcjonowane, cięte w Rosji, Polsce, Słowenii i na Ukrainie. Ręcznie sortowane i przygotowywane do sprzedaży. Najczęściej ścinane od młodych dziewcząt i kobiet. Dostępne są w różnych strukturach, mogą być bardziej miękkie lub sztywne, falujące lub proste. Włosy o niezwykłej trwałości, ponieważ przed ich ścięciem nie były poddawane żadnym zabiegom chemicznym. Odpowiednio dobrane pod kątem ich struktury będą się zachowywać tak samo jak Twoje własne włosy. Nie wymagają żadnej szczególnej intensywnej pielęgnacji. Polecane są dla klientek najbardziej wymagających, ceniących sobie najwyższą jakość. Można je dowolnie farbować. Są to jedyne dostępne włosy naturalne, które można również rozjaśniać.
Po włosach słowiańskich największym uznaniem cieszą się włosy europejskie . Europejski włos jest bowiem najsubtelniejszym i najdelikatniejszym zarazem włosem tuż po włosach słowiańskich. Włos ten ma płaski kształt dzięki czemu poddaje się lekkiemu naturalnemu falowaniu. Najczęściej spotykany kolor jest na tyle jasny, że nie trzeba ich ani mocno rozjaśniać ani farbować, przez co nie niszczymy ich za bardzo w procesie przygotowania do doczepienia. Występują jako remy – tzn. że łuska włosów jest skierowana w jednym kierunku ku dołowi – zaletą jest, że nie plączą się przy rozczesywaniu. Występują też jako „ nie remy” więc warto o to zapytać przed zakupem. Włosy te dość trudno zdobyć dlatego cena nie jest niska. Włosy zdecydowanie godne uwagi i polecenia!
Na rynku występują też włosy indyjskie.
Strukturą zbliżone do włosa słowiańskiego ale grubsze. Miękkie, delikatne w dotyku, poddają się łatwo wszelkim zabiegom stylizacyjnym takim jak kręcenie lokówką itp. Każdy włos w pasemku ułożony jest we właściwym kierunku, czyli kierunek łuski odpowiada kierunkowi naszych włosów a to zapobiega plątaniu się włosów. Minusem jest fakt, że włosy często są suche i wymagają bardzo szczególnego intensywnego nawilżania.
Często w ofercie możemy też spotkać włosy azjatyckie, idealnie proste i grube ale niestety kompletnie nie nadają się dla Polek ze względu na ich strukturę (włos gruby i bardzo sztywny).
Dostępne są także włosy syntetyczne (Pro fibre)
Włosy syntetyczne, są to włosy niższej jakości niż naturalne. Produkowane są z materiałów coraz lepiej imitujących nasze włosy naturalne (niektóre z nich mają w swoim składzie nawet białko i keratynę). Nazywa się je potocznie włosami „pół-naturalnymi”. Można je prostować prostownicą do 120 stopni Celsjusza. Ich standardowa długość to ok 60 cm.

Jak dbać o włosy po zabiegu przedłużania?
1. Przed umyciem włosów należy je bardzo dokładnie rozczesać. Przedłużane włosy najlepiej jest czesać szczotką z naturalnego włosia, równocześnie przytrzymując wolną ręką łączenia włosów. Nie wolno włosów szarpać. Czeszemy rozpoczynając od rozczesywania końców włosów i stopniowo powoli przesuwamy się do góry głowy.
2. Włosy myjemy letnią wodą. Zbyt ciepła woda może rozpuszczać keratynę a poza tym otwiera łuski włosów i w efekcie mogą się one o wiele bardziej plątać.
3. Nie należy myć włosów przedłużanych głową skierowaną ku dołowi. Duża ilość doczepionych włosów razem z łączeniami plus woda  będzie bardzo obciążać skórę głowy. Dodatkowo poplączą się o wiele bardziej. Z tego też powodu włosy doczepione najlepiej jest umyć pod prysznicem – włosy wtedy będą opierać się na ramionach.
4. Nie należy włosów zbyt mocno masować, czochrać, szarpać za miejsca łączeń i przeczesywać palcami podczas mycia.
5. Najlepiej jest delikatnie przesuwać po nich dłońmi z szamponem od góry do dołu. Włosy przedłużane są zazwyczaj bardziej suche niż nasze własne naturalne i same się nie przetłuszczają. Zbyt częste ich mycie może je tylko dodatkowo przesuszać. Dlatego w czasie  mycia należy skupić się na myciu włosów przy samej skórze głowy, a powstała piana samoczynnie oczyści włosy spływając po nich swobodnie.   
6. Odżywki nie należy nakładać w miejscu samego łączenia włosów, ponieważ gdyby odżywka dostała się do środka łączenia, to włosy mogłyby się wyślizgnąć, przesunąć w dół i całe pasemko trzeba by było zakładać ponownie. Odżywkę należy zawsze bardzo dokładnie spłukać letnia wodą.
7. Mokrych włosów nie wolno także czesać. Jeśli są bardzo poplątane można je przeczesać ostrożnie palcami, rozdzielając od siebie poszczególne pasma włosów. Możemy je dokładnie uczesać dopiero jak już trochę podeschną. Mokre włosy łatwiej uszkodzić.
8. Podczas wycierania włosów przedłużanych nie wolno ich czochrać. Zalecane jest ich delikatne odsączanie przez ręcznik. Po „odsączeniu” nadmiaru wody, włosy można zawinąć w ręcznik. Turban powinien szybko pochłonąć nadmiar wilgoci z włosów.
9. Należy unikać stosowania suszarek do włosów, one zawsze przesuszają włosy. Włosy przedłużane i tak są suche, zatem nie przesuszajmy ich gorącym powietrzem suszarki dodatkowo. Jeśli tylko czas nam pozwala to pozwólmy włosom schnąć w naturalny sposób.
10. Włosy doczepiane z naturalnego ludzkiego włosa można swobodnie stylizować, kręcić, prostować tak jak nasze własne włosy w przeciwieństwie do większości włosów syntetycznych. Lokówki ani prostownicy nie używamy nigdy w pobliżu i na same łączenia pasemek włosów doczepianych– ciepło mogłoby je uszkodzić. Przed użyciem prostownicy czy też lokówki używajmy koniecznie serum termo-ochronnego.
11. Unikamy chloru i słonej wody. Zwłaszcza odcienie blond po kontakcie z chlorem czy słoną wodą mogą zmienić drastycznie kolor- wtedy należy niezwłocznie włosy przepłukać czystą woda i użyć szamponu fioletowego. Inne odcienie włosów doczepianych nie powinny być aż tak czułe. Na plaży uważajmy również na olejki do opalania. Włosy przedłużane w kontakcie z olejkiem mogą zmienić zaskakująco kolor.
12. Aby długie włosy się nie splątały i nie zmierzwiły w nocy, należy je związać w luźny warkocz lub związać w kilku miejscach gumkami do włosów. Nie wolno też chodzić spać z mokrymi włosami ponieważ rano możemy obudzić się z wielkim nie dającym się rozczesać kołtunem na głowie.
13. Dobrze pielęgnowane przedłużane włosy od Viola Hair Extensions mogą przetrwać w dobrej kondycji nawet rok.

Czy będzie widać, ze mam przedłużone i zagęszczone włosy?
Łączenia doczepów mocowane są przy nasadzie włosów mniej więcej do linii wyznaczonej na głowie 2 do 5 cm powyżej ucha. Korona naszych włosów pozostanie wolna od łączeń, jednocześnie przykrywając mocowania pasemek doczepianych włosów pod spodem. Od spodu i po bokach głowy pozostawiany jest margines włosów zakrywający łączenia w razie stylizowania wysokich kucyków lub upięć. Po założeniu pasemek włosów, doczepione włosy są zawsze strzyżone i cieniowane tak aby fryzura była spójna. W przypadku bardzo cienkich i delikatnych włosów łączenia doczepów mogą być minimalnie widoczne tylko przy niektórych fryzurach. W większości przypadków da się je zatuszować delikatnym podtapirowaniem włosów lub zrezygnowaniem z wysokich upięć. W przypadku włosów normalnych i grubych ryzyko widoczności doczepianych pasemek włosów praktycznie nie istnieje.

 
Czy przedłużanie jest szkodliwe dla włosów?

Przy odpowiednio dobranej do Twoich włosów technice przedłużania i zagęszczania, właściwej ilości pasemek, zgodnym ze sztuką wykonaniu usługi, dobrej jakości materiałach i odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu przedłużania, fakt noszenia przedłużonych lub zagęszczonych włosów nie powinien mieć wpływu na kondycję Twoich włosów.

Czy to prawda, że po zdjęciu przedłużanych własne włosy wypadają?

Codziennie każdy człowiek traci nawet do 100 włosów. Jednocześnie wyrastają nam nowe włosy. Taki proces jest całkowicie naturalny i zwykle niezauważalny. Przy noszeniu przedłużanych włosów, własne nie mają jak wypaść, ponieważ są przytrzymywane przez łączenia doczepów. Dopiero po zdjęciu łączeń, włosy, które już wypadły mają ujście. Jeżeli nosimy włosy średnio 60 dni to rachunek jest prosty: 60 dni razy kilkadziesiąt włosów każdego dnia.... i stąd powstaje wrażenie, że nam włosy wypadły nagle w niepokojącej ilości. W rzeczywistości nie ma powodów do obaw.

Jak długo można nosić non stop przedłużane włosy?
Główne czynniki, od których to zależy to: jakość włosów użytych do przedłużenia, metoda, jaką są one doczepione oraz ich właściwa pielęgnacja po zabiegu przedłużania. Dobrej jakości włosy np. słowiańskie, mogą nam służyć powyżej 12-tu miesięcy. Jeżeli włosy są zadbane można je nosić do czasu gdy odrost nie będzie nam przeszkadzał, a włosy nie zaczną się plątać u nasady głowy. Średnio po około dwóch miesiącach włosy należy „podciągnąć” aby były znowu przy skórze tak jak w momencie ich zakładania. Co mniej więcej 6 miesięcy warto zrobić przynajmniej 2,3 tygodniową przerwę w noszeniu włosów przedłużanych.

Co jeżeli chciałabym przedłużyć włosy, ale regularnie je farbuję?

Kolor włosów doczepianych jest idealnie dobierany do koloru twoich włosów. Jeżeli jednak włosy poddawane są stałym zabiegom koloryzacji to doraźnym i najprostszym sposobem na pozbycie się odrostów będzie nałożenie farby na koronę włosów (powierzchnia, na której nie ma łączeń). Widoczne partie włosów będą wtedy odświeżone, natomiast same łączenia i odrosty z warstw poniżej i tak pozostaną zakryte (co około 6 tygodni). Jeżeli chodzi o włosy naturalne słowiańskie można je farbować, więc w razie potrzeby farbę można nakładać na całe włosy. Przy okazji zdejmowania, podciągania lub innego przekładania włosów przedłużanych, koloryzacje można przeprowadzić standardowo na całej głowie.

Ile trwa zabieg przedłużania włosów?
To zależy od wybranej techniki przedłużania włosów oraz ilości pasemek, które będą zakładane, zazwyczaj trwa od 30 min do kilku godzin. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny. Po przedłużeniu założone włosy są cieniowane i modelowane tak, aby wpasowały się w nasze włosy kształtem, dając jak najbardziej naturalny efekt.

Jak dobrać długość włosów ?
Aby sprawdzić dokąd sięgałyby włosy po zabiegu przedłużania lub w celu stwierdzenia która długość będzie dla Ciebie idealna, odmierz ją od okolicy ucha czyli miejsca w którym zakłada się taśmy, mikroringi czy tulejki. Włosy o długości np.40 cm po założeniu i zmierzeniu od czubka głowy sięgają długości 50-55 cm. Oczywiście na uzyskaną długość włosów ma wpływ także wzrost, budowa ciała, długość szyi.

Jak długie muszą być moje własne włosy do przedłużania?
Minimalna długość to długość co najmniej za ucho, aby nasze własne naturalne włosy mogły wymieszać się z przedłużanymi i "zakamuflować" fakt ich założenia. Nie oznacza to jednak, że mając kilkanaście cm włosów bez problemu uzyskamy np 60 cm. Szanse na naturalny efekt w takiej sytuacji będą niewielkie. Czym większa różnica tym trudniej uzyskać naturalny efekt i dlatego zwykle nie zaleca się przedłużać włosów o więcej niż 20-30 cm. 

Czy w doczepianych włosach można kąpać się w morzu i uprawiać sport?
Można kąpać się w morzu czy basenie, nie jest to jednak zalecane. Sól morska czy też chlor z basenu osadzą się na włosach co może wpłynąć na ich kondycję (przesuszyć je) lub nawet zmienić ich kolor (najbardziej wrażliwy jest kolor blond). W takiej sytuacji warto umyć włosy niezwłocznie po kąpieli, aby zmyć z nich jak najszybciej szkodliwe substancje. Zaleca się także spiąć włosy przed kąpielą w morzu lub basenie.
Podobnie jest z uprawianiem sportu. Nie ma ku temu przeciwwskazań, włosy nie spadną z głowy ale pot wydzielany podczas naszej intensywnej aktywności fizycznej ma wpływ na doczepiane włosy, podobnie jak szkodliwy chlor czy sól morska.  W czasie treningu włosy także powinny pozostać spięte. Kucki i dopinki jeśli to możliwe, warto pozostawić w domu przed wyjściem na siłownie czy plaże.